Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #62  
Παλιά 20-01-06, 18:13
Το avatar του χρήστη Jonathan Bright
Jonathan Bright Ο χρήστης Jonathan Bright δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-03-2005
Μηνύματα: 236
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Old cave-dinosaur
Μη μου πείτε κ. Bright για τον Γιαννουλάκη. - Αυτός, κι' αν "δεν έχει περάσει ούτε απ' έξω" απο σπήλαια, τεχνητές στοές κλπ, δεδομένης της, απο τον ίδιο παραδεχθείσης, κλειστοφοβίας του !
Φτάνουν πια τα ψέματα και οι φτηνές αρπαχτές !
(..Ο γιός μου, με ρωτάει αν στην περίφημη "μυστική" βιβλιογραφία σας, περιλαμβάνεται και ο Salvatore και, άν η υπόλοιπη είναι ό ίδιο "σοβαρή" και βαρύγδουπη ! )
Ευχαριστώ για την προσοχή σας. -
Δεν εκπροσωπώ τον Παντελή Γιαννουλάκη, αλλά επειδή τον θεωρώ φίλο και τον γνωρίζω πολλά χρόνια προσωπικά, μπορώ να απαντήσω πως οι κατηγορίες αυτές είναι εντελώς ψευδείς, εγώ τουλάχιστον προσωπικά έχω δει δεκάδες φωτογραφίες από επισκέψεις σε μέρη που κατά τα λεγόμενά σου δεν περνάει ούτε απ' έξω...
Επίσης θεωρώ πως τα λόγια σου είναι άκρως συκοφαντικά, κρύβουν σκοπιμότητες και προσπαθούν να δημιουργήσουν εντυπώσεις, αφού επιμένεις να αναφέρεσαι σε δύο εντελώς διαφορετικούς ανθρώπους, κάνοντας τους "πακέτο" και με αυτόν τον τρόπο, οι κατηγορίες σου που συγκεκριμενοποιούνται προς τον έναν (για τον οποίον δεν θέλω να πάρω θέση, επειδή δεν συνηθίζω να καταφέρομαι αρνητικά, ονομαστικά σε απώντες) να αποδίδονται και στον άλλον...
Αν ήθελες να είσαι σωστός, θα έπρεπε να γράψεις συγκεκριμένες κατηγορίες, ξεχωριστά...

Περί σκοπιμοτήτων... Δικαίωμά σου να κατηγορείς κάποιους για την παραπλάνηση του κοινού με σκοπό το κέρδος, αλλά μήπως εκμεταλλεύτηκες κι εσύ αυτήν την ιστορία;... Δεν αμφιβάλλω πως είσαι ένας πολύ έμπειρος και αξιόλογος σπηλαιολόγος, και προφανώς κάποια στιγμή τα βιβλία σου θα τα διαβάσω κι εγώ, όπως είχα διαβάσει κι εκείνο της Πετροχείλου, αλλά νομίζεις πως δεν έχει συμβάλλει καθόλου στην διαφήμισή τους, αυτή η χρόνια εμμονή ενάντια σε άτομα που βρίσκονται υπό τους προβολείς της δημοσιότητας;... Ή για να το θέσω "ευθεία" και "ξερά", πιστεύεις πως θα έκαναν τις πωλήσεις που έχουν σήμερα, αν γράφονταν προτού αρχίσουν ν' ακούγονται στην Ελλάδα τα περί "Κούφιας Γης"?...

Αυτά, πάντα φιλικά...

Το 'Salvatore' δε μου λέει κάτι, μάλλον θα πρέπει να γίνεις περισσότερο σαφής...
__________________
Be behind what there may - I raise the veil
( jonybright@yahoo.com )
Απάντηση με παράθεση