Το forum του μεταφυσικού

Το forum του μεταφυσικού (http://www.metafysiko.gr/forum/index.php)
-   Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός (http://www.metafysiko.gr/forum/forumdisplay.php?f=8)
-   -   Masonry - Τεκτονισμός (http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=3093)

OrdoAbChao 07-06-07 20:45

Αγαπητέ leo_morpheus,

Ο εν Ελλάδι Τεκτονισμός ποτέ δεν έφτασε σε επίπεδο να δέχεται τον καθένα. Βέβαια πάντοτε ισχύει η αρχή που λέει ότι είναι εύκολο να γίνεις Τέκτονας αλλά δύσκολο να παραμείνεις Τέκτονας.

Λόγω έλλειψης χρόνου σου απαντώ πολύ περιεκτικά. Θα επανέλθω.

Φιλικά,
OrdoAbChao

Jimi 09-06-07 19:48

1 Συνημμένο(α)
Σας θυμίζει κάτι το σήμα της Γεωγραφικής Υπηρεσίας Στρατού;;; Παντού έχετε χώσει τη μύτη σας άτιμοι τέκτονες... www.gys.gr

09-06-07 20:25

Φίλοι μου καλησπέρα σας.

Φίλε Jimi κατεθεσες ενα σύμβολο που ομολογουμένος δεν το γνώριζα.

Αλλά θα μου επιτρεψης να κανω μια παρατήρηση.

Η φωτο που μας παρουσιάζεις έχει καποια σύνεργα...

1-διαβητη
2-τρίγωνο
3-μοιρογνωμονιο
4-την γη

Τα 3 πρώτα ειναι τα σύνεργα ενος επαγγελματία γεωγράφου..
Που είναι το μεμτό ????

Το τέταρτο είναι η ΓΗ οπου και βασει αυτων των εργαλειων την μετρανε...

Καλό θα είναι να μην δαιμονοποιούμε καθε τι που βλέπουμε.
Αποψη μου ειναι βεβαια αυτή σεβόμενος και τις οποιες απόψεις σας.

Ευχαριστώ.

OrdoAbChao 09-06-07 21:25

Αγαπητέ Jimi,

Ναι, το σήμα είναι τεκτονικό.

OrdoAbChao

podhlaths 18-08-07 21:30

Απο ότι βλέπω και εγώ και με την λίγη πείρα που έχω, ΣΙΓΟΥΡΑ είναι τεκτονικό...
Χωρίς πλάκα έχουν χωθεί παντού... Πρέπει να αρχίσουμε να ανησυχούμε.....

OrdoAbChao 18-08-07 21:58

Αγαπητέ Ποδηλάτης αν προσέξεις την ημερομηνία που αναγράφεται στο σήμα θα καταλάβεις ότι μάλλον δεν πρέπει ν'ανησυχείς. Ελπίζω να είμαι νοητός.

OrdoAbChao

podhlaths 18-08-07 22:02

Εχεις δίκιο, αλλά δεν πρέπει να εφησυχάζουμε.... Έχουν ξεκινήσει απο πολύ παλιά και στις μέρες μας είναι στο απογειο τους....
Πρέπει να παρουμε δραστικά μέτρα....

beetlejuice 18-08-07 23:02

podhlaths κατ' αρχας να σε ενημερωσω οτι ο Ορντο εχει δηλωσει πως ειναι Τεκτων και συμμετειχε στη συζητηση επι του θεματος αποσαφηνιζοντας αρκετα θεματα που τεθηκαν απο τους υπολοιπους. Ομολογω πως δεν καταλαβαινω το υφος αλλα και την χρησιμοτητα (για την αναπτυξη του διαλογου) των οσων λες. Υπαρχει καμια αντι-τεκτονικη ομαδα που ευφησυχαζει και πρεπει να παρει δραστικα μετρα; :cool: Σου προτεινω να κατσεις να διαβασεις ολες τις σελιδες που αφορουν τον τεκτονισμο σε αυτο το τοπικ γιατι απο οτι καταλαβα εχεις την εντυπωση οτι προκειται κατ' αναγκην για κατι το "σατανικο"...

sumotori 19-08-07 12:20

Αλλά τι μπορέι να είναι οι αποκαλούμενοι μασώνοι φίλε beetlejuice ??

Χριστιανοί Ορθόδοξοι ? :D

Εγώ έχω την εντύπωση ότι κάτι σκοτεινό λατρεύουν,όσο τους κόβει βέβαια !

Και μη μου πεις ότι μιλάω υποτιμητικά...να δεις αυτοί τι άποψη έχουν για το rest of the population :)

burzum 19-08-07 13:48

Παράθεση:

Αρχική Δημοσίευση από podhlaths
Εχεις δίκιο, αλλά δεν πρέπει να εφησυχάζουμε.... Έχουν ξεκινήσει απο πολύ παλιά και στις μέρες μας είναι στο απογειο τους....
Πρέπει να παρουμε δραστικά μέτρα....

Κανένα απόγειο σε πληροφορώ..Η masonry στις μέρες μας είναι μια φιλανθρωπική οργάνωση και μια λέσχη στην οποία συναντιούνται πλούσιοι μεσήλικες (στην καλύτερη περίπτωση) για να κλάψουν για την δυστυχία των παιδιών της Αφρικής...

ΕΙΔΙΚΑ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ δεν έχουν ΚΑΜΙΑ σχέση με τίποτα το μυστικιστικό και ''απόκρυφο''.!Οπότε μη τρελένεστε..


Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 12:38.

Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.