Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #322  
Παλιά 26-01-07, 17:34
Το avatar του χρήστη the_black_planet
the_black_planet Ο χρήστης the_black_planet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 24-06-2005
Περιοχή: Καλαματα
Μηνύματα: 1.066
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από teoilio
Και αυτό σε συνσυασμό με την αναφορά από πολλούς ιστορικούς αποτελεί αδιαμφισβήτητη απόδειξη της ιστορικής ύπαρξης του Ιησού...? τις ίδιες παράπλευρες συνέπειες είχαν για πολλά χρόνια στη θρησκεία, πολιτική,ηθική κ.λ.π. και ο Δίας, Αφροδίτη, Αθηνά κ.α.... οι οποίοι επίσης αναφέρονται από ιστορικούς της εποχής, σε αρχαίες τραγωδίες, στα ομηρικά έπη... μήπως να θεωρούσαμε τότε πέρα πάσης αμφιβολίας και την ιστορική ύπαρξη των δώδεκα θεών?


Φίλε μου Real Scientist,μήπως θα έπρεπε να αλλάξεις το όνομα σου σε Real Sophist;Δε θέλω να σε προσβάλω,παρ'όλο που προσβάλεις εσύ και υποτιμάς τη νοημοσύνη μας με τέτοιες σοφιστίες...Φίλε μου,αν νομίζεις ότι η περίσταση είναι κάπως όπως κάποιοι και καλά πολιτισμένοι κατακτητές(εσύ) που πάνε σε πρωτόγονους λαούς(το υπόλοιπο φόρουμ) και τους λένε ότι είναι οι θεοί και οι άλλοι το χάφτουν,μάλλον έχεις πάρει λάθος πληροφορίες για την παρούσα αγορά...Βέβαια για να μην παρεξηγηθώ,οι δώδεκα θεοί υπήρχαν και υπάρχουν αλλά αυτό είναι άλλο θέμα(που ίσως επειδή η ύπαρξη τους θεωρείται αυτονόητη από τα χαγμένα μέλη του φόρουμ,και ας μην είναι Real Scientist,δεν έχει ανοιχτεί σχετικό θέμα).

Κατά τ'άλλα,ο επιστημονικός τρόπος σκέψης σου φάνηκε και στο θέμα με τον Λουξ,που έβγαλες αβίαστα το συμπέρασμα ότι παίζει στο φόρουμ(σε αντίθεση με εσένα ε,όμως εγώ δε θα πω τίποτα σχετικά με το ποιός είναι ο Λουξ,θα αφήσω τον ίδιο να σου "συστηθεί"...
__________________
Chaos is my life - Exploited
Απάντηση με παράθεση