Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #527  
Παλιά 28-12-07, 20:55
Wizen Ο χρήστης Wizen δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 27-12-2007
Μηνύματα: 206
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leo morpheus
Aπο τις λιγοστες μου γνωσεις και απο ενα προηγουμενου τευχους αφιερωμα του περιοδικου mystery,εμαθα πως ο Crowley,πηρε μερος σε τελετουργια εναντιον του Χιτλερ...Τωρα περι προδοσιας της Μ.Βρετανιας δεν γνωριζω...

Συγχωρεσε τον σκεπτικισμο μου αλλα δεν νομιζω πως μαχες σατανιστων-wiccans εκριναν τον πολεμο και την ασφαλεια της Αγγλιας.Στην τελικη το ''Do no harm...'' που πηγε;Γιατι η τελετη ηταν για κακο,με σκοπο το χτυπημα του ναζισμου(με την εννοια πως καποιοι θα παθαιναν κακο.Η wicca δεν διαχωριζει ποιοι ειναι καλοι και ποιοι κακοι,απλα λεει μην τη χρησιμοποιησεις με σκοπο να βλαψεις...).Εκτος αν και ηταν αμυνα...

Αλλα και παλι να σε ρωτησω,τι μας ενδιαφερουν οι θρησκευτικες πεποιθησεις των Μασονων;Επιδιωκουμε τη θρησκευτικη ανεξαρτησια η οχι;Εσυ σαν wiccan που εισαι θα επρεπε να εκτιμας το αγαθο αυτο παρα πολυ γιατι ξερω τι λεει ο κοσμος οταν δηλωνεις οτι εισαι wiccan...Ξερω τι εγινε με τους Δρυιδες στο Στοουνχετζ με την αστυνομια...

Τωρα,αν η Blavatsky πιστευε πως ο Lucifer ειναι το φως(ετυμολογικα αυτο ειναι)προβλημα της.Δεν ασπαζομαι καμια θεωρια της αλλα ας μην κρινουμε λογω διαφορας θρησκευτικων πεποιθησεων.Δηλαδη πιστευεις οτι και δαιμονες να καλουν θα γινει κατι;Δεν νομιζω...Ας παραμεινουμε στο θεμα του Τεκτονισμου και αν θελεις να συζητησουμε περι wicca και αλλων μαγικων συστηματων η θρησκειων ανοιξε αλλο topic...

Φιλικα παντα.

Το περιοδικό αυτό δεν το ξέρω, αλλα ξέρω πως ο καθηγητής πανεπιστημιου της οξφόρδης, Ronald Hutton, απόδειξε πως ο Crowley, δεν ήταν εκείνη την νύχτα εκεί.
Ακόμη ο Χίτλερ έλαβε, κατά Καρμίν, τα συγχαρητήρια του δασκαλου του, του Crowley στα γενέθλια του.
Το "Harm none" δεν σημαίνει πως δεν επιτρέπεται να προστατέψεις την χωρα σου από Σατανιστές, Προδότες και εναντίον των nazi, γιατί πάνω από όλα, κάνουμε αυτό που είπαμε στον όρκο μας, προστατεύουμε την κάθε ζωή.
Εκτος από αυτό, με την πράξη μαγείας των Wiccans, η Βαλιέντε είπε "Αδέρφια, άλλο μην φοβόσαστε, ο χίτλερ πια θα πέσει..."
Δεν είμαι εναντίον των Μασόνων, αλλα εναντίον τον Bilderberger, clube of Rom, κομιτε 300, ΟΤΟ, φρατερνιτας σατουρνι, Temple of Seth, ισουητών και των μασόνων πάνω από 30°.
Αυτές η ομάδες, που μυημένες σε αυτές, είναι μεγάλοι πολιτικοί, και όλοι μεγάλοι της γης, δοξάζουν τον Μολώχ, το Σατανά και λοιπά, και έχουν σχέδια για τον κόσμο μας, που εκπροσωπεί την θεότητα τους, πράττουν μαύρη μαγεία (που από ότι φάνηκε δεν ξέρεις καν τι μπορεί να δημιουργήσει) εναντίον όλων μας, και θέλουν η μας σκλαβώσουν, και αυτό να μην μας νοιάζει?
Εσένα ίσως να μην σε νοιάζει, αλλα εμμένανε με νοιάζει!

Η Propaganda Due, γρήγορα εξαφανίστηκε από το μυαλό όλον σας, παράξενο...

Αγαπητέ μου, δεν είναι μόνον η Blavatsky, ο Crowley και ο Pike αλλα και πολλοί άλλοι.
Ναι ελευθερια στην θρησκεία, αλλα όχι να αφήσουμε να γίνουμε οι σκλάβοι των μεγάλων.
Αυτό σου το λέω γιατί είχα σχέσεις με το OHA.

Οι Wiccans και Druids, πάθανε και χειρότερα, ειδικά στην αμερική και παθαίνουν κάθε μέρα, αλλα αυτό δεν θα τους εμποδίσει να κάνουν αυτό που κάνουν.
Απάντηση με παράθεση