Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #148  
Παλιά 23-10-05, 03:01
Το avatar του χρήστη Raistlin
Raistlin Ο χρήστης Raistlin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-10-2004
Περιοχή: Kavala
Μηνύματα: 1.286
Προεπιλογή

Γεια σας!μόλις τέλειωσα το διάβασμα του τόπικ, έχω κάποια πράγματα να πω πάνω σε αυτά που ειπώθηκαν,τα οποία όμως δεν είναι όλα σίγουρα γνήσια (αυτά που θα πω). Λοιπόν: ο Shadow of the Sadow αναφέρει κάτι για μια ψυχολογική αρώστια... σε αυτό να προσθέσω αυτά που άκουσα, δλδ ότι κάποια άτομα που <τρώνε φρίκη> όταν βρήσκονται σε απόλειτο σκωτάδι, όχι μόνο βλέπουν <πράγματα> αλλά και αισθάνονται να τους ακουμπάνε. Συγκεκριμένα, μια φίλη μου μου είπε για ένα άτομο που είχε αυτήν την φοβία. ότι ενώ είχε πάει για ύπνο (κοιμόταν με ανοιχτά φώτα) εγινε διακοπή ρεύματος. Τότε οι υπόλοιποι που βρίσκονταν στο σπίτι τον άκουσαν να ουρλιάζει και να φονάζει <...πάρτε τα από πάνω μου...> Όταν πήγαν στο δωμάτιο (με φακούς) τον είδαν όρθιο να χτυπιέται . Ύστερα όταν ηρέμησε είπε πως είχε την αίσθηση πως πολλά χέρια τον άγκιζαν σε όλο του το σώμα.
Αυτό που ανεφέρθηκε περί ανθρώπων με καπέλα και καμπανρτίνες τα έχω ακούσει και από άλλους...
Η Παν ανέφερε ότι αισθάνθηκε κάτι να πέφτει πάνω της και να την πλακώνει, κάτι παρόμοιο έχω αισθανθεί όταν πήγαινα τρίτη ή τετάρτη δημοτικού, με την διαφορά ότι είμουν άρρωστος (και απ' ότι μου είπε και η μάνα μου εκείνη την περίοδο είχα πολλές παραισθήσεις όταν κοιμώμουν) Εβλεπα πω κάτι σαν τεράστιο...ψάρι-κοίτος έπεφτε και πλάκωνε τα πάντα, ήταν όμως πολύ έντονο και δυσάρεστο συναίσθημα, αν θυμάμαι καλά ξυπνούσα κλαίγοντας. όλα αυτά όμως τα θεώρησα φυσιολογικά λόγο του πυρετού.
Καλόγεροι... είχε δεί έναν ένας ξάδελφός μου στο δάσος (είχε πάει με την οικογένειά του και φίλους περίπατο) και ενώ τον έδειχνε στους άλλους κανείς δεν τον έβλεπε, βασικά δεν του έδιναν και πολύ σημασία απ ότι μου είπε. Αυτό μπορεί να ήταν και της φαντασίας του, έγινε σε μικρή ηλικία.
Κουκουλοφόροι: σε μια εκπομπή-δοκιμαντέρ του υπερφυσικού (πολύ καλή, έκαναν και αναπαράσταση των γεγονότων...) μια οικογένεια μεγάλων σε ηλικία ανθρώπων, αν θυμάμαι καλά Βέλγων ή Γάλλων, είχε πρόβλημα με πολτεργκαιστ(τα γνωστά) επιπλέον η γυναίκα της οικογένειας ήρθε σε επαφή (οπτική) με μια ύπαρξη με κουκούλα (nasgul στυλ). Μόνο που ανέφερε πως το ον έμοιαζε να φοράει μια λαμπερή ζώνη. Λέπτομέριες δεν θυμάμαι λόγο του ότι αυτό συνέβει όταν είμουν μικρός (3η- 4η δημοτικού)
Τέλος, Lu ανεφέρεις ότι αυτό το πράγμα προσπαθούσε να μπει στον φίλο σου μέσα από το στομάχι του, απλά να αναφέρω πως εκεί (μεταξύ 12ου θωρακικού και1ου οσφυικού σπονδύλου) βρήσκεται το τσάκρα μανιπούρα (ηλιακού πλέγματος) η λειτουργεία του οποίου είναι η θέληση και η δύναμη, οπότε αν δεχτούμε και την ύπαρξη των τσάκρα, ίσως έμπαινε από κει για να κάμψει τις λειτουργείς του τσάκρα αυτού και να προχωρήσει ανενόχλητο.
Αυτά, κάποια πράγματα πρέπει να τα ξαναείπα και παλαιότερα, ζητώ συγνώμη που τα επαναλαμβάνω και αν σας κούρασα...
Καλό ξημέρωμα!
__________________
Δεν είναι δύσκολο σαν γελάς, εύκολα να κλάψεις...
δύσκολο είναι σαν κλαις εύκολα να γελάσεις...
Απάντηση με παράθεση