Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #979  
Παλιά 24-01-12, 13:43
Το avatar του χρήστη R-b-t3r
R-b-t3r Ο χρήστης R-b-t3r δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-01-2006
Περιοχή: Κουμπαριστάν
Μηνύματα: 1.882
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Bernie Rico Jr Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν ήξερα πως η ύπαρξη του Ιησού ήταν άμεσα συνδεδεμένη με το παρόν νήμα!!! Τόσες αναφορές στο όνομά Του, πάλι τα ίδια να λέμε?.

]Μα φυσικά.. τι να πεις άλλωστε? Από οτι βλέπω παντως εσύ βγαίνεις από το θέμα μπας και γλιτώσεις.. τουμπεκί για τον Παύλο λοιπόν? Δεν μας συμφέρει προφανώς.
Την συγνώμη από τους συντονιστές γιατί την ζήτησες αφού κάνεις πάλι τα ίδια?

Παράθεση:
Απάντησε σε παρακαλώ επι της ουσίας.. που κολάνε οι σταυροφορίες τόσο με το θέμα όσο και με τα διδάγματα του χριστιανισμού.
Τις χρησιμοποίησα για να σου αποδείξω ότι υπάρχει φανατισμός στο νήμα. Μου το απόδειξες περίτρανα.

Παράθεση:
Κανένα πρόβλημα να σου ζητήσω.. με έβγαλες από τα ρούχα μου βλεέπις με τα άσχετα που αραδιάζεις περι σταυροφοριών κλπ. άνθρωπας είμαι κι εγώ..
Φίλε μου ΕΣΥ με έβγαλες από τα ρούχα μου στο 901 μήνυμά σου γιατί απαντούσες με αοριστολογίες και έλεγες έμμεσα πάντα, ότι όλοι που δεν υποστηρίζουμε την ιστορικότητα του χριστού λέμε μπαρούφες. Έλεγες για το τί διαδικασία νομίζεις ότι χρησιμοποιούν οι ιστορικοί για τα ιστορικά πρόσωπα.
Πρώτον δεν μας νοιάζει τί νομίζεις, εξετάζουμε στοιχεία όχι εικασίες, δεύτερον δεν είναι απόδειξη για να στηρίξεις τις θέσεις σου, τρίτον δεν είναι ακριβές αυτό που έγραψες.

Αυτά τα έγραψες εσύ: "What? Μα αυτό ακριβώς λέω.. από μόνο του ένα γεγονός, μια ένδειξη ενδεχομένως να μην λέει και τίποτα.. με σωστή ιστορική έρευνα όμως συνυπολογίζοντας διάφορες πηγές, καταλήγει ο ιστορικός σε κάποιο συμπέρασμα."

"Φαντάζομαι πως ένας ιστορικός (το ξαναλέω) δεν θα στηριχθεί σε ένα μόνο εύρημα για να διαπιστώσει κάτι. Έχω βαρεθεί να το λέω"

"Προφανώς εαν θέλεις να αμφισβήτήσεις, μπορείς να πεις οποιαδήποτε μπαορύφα, ιδιαίτερα δε εάν δεν είσαι ιστορικός."


Εσύ Bernie προφανώς είσαι και μιλάς εκ πείρας.... Αν δεν είσαι, με ποιό δικαιώμα μιλας εκ μέρους των ιστορικών?

Παράθεση:
Στο νήμα αυτό (και γενικότερα) το έχω γραμμένο το ζειτγειστ αγαπητέ διότι είναι άσχετο με το θέμα. Δεν έχω κανένα πρόβλημα να ψάξεις τον αντίλογο στο διαδίκτυο.
Εσύ το ανάφερες το zeigeist στο 905 όχι εγώ! Αν είναι άσχετο δεν έπρεπε εσύ να το αναφέρεις έξ'αρχής.

Παράθεση:
Δεν κολλάω να ζητήσω συγγνώμη αν έφταιξα.. στα μηνύματα σου 904, 911 και 913 όμως απευθύνθηκες με απαξιωτικούς χαρακτηρισμούς σε εμένα και στην άποψη μου. Ειδικά μετά το 904 σου μίλησα με χαριτομενιές μπας και καταλάβεις ότι θυμώνεις άδικα.. πρόβλημα σου λοιπόν ο θυμός.
Τι εννοείς "αν" έφταιξες? Δηλαδή δεν έφταιξες? Εγώ σε αποκάλεσα πούστη έστω και έμμεσα? Εσύ το έκανες όμως. ΑΠΑΙΤΩ ΝΑ ΤΟ ΑΝΑΚΑΛΕΣΕΙΣ!


*παρέμβαση από συντονιστή
Θα παρακαλούσα πολύ να αποφεύγετε χαρακτηρισμούς και τα σχετικά. Πιστεύω έχει καταντήσει κουραστικό να το αναφέρουμε κάθε φορά αυτό...
Στο θέμα, τώρα, υπόσχομαι όταν βρω λίγο χρόνο, θα δω γιατί φθάσατε να αλληλοκουβεντιάζετε σε αυτό το σημείο. Ναι, δεν έχω διαβάσει έως τώρα όλα τα μηνύματα και τις απαντήσεις του thread, αλλά ή εγώ ή κάποιος άλλος συντονιστής θα το πράξω/πράξει άμεσα.
Έως τότε, φυσικά, ό,τι μεπτό και υβριστικό γράφει είτε ο ένας, είτε ο άλλος, είτε ο καθένας, θα διαγράφεται, με ό,τι συνεπάγεται αυτό.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη xontro_mpizeli : 24-01-12 στις 14:27
Απάντηση με παράθεση