Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #1879  
Παλιά 15-03-18, 14:12
Το avatar του χρήστη ilias1990
ilias1990 Ο χρήστης ilias1990 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-10-2016
Μηνύματα: 662
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bernie Rico Jr Εμφάνιση μηνυμάτων
Θέμα "μυθικισμός" δεν έχω δει πουθενά (αλλά μπορεί να κάνω και λάθος). Ως εκ τούτου δεν έχω δει ποτέ βρίσιές προς τον θεματοθέτη ανύπαρκτου θέματος. Μάλλον εννοείς το εν λόγω νήμα οπότε έχω να πω ότι, άλλο πράγμα είναι η έκφραση διαφορετικής γνώμης και άλλο οι βρισιές, τουλάχιστον όπως αυτές έχουν διατυπωθεί από εσένα και όλοι έχουμε διαβάσει. Μιλάμε λοιπόν για βρισιές με όλη την έννοια της λέξης, δηλαδή για γλώσσα του λιμανιού. Σε αυτό καταφεύγει κανείς όταν διαπιστώνει πως έχει χάσει αλλά δεν θέλει να το παραδεχτεί. Θα περίμενα να πεις κάτι για τον Απολλώνιο Τυανέα αλλά προτίμησες πάλι τις προσωπικές υποθέσεις. Σε αφήνω, πολλούς χαιρετισμούς!

ΥΓ. Λόγω του ένθερμου χαρακτήρα σου θα σου πρότεινα να βγεις στις γειτονιές και να πλακώσεις ότι βλέπεις σε χριστιανό. Νταξ, και εμένα μου την δίνουν οι γιαχωβάδες αλλά δεν θα τους δείρω κιόλας (τους αποφεύγω διακριτικά και με ευγένεια όπως θα έκανε κάθε καλός ορθόδοξος χριστιανός όπως εσύ και εγώ).
Μα αυτό που γράφεις στο υστερόγραφο, είναι ο ευσεβής πόθος της πλειοψηφίας των " χριστιανών ". Επειδή δε, δεν μπορούν να το κάνουν, περιοριζονται στο να χαμογελάνε χαιρέκακα με την σκέψη της " αιώνιας τιμωρίας" των αλλόθρησκων, στη μεταθάνατον ζωή.
Απάντηση με παράθεση