Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #975  
Παλιά 24-01-12, 13:12
Bernie Rico Jr Ο χρήστης Bernie Rico Jr δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Μηνύματα: 696
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Αν είχε αποδειχθεί η ιστορική ύπαρξη του χριστού δεν θα υπήρχε καν αυτό το θέμα. Μπορούμε να δούμε κανένα επιχείρημα για αλλαγή?
Δεν ήξερα πως η ύπαρξη του Ιησού ήταν άμεσα συνδεδεμένη με το παρόν νήμα!!! Τόσες αναφορές στο όνομά Του, πάλι τα ίδια να λέμε?



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Η γνωστή μέθοδος "βάλε και απο αυτό μέσα μπας και αλλάξει το θέμα και γλιτώσουμε". Εγώ δεν μίλησα για τον παύλο ούτε και πρόκειται.
Μα φυσικά.. τι να πεις άλλωστε? Από οτι βλέπω παντως εσύ βγαίνεις από το θέμα μπας και γλιτώσεις.. τουμπεκί για τον Παύλο λοιπόν? Δεν μας συμφέρει προφανώς.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Ο θυμός σου ήδη δείχνει ότι δεν τα ακολουθείς εσύ που υποτίθεται ότι τον πρεσβεύεις.
Απάντησε σε παρακαλώ επι της ουσίας.. που κολάνε οι σταυροφορίες τόσο με το θέμα όσο και με τα διδάγματα του χριστιανισμού.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Σε ευχαριστώ για τα καλά σου αδελφικά λόγια, ελπίζω η συγνώμη σου να περιλαμβάνει και τα παραπάνω σου λεγόμενα.
Κανένα πρόβλημα να σου ζητήσω.. με έβγαλες από τα ρούχα μου βλεέπις με τα άσχετα που αραδιάζεις περι σταυροφοριών κλπ. άνθρωπας είμαι κι εγώ..



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
Γενικά όμως θα προτιμούσα να χρησιμοποιείς επιχειρήματα. Πχ μας έχεις πρήξει ότι το zeitgeist λέει ψέμματα. Κανένα πρόβλημα, υπέδειξέ μου τα με επιχειρήματα..
Στο νήμα αυτό (και γενικότερα) το έχω γραμμένο το ζειτγειστ αγαπητέ διότι είναι άσχετο με το θέμα. Δεν έχω κανένα πρόβλημα να ψάξεις τον αντίλογο στο διαδίκτυο.


Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από R-b-t3r Εμφάνιση μηνυμάτων
ΥΓ. Και κάτι τελευταίο. Από μένα πρέπει να ζητήσεις συγνώμη, όχι γενικά να πετάς μια συγνώμη και τέλειωσε. Λίγο πολύ, σε ένα μόλις μήνυμα με αποκάλεσες ανδροκοίτη, καθυστερημένο, κομπλεξικό, πορωμένο, τρελό, αδαή κτλ, ενω εγώ δεν χρησιμοποίησα ποτέ τέτοιους χαρακτηρισμούς πριν με προκαλέσεις εσύ. Εγώ δεν έχω πρόβλημα να αποσύρω χαρακτηρισμούς γιατί χρησιμοποίησα πολύ λίγους και μόνο ως άμυνα.
Δεν κολλάω να ζητήσω συγγνώμη αν έφταιξα.. στα μηνύματα σου 904, 911 και 913 όμως απευθύνθηκες με απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς σε εμένα και στην άποψη μου. Ειδικά μετά το 904 σου μίλησα με χαριτομενιές μπας και καταλάβεις ότι θυμώνεις άδικα.. πρόβλημα σου λοιπόν ο θυμός.
Απάντηση με παράθεση