Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #318  
Παλιά 09-09-11, 10:53
mai Ο χρήστης mai δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-09-2011
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή

Καλημέρα και από μένα.είμαι νέο μέλος,με έντονο ενδιαφέρον για μεταφυσικά ζητήματα,ίσως λόγω ιδιοσυγκρασίας αλλά και λόγω αναλογων εμπειριών.
Θα ήθελα να μοιραστω μαζί σας μια περίεργη "μεταφυσική" εμπειρία μου,η οποία δεν ξέρω ωστόσο αν εντάσσεται στο φαινόμενο "μόρα".
Στο πατρικό μου σπίτι έχουμε μια εσωτερική σκάλα που οδηγεί σε ένα δωμάτιο,στο επίπεδο της ταράτσας.Κάποιες φορές,ειδικά το καλοκαίρι,έφευγα από το δωμάτιό μου και κοιμόμουν σε αυτό το δωμάτιο,κυρίως όταν έρχονταν η αδερφή μου με τα ανήψια μου και υπήρχε έλλειψη χώρου.
Ενα καλοκαιρινό βράδυ που είχε σχετικό αέρα-πριν 3 χρόνια περίπου-,και ενώ κοιμόμουν,ένιωσα μέσα στον ύπνο μου πνιχτές συζητήσεις,σαν ψίθυροι στον αέρα.Συγχρόνως ένιωθα μια πολύ εντονη ζέστη,σαν κάψιμο στο λαιμό,μια δυσάρεστη αίσθηση γενικότερα σε συνδυασμό με πολύ εντονο φόβο.Οταν έγινε πολυ δυσάρεστο για να το αντέξω αλλο,ξύπνησα τελειως-ήταν μια κατάσταση ύπνου ξύπνιου-,απέδωσα το όλο δυσάρεστο συναίσθημα στον τρελαμένο εκείνη τη νύχτα αέρα,και πήγα και κοιμήθηκα στο σαλόνι.
Οταν ξύπνησα το πρωί και με είδε η μητέρα μου,μου είπε ολο απορια "τι είναι αυτό που έχεις πάνω στην μπλούζα σου,στην πλάτη,αίμα?".Φοβήθηκα και κοιταχτηκα στον καθρέπτη,και όντως στο πίσω μέρος της μπλούζας,ψηλά στην πλάτη, υπήρχαν έντονα κόκκινα σημάδια,τα οποία όμως δεν ήταν αίμα,αλλά αλειμμένο κόκκινο κερι που μύριζε κανέλα,κερί το οποίο υπηρχε παραδίπλα από μενα,πάνω σε ένα σεντούκι ενώ κοιμόμουν στο πάνω δωμάτιο.
Εχω συζητησει το συμβαν με τη μητερα μου και άλλους δικούς μου ανθρωπους,αλλα κάποια εξηγηση πειστική δεν έχει δοθεί.Σημειωτέον, ότι γενικά στο πατρικό μου συνέβαιαν διάφορα,μετακινήσεις και πετάγματα αντικειμένων στον αέρα,κινήσεις που τις έβλεπαν 2 ή περισσότερα άτομα της οικογένειας.Ωστόσο,πρώτη φορά μου συνέβη κάτι τόσο "πραγματικό" και ξεκάθαρο.Προσπαθώντας να το εξηγήσω αναρωτήθηκα μήπως είμαι υπνοβάτης και αυτοπασαλείφθηκα με κερί,αλλα ποτε κανείς (οικογένεια ή σύντροφος),δεν έχει αντιληφθεί κάτι τετοιο..
Συγνώμη για τη μακροσκελή ιστορία,είμαι άτομο που ψάχνεται,έχω σπουδάσει και ψυχολογία,αλλά δεν μπόρεσα να βρω λογική ή μη εξηγηση για αυτήν την εμπειρία μου...
Απάντηση με παράθεση