Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #23  
Παλιά 05-05-14, 09:24
Το avatar του χρήστη Voel
Voel Ο χρήστης Voel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 31-07-2004
Περιοχή: Queensland, Australia
Μηνύματα: 1.008
Προεπιλογή

Αγαπητε Avatar, σου εχω ξαναπει οτι ρεπεις στην συνομωσιολογια και το εχεις αρνηθει.

Ε λοιπον, στο ξαναλεω και ξανα-αρνησου το.....

Το προβλημα μου με τον Δελαστικ και ο λογος που τον θεωρω γελοιο δεν ειναι οτι κατηγορει τους Αμερικανους, οι οποιοι καλιστα θα μπορουσαν να εχουν καταρριψει (και καλως κατα την γνωμη μου) το αεροσκαφος σε περιπτωση τρομοκρατιας, αλλα το οτι το κανει χωρις να εχει ΑΠΟΛΥΤΩΣ καμμια αποδειξη για αυτα που λεει. Ακομα χειροτερα τα περισσοτερα απο οσα λεει ειναι λανθασμενα, σε βαθμο φαιδροτητας συμπεριλαμβανομενων οσων λεει για την NSA, τα "ρανταρ" του Diego Garcia.

Δεν θα μπω σε λεπτομεριες για το τι ακριβως κανει η NSA και γιατι δεν θα μπορουσε να βρει το χαμενο αεροσκαφος, ουτε για τους "δορυφορους που διαβαζουν την πινακιδα του αυτοκινητου σου", και γιατι ουτε αυτοι θα μπορουσαν να βρουν το αεροσκαφος, ουτε καν για τα ρανταρ στο Diego Garcia που και αυτα δεν θα μπορουσαν να βρουν το αεροσκαφος. Μια επιπολης ερευνα θα δωσει αρκετες απαντησεις σε οποιον θελει να το ψαξει κατι που ο κ. Δελαστικ δεν εκανε.


Μια απλη συνομιλια με δημοσιογραφους του ειδικου τυπου, πριν γραψει το αρθρο, θα μπορουσε να διαφωτησει αρκετα τον κ. Δελαστικ και θα απεφευγε πολλα λαθη. Δεν το επραξε. Τι λεει αυτο σε εσενα και σε ολους τους ερευνητες; Αντι αυτου επελεξε ενα αρθρο επιπεδου κουβεντας καφενειου "Οι Αμερκανοι το εκαναν, οι Αμερκανοι κατι κρυβουν, οι Αμερκανοι φτιανε για ολα, Σακη βαλε μια ρακη ακομα"

Οσον δε αφορα ολο το σουσουρο για το "Νησι της ντροπης" οπως το ονομαζεις, και παλι δεν καταλαβαινω που το προβλημα. Σε ολες τις χωρες κατα περιοδους ομαδες ανθρωπων, απο απλες οικογενειες εως ολοκληρες κοινοτητες εχουν μετακινηθει αναγκαστικα. Λεγεται ΑΠΑΛΛΟΤΡΙΩΣΗ. Οταν οι Ελληνες ή οι Κινεζοι, ή οι Ρωσσοι το κανουν για να φτιαξουν ενα δρομο η ενα φραγμα ειναι οκ, οταν ομως οι επαρατοι Αγγλο-Αμερικανοι το κανουν για να φτιαξουν μια στρατιωτικη βαση, σαφως και προκειται για ντροπη και καταισχυνη.....

Σιγουρα Avatar δεν εισαι τοσο αφελης, ετσι;
__________________
"And you shall know the truth, and the truth shall make you free."
"καὶ γνώσεσθε τὴν ἀλήθειαν καὶ ἡ ἀλήθεια ἐλευθερώσει ὑμᾶς."
John 8:32
Απάντηση με παράθεση