Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1098  
Παλιά 06-07-11, 21:28
Το avatar του χρήστη Ελευθέριος Παλιγγίνης
Ελευθέριος Παλιγγίνης Ο χρήστης Ελευθέριος Παλιγγίνης δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-12-2003
Περιοχή: ΓΑΙΑ/ΕΥΡΩΠΗ/ΕΛΛΑΣ/ΑΘΗΝΑΙ
Μηνύματα: 477
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ΚΑΘΗΡΑ Εμφάνιση μηνυμάτων
...και μενα με προβληματιζει Λευτερη η αποψη σου πως εσυ ενας διαβασμενος της Αριστερας Ατραπου δεν ελκεσαι απο τον κατεστημενο Τεκτονισμο τον αριστεροτροπο ....( που βεβαια θα πρεπει να τον διακρινουμε απο τον αιρετικο τεκτονισμο τις αποσπασμενες απο τα μεγαλα και εγνωσμενα καθιερωμενα και παραδεδεγμενα τεκτονικα δικτυα ...τα οποια πολεμουν με νυχια και δοντια τους Αποταχτες του Σαθωνα !!!
Καθήρα το οτι προσπαθείς να με τοποθετήσεις κάπου είναι εντελώς αυθαίρετο. Προσωπικά έχω λάβει Μυήσεις πάρα πολλές απο ανθρώπους που έχουν εξελιχθεί σε επίπεδο να ενεργοποιούν τον εγκέφαλο και να αναβαθμίζουν τον Οδηγό στο δεξί ημισφαίριο σε Ανώτερο βαθμό. Πάντοτε στο πλαίσιο καλού ήθους και θετικής προαίρεσης. Αυτά που προτρέπω όλους δηλ. Να μην εντάσσονται σε σέχτες και Τάγματα, αλλά να δρουν ανεξάρτητα και εξωτερικά απο όλα αυτά.

Γιατι αλλιώς... γνωρίζεις καλά που καταλήγει ο άνθρωπος που... "δένεται σε κάποιο άρμα". Νομίζει οτι τα πράγματα είναι... μόνο έτσι -όπως του τα είπαν- και δεν έχει ελευθερία σκέψης, ούτε καν να πει το ίδιο πράγμα με άλλα λόγια, ούτε να το αναλύσει καλύτερα. Έχω αρκετά παραδείγματα.

Σχετικά με Αριστερά ή Δεξιά Ατραπό τοποθετούμαι στο σχετικό θέμα του φόρουμ. Θεωρώ το δίλημμα ανύπαρκτο. Διότι και στις δύο έχω βρει τόσο καλούς όσο και κακούς ανθρώπους.

Tώρα για τους "Φύλακες παρακαταθηκών" κλπ κλπ ας μην λησμονούμε πως αυτά είναι ισχυρισμοί των ιδίων. Δηλ. μελών των Ταγμάτων που έχουν μυστικιστικό προσανατολισμό. Μιλάμε για μέρος των θεωριών τους, και του story που πλασάρουν. Μένει να αποδειχθεί κάθε ένας απο αυτούς τους ισχυρισμούς, ξεχωριστά.
__________________
Παλιγγίνης Ελευθέριος - HecarΧος HellΕυθερεύς
✩☿ Z =))=IΦI=((= S ☿✩
✩∞ΙΑΟ∞✩
✩∞ΚΡΣ∞✩
✩☿ Z =))=IΦI=((= S ☿✩

http://www.facebook.com/lpaliginis

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Ελευθέριος Παλιγγίνης : 06-07-11 στις 21:42
Απάντηση με παράθεση