Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #522  
Παλιά 28-12-07, 13:38
Wizen Ο χρήστης Wizen δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-12-2007
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leo morpheus

Οι δρυιδες εκαναν ανθρωποθυσιες;Δεν το ηξερα μεχρι τωρα.Ηταν το Ordo Templi Orientis σατανιστικο ταγμα;Δεν νομιζω...Για το αν ο Alister Crowly ηταν ο πιο σατανικος ανθρωπος επι γης δεν το γνωριζω αλλα μου φαινεται ακραιο.

Επειδη ο Pike δημιουργησε τη K.K.K. λεει κατι αυτο;


Με τη μια ακυρωσε ολες τις αρχαιες λατρειες επειδη οι μασωνοι μπορει να λατρευουν καποιες απο αυτες.

Οσο για τον πολεμο εναντιον των wicca δεν το ειδα καπου.Εξαλλου και η wicca παγανιστικη θρησκεια ειναι,γιατι να απεχει απο τη ''συνομωσια''...;

Ούτε εγώ δεν πιστεύω πως οι δρυιδες, έκαναν ανθρωποθυσίες.
Αυτή είναι η γνώμη του A. Jones, αλλα εγώ, όπως ο κάθε ένας από εμάς έχει την δίκια του άποψη.
Το ΟΤΟ είναι σατανιστικό τάγμα, όπως και ο Crowley ήταν σατανιστής, και υπεύθυνος, μαζί με την Blavatsky για το New age.
Μην ξεχάσουμε, το βιβλίο που έγραψε ο Crowley, με τους Νομους του θεού aiwaz, που έλεγε:

"Καταπάτησε τους παγανιστές, διάλυσε τους αδύναμους, ο πολεμιστή μου θέλω με την νεκρή τους σάρκα να σε ταΐσω"

Ο Pike, με το γράμμα του, που είναι στο Μουσείο της αγγλίας, έδειξε πολύ καλά που ανήκει και τι σκοπεύουν να κάνουν αυτοί οι κύριοι.
Ίδρυσε και το Κλύ-Klux-Clan αλλα και το KKK, και ήταν και εωσφοριστης.

Οι μασόνοι δεν λατρεύουν τους αρχαίους θεούς, αλλα εκμεταλλεύονται την ενέργεια των συμβόλων και των ονομάτων τους.

Όσον αφορά τον μαγικό πόλεμο με τους Wiccans, αρχινά άμεσος στο δεύτερο κομμάτι του Ντόκου.
Η Γυναικα και ο Γερος είναι αρχιερείς της Wicca.
Απάντηση με παράθεση