Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #41  
Παλιά 22-10-19, 22:46
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Avatargr.



Δυστυχώς για σένα, "ο κάθε ένας που έχει κοινό νου και κοινή λογική" γελάει μαζί σου. Μόνο μαζί σου. Είσαι κάτι σαν "ο καρνάβαλος του metafysiko.gr". Σίγουρα πολλοί θα ήθελαν να γράψουν εδώ για να σε μπριζώσουν για νέους οχετούς από συνομωσιολογία, μπουρδολογία και ανοησία, αλλά ντρέπονται μην εκτεθούν. Δεν σε προβληματίζει πως τόσα χρόνια, δεν έχει βγει κάποιος να σου γράψει "έτσι είναι ρε παιδιά" και "έτσι όπως τα λέει ο Avatargr"; Μια ερώτηση μόνο: τόσα χρόνια δε βαρέθηκες ρε αδερφέ; Δεν έχεις κάτι καλύτερο να κάνεις;



Θα σου πω την άποψη μου λοιπόν, για τον Snowden και για όλες αυτές τις περιπτώσεις. Είναι μόνο αυτό που βλέπεις. Κατά κύριο λόγο. Αυτό ακριβώς που γράφουν οι εφημερίδες, τα κανάλια, τα περιοδικά... μέχρι και τα βιντεάκια των συνεντεύξεων του στο youtube. Ακριβώς αυτό που βλέπεις και όχι αυτό που φαντάζεσαι. Δεν υπάρχει σοβαρός λόγος να αμφιβάλεις. Ξέρεις γιατί; Γιατι η αντίθετη άποψη, ότι δεν είναι ο Snowden στη Ρωσία, μάλλον είναι στη Βολιβία, είναι στα έγκατα της γης, στην Ατλαντίδα, στον Αρη, ή ότι είναι μούφα άτομο, δεν υπάρχει, τον έχει εφεύρει η CIA για κάποιο λόγο, όλα αυτά, τα λένε τύποι σαν κι εσένα ή χειρότεροι απ εσένα.


Αγράμματοι, φαιδροί, αναξιόπιστοι και φαντασιόπληκτοι. Γενικά τύποι που θέλουν να τραβήξουν την προσοχή των άλλων, να δημιουργήσουν εντυπώσεις, να πουν ότι κάτι τελικά έκαναν στη μίζερη τους ζωή. Γιατι εκτός από όλα αυτά, μάλλον η φάπα πάει σύννεφο. Έτσι κι εσύ Avartagr. Τόσα χρόνια δεν έκατσες να αναρωτηθείς τι δεν πάει καλά σε σένα και είσαι αναγκασμένος να παράγεις όλον αυτό τον οχετό από σαβούρα.



Αλλά έτσι θα πει μέχρι το τέλος, νομοτελειακά. Και όταν ο ιδιοκτήτης του φόρουμ αυτού, αποφασίσει κάποια στιγμή ότι δεν τον συμφέρει άλλο να συνεχίζει να συντηρεί αυτό το χάλι, τότε όλα αυτά που άφησες, θα πάνε στο φυσικό τους μέρος, στα σκουπίδια. Έφτασες λοιπόν μέχρι εδώ και δεν έμαθες τίποτα. Εγώ στη θέση σου από εκεί θα ξεκινούσα. Δεν έχω όμως καμιά ελπίδα ότι πρόκειται να το κάνεις.



Καληνύχτα.
__________________
Abyssus Abyssum Invocat
Απάντηση με παράθεση