Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #8  
Παλιά 24-10-10, 21:42
Το avatar του χρήστη Mallen
Mallen Ο χρήστης Mallen δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-06-2008
Περιοχή: from Beyond...
Μηνύματα: 409
Προεπιλογή

ΜΑΡΤΥΡΙΑ:

Πριν 3μιση χρόνια στο νησί της Ρόδου, μια συναδέλφισσα μας κάλεσε σε μίνι-παρτάκι στο μικρό διαμερισμά της. Όλα έτοιμα: μπουφές- ποτά -μουσική.
Είμασταν 7 άτομα όλα κι όλα. Και οι επτά, συνάδελφοί της.
Εκεί που'μασταν στο τσακίρ κέφι, ένας από τη χαριτωμένη παρέα μας -μες στα γέλια, τη (δυνατή )μουσική και τα πειράγματα (ήπιαμε λιγουλάκι...παραπάνω! ) πήγε να κατεβάσει απλά το πορτάκι του φούρνου να πιάσει ένα από τα σφολιατοειδή που έβαλε να ψηθούν (αφού τον....μπουφέ τον "ρημάξαμε" νωρίς!) και το...ρεύμα έπεσε. "Πάλι γ***διακοπή της ΔΕΗ; Που θα πάει το πράγμα;" ανεκράξαμε. Αλλά είδαμε, από το μπαλκόνι,πως τα υπόλοιπα διαμερίσματα και οι γύρω πολυκατοικίες είχαν κανονικά ρεύμα! "Μα τι έγινε; Υπερφόρτωση;". Η οικοδέσποινα απλά πήγε στον πίνακα, είδε πως ήταν ο γενικός και το αντίστοιχο της κουζίνας πεσμένοι. Τους σήκωσε και...ΟΚ όλα όπως πριν. Εν τω μεταξύ, ο συνάδελφος που...έπιασε το πορτάκι πριν, θυμήθηκε πως εν μέσω της διακοπής ρεύματος, δεν πρόλαβε να πιάσει ένα καλούδι να τσιμπίσει κάτι παραπάνω ο άνθρωπος. Και εκεί που πιάνει πάλι το "πορτάκι" του φούρνου (καλά...το ξέρω πως ήδη μαντεύετε τη συνέχεια..)τσουπ πάλι πέφτει το ρεύμα!!! "Τι κάνεις εκεί βρε;" του φωνάζει μια συνάδελφος. "Μα εγώ φταίω πάλι;" της αντιλέγει. Ναι, πέσαν τα σχετικά γέλια και πειράγματα...
Αλλά αυτό το πρόσφατο περιστατικό μου θύμησε το ζήτημα που άνοιξε ο χοντρομπίζελος. Παίζει να είναι...ανάλογη περίπτωση "σλαϊντερ";
--------------------------------
ΥΓ. (για το...υπόλοιπο της ιστορίας: τελικά η οικοδέσποινα εδέησε να σερβίρει τα φρεσκοψημένα καλούδια της για τους -ακόμα!- πεινασμένους συναδέλφους και...δεν ξανάχαμε διακοπή ρεύματος για το λοιπό του πάρτι!!)

...
Απάντηση με παράθεση