Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #720  
Παλιά 29-02-08, 21:40
cHrIsToS1 Ο χρήστης cHrIsToS1 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-04-2005
Περιοχή: Άργος
Μηνύματα: 324
Προεπιλογή

Δεν μπορω να ισχυριστω αληθως οτι διαβασα με προσοχη ή και ολες τις σελιδες απο την 64 και μετα οποτε επιζητω την ανεκτικοτητα σας.
Αν δεν την εχετε επαρκως,δειτε το ως ευκαιρια να δουλεψετε πανω σε αυτην να κερδισουμε ολοι.
Διαβασα ομως οτι ενας τεκτονας απαγορευεται να προτεινει καποιον αλλον.
Καποιος γινεται δεκτος μετα απο δικη του αιτηση και ΜΟΝΟΝ.Και αφου γινει αυτη η αιτηση, συστηνεται μια επιτροπη και να διερευνισει το αμεπτον του χαρακτηρα του κτλ κτλ.
Τι εχεγγυα εχει απο την φυση του ο Τεκτονισμος για να διαφυλαξει,εξασφαλισει οτι αυτη η επιπτροπη ΔΕΝ θα αποτελειται απο κακους Τεκτονες.Και οτι η αποφαση αποδοχης ή απορριψης θα ειναι η πλεον δικαια.

Αν εγω αποδεδειγμενα δεν ειναι αμεπτου ηθικης, εχω ενα φακελο ΝΑ στην ιντερπολ που μεσα σε ολα κατηγορουμαι ανευ ισχυρων αποδεικτεικων στοιχειων ικανων για την καταδικη μου (εχω σκοτωσει τους κυριους μαρτυρες) για εμποριο και χρηση οπλων, ναρκωτικων και λευκης\μαυρης\μπεζ\κιτρινης σαρκος.Γινομαι δεκτος στους κολπους του Τεκτονισμου;
Αν οχι γιατι;

Και ερωτηση που αφορα στην ιστορια του τεκτονισμου, μιας και εχει αναφερθει και ως ελευθεροτεκτονισμος.
Ισχυει οτι ελευθεροτεκτονες ονομαζονταν σε αντιθεση με τους σκετο τεκτονες, οι οικοδομοι που εχτιζαν τρουλους, βασιλικες, εκκλησιες με μια λεξη;
Ισχυει οτι αυτοι (οι ελευθεροτεκτονες) ειχαν την αδεια των αρχων να τελουν δικαστηρια για παραπτοματα των μελων τους εντος των κολπων τους;
Απάντηση με παράθεση