Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1138  
Παλιά 16-05-12, 16:01
L.D.V. Ο χρήστης L.D.V. δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2011
Μηνύματα: 11
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AVATARGR Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλοι μου και πάλι εδώ...

Φίλε L.D.V. βλέπω πως έχεις μεγάλη περιέργεια όχι για την ΑΛΗΘΕΙΑ αλλά
για το τί πιστεύουνε οι Τέκτονες για την αλήθεια.....

Όταν δύει ο Ηλιος σε μάς σε κάποιους άλλους ανατέλλει ποιά είναι η αλήθεια?
Αυτοί που λένε πως ανατέλλει η αυτοί που λένε πως δύει ?????
Δεν έχω κάτι άλλο να προσθέσω...
Μια και έχεις διαβάσει τόσα πολλά βιβλία....

Ευχαριστώ.
Καλησπέρα!

Δεν είναι το θέμα τι με ενδιαφέρει και τι όχι. Προφανώς σε έναν τέτοιο χώρο πολλά είναι προσωπικά αποκτήματα. Πράγματα τα οποία φαντάζομαι δεν αναφέρονται ούτε σε βιβλία ούτε σε φόρουμ. Οχι χάριν μυστικοπάθειας ,αλλά ταύτισης καθώς σε ορισμένα απαιτείται βιωματική εμπειρία.

Γι'αυτό και δεν ρώτησα Ποιά είναι. Άλλα τον αριθμό.

Παράθεση:
"Κοντά σε αυτούς" που δηλώνουν άμεσα ή υπονοούν έμμεσα οτι είναι ενώ δεν είναι, υπάρχουν και εκείνοι που δηλώνουν άμεσα ή υπονοούν έμμεσα οτι δεν είναι, ενώ είναι. Υπάρχουν, τέλος, και εκείνοι που επιδίδονται και στα δύο, σε διαφορετικό σημείο χρόνου, ως προπέτασμα καπνού.

Έτσι δεν μπορείς να πεις εκ του ασφαλούς ποιος είναι και ποιος δεν είναι. Δεδομένου οτι οι θεωρίες των Τεκτόνων βρίσκονται σε πολλά βιβλία που μπορεί να αγοράσει ο οποιοσδήποτε, κατά συνέπεια το να λες αυτά που λένε και οι Tέκτονες δεν σημαίνει και οτι είσαι. Μπορεί να συμφωνείς με μέρη της Αρχαίας Φιλοσοφίας που έχουν υιοθετήσει και εκείνοι.
Ως προς το πρώτο κομμάτι της απάντησης σου συμφωνώ . Ως προς το 2ο νομίζω ότι έγινα σαφής στο προηγούμενο πόστ. Δέν θα έμπαινα στην διαδικασία να γράψω τον προβληματισμό μου αν οι πιθανότητες να ψεύδονται τα εν λόγο μέλη ήταν 50-50.
__________________
L.I.A

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη L.D.V. : 16-05-12 στις 16:02
Απάντηση με παράθεση