Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #67  
Παλιά 24-12-07, 14:40
Το avatar του χρήστη Panos_ole
Panos_ole Ο χρήστης Panos_ole δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-05-2007
Περιοχή: P.faliro
Μηνύματα: 82
Smile

[/QUOTE]Καλημέρα σε όλους καλή εβδομάδα και καλά Χριστούγεννα με υγεία πάνω από όλα
Καλές γιορτές όλος ο κόσμος να έχει υγειά και να μας προστατεύει ο Θεός.[/QUOTE]

Αγαπητε φιλε ευχομαι και σε σενα και σε ολους και εγω με τη σειρα μου, ο,τι καλυτερο με την ευκαιρια των Χριστουγεννων
Παρατηρω (και μη με κακισεις για αυτο) οτι ξεχιλιζει η αγανακτηση απο μεσα σου. Και θα ελεγα οτι αυτο ερχεται ως φυσικο επακολουθο μετα απο μια σωρεια αντιπαραθεσεων-προσβολων-και οτι αλλο κακο εχει προηγηθει
Για ενα ειμαι σιγουρος. ΚΑΝΕΙΣ δε νομιζω οτι ξεκιναει με κακο σκοπο, με κακο κινητρο, απλα προκυπτει στη συνεχεια η ...διαφορετικοτητα...του καθενος !!!
Το να μπορεσει να προτεινει κανεις μια λυση πανω σε ενα μειζον θεμα οπως αυτο, αν μη τι αλλο δε μπορει να γινει ετσι απλα.
Εγω για παραδειγμα εχω προτεινει την Αγια Γραφη ως λυση και απαντηση σε χιλια μυρια αιτηματα-προβληματα
Ακουσα...οτι δεν ειχα ακουσει απο την κουνια..!!! Αγχωθηκα, στενοχωρηθηκα,
προσβληθηκα, και τελικα καταλαβα, οτι τα αυτονοητα για εμενα, δεν επεται οτι ειναι αυτονοητα για ολους. Ετσι ηρεμησα και ησυχασα. Αυτα που εγω επικαλουμαι "ενεργουνται" στη ζωη μου και ετσι ξερω οτι καλα κανω και τα ακολουθω, αλλα δυστυχως δε μπορω να κανω κατι για να πεισω τους αλλους. Ασε που καποιοι δε θελουν να πειστουν!!!
Οποτε....μη χαλιεσαι...δε λεει....δε σε συμφερει να τρελαινεσαι προσπαθωντας να βρεις ποιος εχει τη λυση ή το δικιο.!!!
Αλλωστε ο καθε ανθρωπος εχει διαφορετικα βιωματα,σκεψεις, εντυπωσεις, και ολα αυτα ειναι αποδεκτα. Το θεμα ειναι να μην ξεφευγει κανεις απο τα ορια...κατα τα αλλα ειμαστε ολοι ανθρωποι και κανουμε σφαλματα
Αυτα...ευχομαι σε σενα και σε ολους καλες γιορτες Καλα Χριστουγεννα, και ευτυχισμενο το 2008
Ειρηνη σε ολους

Παναγιωτης
__________________
I believe in Jesus, I believe He is the Son of God, I believe He died and rose Again, I believe He paid for us All. And I believe He's here now, standing in our midst, here with the power to heal now and the Grace to forgive.
Απάντηση με παράθεση