Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #94  
Παλιά 30-01-06, 12:04
Το avatar του χρήστη Diotima
Diotima Ο χρήστης Diotima δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 20-03-2004
Περιοχή: Άλτις
Μηνύματα: 207
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Μιχάλης
Δεν ανησυχώ καθόλου που μου αρέσει ο Μότσαρτ και να είσαι σίγουρη πως αν μου άρεσε ο Τεκτονισμός δεν θα είχα κανένα απολύτως πρόβλημα, αγαπητή Διοτίμα. Αλλά το να λες πως κάποιος ήταν Τέκτονας πριν γίνει, με βάζει σε πολλές σκέψεις.
Είπα εγώ τέτοιο πράγμα;;

Έλεος φίλε μου!! Νομίζω ότι μιλάμε ορθά την ελληνική ή μήπως όχι;;

Παράθεση:
Με τον Τεκτονισμό έχω μια σχέση πλήρους αδιαφορίας, ούτε κρύο ούτε ζέστη, που λέει και ο λαός. Αλλά το να χρησιμοποιείς το 24ωρο αφιέρωμα για να διαφημίσεις τις αρχές του, παραθέτοντας στοιχεία αμφισβητίσιμα, μόνο διαφήμηση στο Μότσαρτ δεν κάνεις αλλά μια κακώς νοούμενη προβολή του τεκτονισμού.
Πού διαφήμισα κάποια αρχή του τεκτονισμού και ποιά είναι τα αμφισβητήσιμα στοιχεία που χρησιμοποίησα;

Μήπως αρέσκεσαι να κρύβεσαι πίσω από το δάκτυλό σου, φίλε μου;

Επέτρεψέ μου, να σου επισημάνω, ότι αν το κάνεις, έχεις επιλέξει μία πολύ κακή κρυψώνα.

Παράθεση:
Τέλοσπάντων, όπως είπα και πριν το θέμα αυτό δνε με αφορά και δεν με ενδιαφέρει καθόλου, οπότε συνεχίστε τη συζήτησή σας, αφήνοντάς με απέξω. Δεν έχω σκοπό να ασχοληθώ άλλο.
Δικαίωμά σου, αλλά ειλικρινά δεν βλέπω να μη σε αφορά.
__________________
"Pulsanti Operietur"
(Τo him who knocks, it shall be opened)

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Μιχάλης : 30-01-06 στις 23:39 Αιτία: Ευχαριστώ για τις επισημάνσεις σου, θα τις λάβω σοβαρά υπόψη
Απάντηση με παράθεση