Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 11-06-05, 17:02
Το avatar του χρήστη Φοίβος Καλφόπουλος
Φοίβος Καλφόπουλος Ο χρήστης Φοίβος Καλφόπουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2003
Μηνύματα: 399
Προεπιλογή

Eνδιαφέρον το πείραμα που ανέφερες galadriel και όπως προείπα , έχουν καταγράφει εκατοντάδες τέτοια περιστατικά

Παράθεση:
τώρα, σε μένα τουλάχιστον συμβαίνει τόσο συχνά το να συζητήσω για κάτι, ή να ενδιαφερθώ για κάποιο προϊόν που χρειάζομαι και να το βρω, ή να μου το κάνουν δώρο, ή να δω ένα σχετικό ρεπορτάζ στην τηλεόραση που πραγματικά το έχω συνηθίσει....
Εμένα πάλι μου συμβαίνει κάτι άλλο συνέχεια εδώ και ενάμιση χρόνο ...
όταν διαβάζω για σημαντικά πράγματα στο διαδύκτιο που δεν γνώριζω πχ. μία μεγάλη προσωπικότητα , ένα αξιοπερίεργο φαινόμενο την ίδια ακριβώς μέρα διαπιστώνω ότι υπάρχει αναφορά σε αυτά σε κάποιο βιβλίο ή σε κάποιο περιοδικό που διαθέτω απλά δεν το χα προσέξει .
Πλέον για ότι σημαντικό διαβάζω που μου κινεί τη περιέργεια πρίν προχωρήσω σε περαιτέρω έρευνα στο διαδύκτιο ρίχνω μία ματιά στα βιβλία μου και πάντα βρίσκω οτι το χα διαβάσει απλά δεν του είχά δώσει τη πρέπουσα σημασία .
Δεν θέλω να το παρεξηγήσετε δεν εννοώ πως τα έχω όλα , άλλωστε αυτό δεν συμβαίνει με όλα τα καινούρια θέματα που διαβάζω , μόνο με όσα θεωρώ σημαντικά .
Όποτε συμβαίνει αυτό λοιπόν , και ανακαλύπτω την ίδια μέρα πως το έχω αισθάνομαι σαν κάτι να καθοδηγεί την έρευνα μου , σαν ο δρόμος να είναι στρωμένος . Τι λέτε ;
Δεχτές όλες οι γνώμες ...
__________________
www.brainchange.gr . : Use your Brain for Change : .
Απάντηση με παράθεση