Θέμα: Βραχνας
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #24  
Παλιά 12-04-08, 19:49
Το avatar του χρήστη Σπυρακος
Σπυρακος Ο χρήστης Σπυρακος δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-04-2008
Περιοχή: Θεσαλλονικη
Μηνύματα: 68
Προεπιλογή διακρινω αντιφαση

Πως γινεται ενω δεν περιμενες απο τον Θεο να σε σωσει να "πλακωθεις στα πατερ ημα"ειναι κατι που δεν το καταλαβαινω.Κι αληθεια που ξερεις πιος ειναι ο Θεος μου και τον αποριπτεις και γιατι?Δεν εχουμε ολοι δικαιωμα να πιστευουμε οπου θελουμε?αν θες την γνωμη μου κι εγω πιστευω οτι υπαρχει μια Ανωτερη Δυναμη περα απο ονοματα και δογματα τις οποιας την θεληση δεν μπορει ο ανθρωπος να καταλαβει πληρως δεν χωραει ο Θεος στο νου του ανθρωπου μπορει ομως να κατοικησει στη καρδια του αν και οταν του το επιτρεψουμε γιατι ειναι πολυ διακριτικος και φιλελευθερος (συν τοις αλλοις).Το οτι λατρευω τον Χριστο δεν με κανει και χριστιανο κατα την γνωμη μου χριστιανος ειναι μονο αυτος που ζει και πορευεται με γνωμονα τις διδαχες του Χριστου,(τις οποιες μπορεις να βρεις μεσα σε καποια κειμενα που βρεθηκαν προσφατα και ειναι γραμμενα απο τους ανθρωπους που ηταν διπλα του Θωμας-Φιλλιπος-Μαγδαληνη).Η εξελιξη της συγκεκριμενης θρησκειας πιο πολυ για Παυλικανισμος μου μοιαζει παρα οτιδηποτε αλλο.Και πιστεψεμε τα προαναφαιρομενα κειμενα δεν εχουν καμμια σχεση με τον Χριστο οπως μας τον διδαξαν γι αυτο και τον λατρευω.
__________________
Ολα πανε υπεροχα οταν δεν τα κανω θαλασσα,
ομως ειναι καλυτερα να καεις παρα να σβυσεις
Απάντηση με παράθεση