Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #66  
Παλιά 24-12-07, 11:36
Το avatar του χρήστη 5οος Αγγελος
5οος Αγγελος Ο χρήστης 5οος Αγγελος δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-06-2006
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Μηνύματα: 92
Προεπιλογή

Καλημέρα σε όλους καλή εβδομάδα και καλά Χριστούγεννα με υγεία πάνω από όλα

Δυστυχώς είμαι από του άτυχους της ημέρα που θα πρέπει να έρθω στη δουλειά και να μην κάνω τίποτα απλά να είμαι στο πόστο μου για παν ενδεχόμενο.

Τώρα στα δικά μας…

Λυπάμαι για το ύφος που θα ακολουθήσει αλλά δεν μπορώ να κάνω αλλιώς…

Έχω σιχαθεί και έχω αηδιάσει με όλα αυτά που ακούω και διαβάζω συνεχεία..
Έχω βαρεθεί να διαβάζω τις δήθεν απόψεις κάποιον εδώ μέσα για την θρησκεία.
Συμφωνώ ότι όλοι μας έχουμε τις απορίες και την περιέργεια να μάθουμε κάποια πράγματα για την θρησκεία και το Θεό αλλά όταν ακούω μερικούς «ειδικούς» να μιλάνε οργίζομαι…

Εγώ κύριοι δεν είμαι ειδήμων, δεν είμαι μελετητής κειμένων, δεν είμαι αναλυτής και ούτε μεταφραστής των λόγων και των έργων τους.
Εγώ είμαι ένας από τους λίγους που έχουν την περιέργεια και την ταπεινότητα να μάθουν είμαι ένας από τους λίγους που ακούνε και φιλτράρουν την κάθε πληροφορία είμαι ένας από τους λίγους που δεν έχει την ταμπέλα του ειδικού αναλυτή.

Ακούω συνεχεία δεν υπάρχει θεός δεν υπάρχει θρησκεία μην τα πιστεύετε είναι πλάνη, είναι σχεδία της εκκλησιάς, είναι επινοήσεις των ανθρώπων, όλα είναι βάση ενός μεγάλου σχεδίου. Όλα είναι ψέματα όλα είναι ένα καλοστημένο σχέδιο.Μερικοί λένε ότι ο Χριστός ήταν εξωγηινος άλλοι ότι ήταν της ομάδας Ε άλλοι ότι ήταν ένας απλός άνθρωπος .

Ωραια πια είναι λοιπόν η πραγματικότητα, αφού οι σοφοί και οι μελετητές έχουν βγάλει συμπέρασμα ποια είναι η πραγματική θρησκεία, ποια είναι η θρησκεία που αυτοί λατρεύουν, ποιος είναι ο ΑΛΗΘΙΝΟΣ ή οι ΑΛΗΘΙΝΟΙ ΘΕΟΙ ας μου πει κάποιος σε εμένα τον αδαή τον αγράμματο.

Το να λεμέ την άποψη μας δεν με νοιάζει το να λεμέ την άποψη μας και ταυτόχρονα να σου κάνω και ρήγμα για να σου συγχύσω τις σκέψεις μου με νευριάζει και με τρελαίνει.

Σιχάθηκα για ακόμη μια φορά τους εκείνους που διαβάσανε 10 100 πράγματα και ξερόυν το συμπάν όλο που ακούσανε και τους μάθανε αλλά 10 100 και τα έχουν κάνει παπαγαλία.

Σιχάθηκα τους έξυπνους που το παίζουν ότι δήθεν λένε την άποψη τους αλλά κατά βάθος προσπαθούν να σου περάσουν το δικό τους μήνυμα.

Σιχάθηκα όλους εκείνους που ισοπεδώνουν μια θρησκεία ενώ δεν έχουν να προσφέρουν κάτι καλύτερο.

Σιχάθηκα να λένε ότι φταίει ο θεός ενώ εμείς φταιμε. Σιχαθηκα όλους εκείνους που έχουν βρει το άλλοθι στα προβλήματα τους ενώ εμείς είμαστε υπεύθυνοι για ότι πάθουμε.
Τον κόσμο εμείς τον φτιάξαμε τις ιδέες εμείς τις καλλιεργήσαμε τους νομούς εμείς τους επινοήσαμε όλα τα κατασκεύασε ο άνθρωπος όπως εκείνος ήθελε να γίνουν και όπως το συνέφεραν.

Ζητάμε εξηγήσεις ενώ έπρεπε να απολογούμαστε..

Φταίμε και τα ρίχνουμε σε άλλους …

Λοιπόν όλοι εσείς οι ειδικοί που έχετε αποφασίσει ότι Θεός δεν υπάρχει ας πεις ένας από σας τι υπάρχει που πιστεύει και τι αποδείξεις έχει ότι υπάρχει.

Είναι το
1. Δωδεκάθεο
2. Βουδισμός
3. Ισλαμισμός
4. Ινδουισμός
5. Ιεχωβάς
6. Χιλιαστής
7. Άθεος
8. Σατανιστης

Ας μου πει ένας από σας τους παντογνώστες που έχετε λύσει τα προβλήματα σας και καταπιάνεστε ως γνήσιοι απόγονοι του Σωκράτη του Αριστοτέλη και του Πλάκωνα ποια είναι η αληθινή θρησκεία και ο πραγματικός θεός.

Ας βγει κάποιος υπεύθυνα και με αποδείξεις να πει αυτή είναι η αληθινή θρησκεία κύριοι…

Βγαίνουν οι ειδικοί με βιβλία και με συνεντεύξεις και προσπαθούν να παραπλανήσουν τον κόσμο προσπαθούν να τα καταργήσουν και να τα ισοπεδώσουν όλα αλλά δεν έχουν να αντιπροτείνουν τίποτα.

Σας βαρέθηκα σας σιχάθηκα κουραστικά να ακούω τα ιδία και τα ιδία είναι η τελευταία φορά που μιλάω για θρησκεία.

Πιστεύω εκεί που πιστεύω είμαι φτωχός στο δαυλό και στην γνώση λυπάμαι που δεν έχω την απαιτούμενη δύναμη να δουν μερικοί ποια είναι η ΑΛΗΘΕΙΑ και η ΓΝΩΣΗ.

Δεν είμαι άξιος Του να τον υπερασπιστώ

Καλές γιορτές όλος ο κόσμος να έχει υγειά και να μας προστατεύει ο Θεός.
__________________
και ο πέμπτος άγγελος άδειασε την φιάλη του στον θρόνο του θηρίου και σκοτώθηκε η βασιλεία του και οι οπαδοί του δάγκασαν τις γλώσσες τους από τον πόνο και βλασφήμησαν τον Θεό για τους πόνους που είχαν και δεν μετανόησαν για τα έργα τους.
Απάντηση με παράθεση