Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #145  
Παλιά 10-08-06, 14:14
Το avatar του χρήστη Diotima
Diotima Ο χρήστης Diotima δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-03-2004
Περιοχή: Άλτις
Μηνύματα: 207
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Astral
Φίλε ΔΙΟΤΗΜΑ, φυσικά και ο Λέο Τάξιλ ήταν απατεώνας και κακούργος, όμως αυτό εμένα με δικαιώνει γιατί πολύ απλά φαίνετε ότι εκεί επάνω η πήττα δεν χωρήστικε και δεν έγειναν συμφωνίες που ικανοποιούσαν και της δύο πλευρές και η κάθε πλευρά πήρε το δρόμο της, το ότι η μεν και η δεν ήταν ίδιοι εμένα δεν μου φένετε και πολύ περίεργο...
Καλησπέρα αγαπητέ Astral!

Κατ' αρχήν επέτρεψέ μου μία επισήμανση δευτερευούσης σημασίας.
Η Διοτίμα ήταν και είναι γυναίκα.

Ως προς το δια ταύτα τώρα:

Αισθάνεσαι δικαιωμένος ως προς τι;;;;

Τι είναι αυτό το οποίο σας πληγώνει τόσο πολύ, που χρειάζεται να αισθανθεί κάποιος δικαιωμένος από μία πικρή αλήθεια;;

Αποδεικνύει κάτι η ύπαρξη ενός ή και περισσότερων απατεώνων;;

Παράθεση:
Στα διαφημηστηκά με ονόματα που έχει η Στοά, βλέπω όλους τους διακεκριμένους και απορρώ, μα καλά απ'αυτούς κανένας δολοφόνος, κλέφτης, ή όπως έχουμε καινούργια μόδα, τρομοκράτης δεν ήταν ;;;; Ούτε ένας ;;;;
Δηλαδή θα ήσουν ευχαριστημένος αν έβλεπες μία τέτοια λίστα;;

Είμαστε σοβαροί ή η ανάγκη μας να καλύψουμε κάτι που μας πονάει (και δεν ξέρουμε και το γιατί) μας ωθεί να παραλογιζόμαστε;

Παράθεση:
Τί Μέγιστου βαθμού τέτκονας τί ο Λέο μου φένονται σαν ίδια πρόσωπα, ίδια μυαλά και ίδια συμπεριφορά...
Σοβαρά, ε;

Παράθεση:
Μπορεί να είμαι κακός, μπορεί και τυφλός, σίγουρα όμως δεν ακούω καλά, Γιατί ακούω τα πάντα και όχι αυτά που θέλω !!!
Δεν το βλέπω αυτό το τελευταίο και σίγουρα δε δικαιούσαι να καυχιέσαι γι' αυτό.

Δεν υπάρχει νόμισμα χωρίς δύο όψεις.
Το θέμα είναι γιατί αναζητάτε να τροφοδοτήσετε μία συγκεκριμένη όψη.
Κανείς δεν ισχυρίστηκε ότι οι τέκτονες είναι οι καλύτεροι άνθρωποι στον κόσμο.
Όμως προσπαθούν... και κάνουν κάτι γι' αυτό σε αντίθεση με εκείνους που κρίνουν εκ του ασφαλούς.


Αυτά είχα να σου πω κι άμα θέλεις άκουσε τα.
__________________
"Pulsanti Operietur"
(Τo him who knocks, it shall be opened)
Απάντηση με παράθεση