Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #72  
Παλιά 31-12-07, 11:18
Το avatar του χρήστη 5οος Αγγελος
5οος Αγγελος Ο χρήστης 5οος Αγγελος δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-06-2006
Περιοχή: ΑΘΗΝΑ - ΗΛΙΟΥΠΟΛΗ
Μηνύματα: 92
Προεπιλογή

Καλημέρα χρονιά πολλά και καλή χρονιά σας εύχομαι

Ήξερα ότι θα προκαλέσω αντιδράσεις με τα γραπτά μου αλλά ήξερα επίσης ότι και θα τα παρεξηγήσετε, εννοώντας ότι ο καθένας από την δική του μεριά θα βγάλει τα δικά του συμπεράσματα.

Δεν θα αναφερθώ ειδικά σε άτομα που δυστυχώς όταν εκνευρίζονται χρησιμοποιούν λάθος λέξεις αλλά θα μιλήσω για μένα.

Όταν ανάφερα τις λέξεις σιχάθηκα και βαρέθηκα τις χρησιμοποίησα μαζί με άλλες λέξεις τις οποίες κάποιοι σκεφτήκαν να τις απομονώσουν και να χρησιμοποιήσουν εκείνες που τους ταίριαζαν...

Ποτέ δεν κατέκρινα και δεν κατηγόρησα τα παιδιά και τον κόσμο που έχει την περιέργεια και την διψά να μάθει να ρωτήσει να ψάξει να ερευνήσει.

Αυτό που δεν μου αρέσει είναι εκείνοι οι ύπουλοι οι δήθεν που προσπαθούν με τεχνάσματα να σε κάνουν να πιστέψεις τις ιδέες τους και να συγχύσουν τις σκέψεις σου...

Δεν πιστεύω να είστε χαζοί και να μην έχετε καταλάβει για τι πράγμα μιλάω???

Αλλά επειδή φοβάμαι ότι κάποιοι από εδώ μέσα θα μου πούνε "μας χαρακτηρίζεις χαζούς ρε" ελπίζω να μην με παρεξηγήσετε.

Δεν μου αρέσει να ακούω δήθεν άτομα που ψάχνονται και έχουν περιέργεια να προσπαθούν να σου περάσουν μέσα από τις απόψεις τους την δική του ιδέα δεν μου αρέσει ο ύπουλος ή και άμεσος προσυλιτισμος.

Ο καθένας μας έχει την κρίση να ακολουθήσει αυτό που του αρέσει και του ταιριάζει όλοι λεμέ τις απόψεις μας και από κει και πέρα ο καθένας μπορεί να το ψάξει και να βρει αυτό που θέλει.

Έχω ακούσει άτομα να λένε η τάδε θρησκεία δεν είναι αληθινή δεν είναι υπαρκτή δεν υπάρχει ο θεός της δεν είναι αληθινά τα θαύματα της ωραία ας μας πούνε ποια θρησκεία και ποιος θεός είναι αληθινός και να μας το αποδείξουνε.

Το να κατηγορώ και να μειώνω τα πιστεύω κάποιου είναι εύκολο το να αποδείξω το αντίθετο είναι δύσκολο.

Ο καθένας μας από μια ηλικία και μετά είναι σε θέση να διαμορφώσει τα πολιτικά του και θρησκευτικά του πιστεύω όπως θέλει όπως και την προσωπικότητα του.

Λυπάμαι αν νομίσατε ότι νεύριασα με άτομα από εδώ μέσα, τα παιδιά δεν τα ξερώ και δεν έχω τίποτα προσωπικό με κανένα δεν κατηγόρησα και ούτε επιτέθηκα σε κανέναν φραστικά.

Λυπήθηκα και χρησιμοποίησα τις περιβόητες λέξεις μονό και μονό για να δείξω την αντίθεση μου σε τρόπους και τεχνάσματα που χρησιμοποιούν κάποιοι έξυπνοι.

Για τελευταία φορά το να έχουμε περιέργεια για κάποια θέματα και να ψάχνουμε και να ενδιαφερόμαστε να μάθουμε δεν είναι ούτε κατακριτέο ούτε κακό αλλά το να κανείς τον ρολά και τον υπέρτατο μελετητή έδεε αυτό πάει πολύ.

Όταν πιστεύαμε χρησιμοποιούσαμε την Ιερά Εξέταση για οτιδήποτε ήταν περίεργο τώρα που χρησιμοποιούμε την επιστήμη και ενστερνιζόμαστε την σύγχρονη ζωή πάψαμε να πιστεύουμε...
__________________
και ο πέμπτος άγγελος άδειασε την φιάλη του στον θρόνο του θηρίου και σκοτώθηκε η βασιλεία του και οι οπαδοί του δάγκασαν τις γλώσσες τους από τον πόνο και βλασφήμησαν τον Θεό για τους πόνους που είχαν και δεν μετανόησαν για τα έργα τους.
Απάντηση με παράθεση