Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #11  
Παλιά 07-05-14, 17:59
Ιέρεια Ο χρήστης Ιέρεια δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2013
Μηνύματα: 140
Προεπιλογή

Φίλε AVATARGR-1 ωραίο το θέμα που άνοιξες και θα ήθελα να πω την προσωπική μου άποψη, δυστυχώς μέσα από τις συγκυρίες της ζωής μου και πάλι ξανά λέω ότι είναι προσωπική μου άποψη, παρατήρησα το εξής, όταν αλλάζουμε την πορεία ή το μέλλον για παράδειγμα ενός συμβάντος αυτό έχει άσχημες επιπτώσεις στο ευρύτερο χώρο-σημείο και στο περιβάλλον.

Τι εννοώ, θα δώσω ένα προσωπικό μου παράδειγμα πριν κάποια χρόνια γλίτωσα στο τσακ από ένα τροχαίο, άκουσα ξαφνικά κάτι να έρχεται από πίσω μου χιλιόμετρα πριν και όταν πέρασε ξυστά δίπλα μου και είχα προλάβει να μετακινηθώ προς τα δεξιά, παρατήρησα ότι ο οδηγός άκουγε μουσική, ήταν κάτι σαν αντανάκλασε τον ήχο και το άκουσα, στο σημείο εκείνο ξανά βρέθηκα μετά από ένα μήνα και δυστυχώς είδα μπροστά στα μάτια μου να συμβαίνει κάποιο δεύτερο τροχαίο, ο άνθρωπος δυστυχώς πρέπει να απεβίωσε.

Όταν επηρεάζουμε την έκβαση ενός πράγματος και ίσως με μεταφυσικό τρόπο, δεν θα επεκταθώ παραπάνω, είναι σαν επηρεάζουμε το παρόν και συγχρόνως το μέλλον, οπότε είναι εκείνη την στιγμή σαν κάτι να αλλοιώνει τα αρχεία, έστω και αν αυτά τα ονομάζουμε ακασικά και έχουν σχέση με το παρελθόν, μπορούμε να σχηματίσουμε και την ίδια άποψη για το μέλλον και το παρόν, άρα καταλαβαίνουμε και τις συνέπειες.

Ίσως αυτό που συμβαίνει στο παγκόσμιο νου, είναι η αρνητική ενέργεια που συσσωρεύτηκε από το αεροπορικό δυστύχημα και μετά, γιατί δεν μπορώ να δώσω άλλη εξήγηση όταν υπάρχουν τόσοι δορυφόροι και τόσα μέσα και ακόμα το αεροπλάνο δεν έχει βρεθεί, είναι σαν να άνοιξε η γη και το κατάπιε.

Ο ανθρώπινος πόνος επηρεάζει και το περιβάλλον μας, συν ότι τα περισσότερα δυστυχήματα, εκτός από τις Η.Π.Α είναι στην Ασία.
Απάντηση με παράθεση