Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #436  
Παλιά 10-01-13, 15:10
terrorline Ο χρήστης terrorline δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 10-01-2013
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

Γεια σας. θα ηθελα να πω απλα την γνωμη μου. μορα δεν υπαρχει. δαιμονες υπαρχουν. γτ το λεω αυτο? απειρες φορες εχω παθει υπνοπαραλυση κ να αισθανομαι οτι αιωρουμε κ γινονται φριχτα πραγματα στο δωματιο. εχω δει 2 αντρες να βριζουν τον Θεο σε μενα. εχω ακουσει φωνες που βριζουν τον Θεο. ητανε ολα δαιμονικα. το ηξερα το αισθανομουνα. ο παππας που διαβασε το σπιτι ειπε οτι κατι ητανε αλλα εφυγε.οταν το διαβασε ηρεμισα. μεχρι που πηγα να μεινω μονος μου σαν φοιτητης. απο τοτε παλι ανα διαστηματα βλεπω κατι τετοια ονειρα αλλα οχι φρικιαστικα. τα γραφω αυτα γτ θελω να καταληξω στο οτι οι δαιμονες συνεχεια μας κανουν επιθεσεις ειτε πιο βιαιες ειτε πιο χαλαρες ας το πουμε. αρα στον υπνο μας ειναι δαιμονικες υπαρξεις αυτα που βλεπουμε κ ειναι φρικιαστικα. αν πει καποιος οτι δεν ειναι ας σκεφτει το εξης. οταν εζησε καποια αναλογη εμπειρια ή τελος παντων την δικια του εμπειρια αυτα που εβλεπε ακουγε κ αισθανονταν ητανε γαληνια? του προσφεραν ηρεμια? ( Ο Χριστος ερχεται με γαληνη ο δε σατανας με φασαρια ) οσο για την μορα σαν γυναικα που παει κ καλα να πνιξει κ αλλα τετοια δεν τα πιστευω. σαν δαιμονα που ουτε καν τον λενε μορα εκει ναι. επεισης κατι που παραδεχεται η ορθοδοξη χριστιανικη πιστη ειναι οτι στη ζωη μας τα ονειρα που βλεπουμε χωριζονται σε 3 κατηγοριες. α) απο τον Θεο β) απο τον σατανα γ) απο τις καταστασεις που ζουμε. το α) ειναι το ποιο σπανιο το γ) το πιο συνηθησμενο κ το γ) το συναντουμε αρκετα συχνα. αρα δεν ειναι καθολου τυχαια καποια ονειρα.

Υ.Γ. μην ξεχνατε να καλειται συχνα παπα στο σπιτι να το διαβαζει.
αν καποιος πει οτι δεν πιστευει σε Θεο κ στην υπαρξει του σατανα ειναι ψευτης απο την στιγμη που ψαχνει για απαντησεις στα μεταφυσικα θεματα κ ασχολιται γενικα με κατι που κατα τιν γνωμη του δεν υπαρχει.
Απάντηση με παράθεση