Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1157  
Παλιά 29-07-12, 03:09
ralloss Ο χρήστης ralloss δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 23-07-2012
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Καλημέρα σας..

Ευχαριστώ για την απάντηση φίλε PUCK.Ήσουν πολύ κατανοητός.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Vakryle Εμφάνιση μηνυμάτων

Εν κατακλείδι, οι Τέκτονες και ο Τεκτονισμός είναι ακριβώς το αντίθετο, απο το οποίο πιστεύετε. Ή σας έχουν κάνει να πιστεύετε.

Προσοχή!!!
Άλλο ο "Ελευθεροτεκτονισμός" και άλλο ο Τεκτονισμός. Δυστυχώς, ο Ελευθεροτεκτονισμός είναι και ο πιο διαδομένος εκεί έξω και έχει γερούς δεσμούς με την Μασωνία, σε σημείο που να έχει φτάσει να έχει ενσωματωθεί το ένα με το άλλο. Δε ξέρω γιατί και πως έγινε αυτό, αλλά ο διαβήτης και ο γνώμονας έχουν αλλοιωθεί. Τόσο στις συνειδήσεις των απλών ανθρώπων, όσο και των Τεκτόνων. Το καθαρό σήμα των απανταχού ελεύθερων και ανεξάρτητων Τεκτόνων έχει μετατραπεί σε σήμα εκείνων που σπίλωσαν και καπηλεύθηκαν τούτη την ιδέα.

Έτσι οι τελευταίοι αληθινοί Τέκτονες έχουν κρυφτεί για να μη τους αναγνωρίζει ο κόσμος και την θέση τους την πήραν εκείνοι που συνδέουν τον Τεκτονισμό με τις Μασωνικές Στοές και τις διάφορες Λέσχες. Μπιντελμπεργκ και τα λοιπά.

Ίσως γιατί οι Τέκτονες να ήξεραν πολλά μυστικά, απαραίτητα για την επίτευξη των στόχων Μασωνικών "δυνάμεων". Όπως και να έχει, οι Ελευθεροτέκτονες Μασώνοι είναι άνθρωποι, δεν είναι Θεοί. Που μπορούν να αντιμετωπιστούν και από τον απλό λαό και με την βοήθεια των αληθινών Τεκτόνων, με μοναδικό όπλο τη γνώση και τη μόρφωση.
Φίλε Vakryle ομολογώ πως πάνω που νόμιζα ότι είχα ξεκαθαρίσει κάποια πράγματα στο μυαλό μου, με τα παραπάνω μου θόλωσες λίγο τα νερά πάλι.

Θα ήθελα κι εγώ,εφόσον μπορείς και θέλεις φυσικά,
να μας το αναλύσεις περισσότερο.Ακόμα καλύτερα δε,αν μας πεις
κι από που πηγάζουν αυτές οι πληροφορίες.
Απάντηση με παράθεση