Θέμα: Βραχνας
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #57  
Παλιά 05-07-09, 17:00
zodiac Ο χρήστης zodiac δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-07-2009
Περιοχή: κόρινθος
Μηνύματα: 27
Προεπιλογή Μόρα...

''θέλω να αναφερθώ στο θέμα της μόρας,γιατι ήταν μια εμπειρία την οποία περίμενα να ζήσω με ανυπομονεσία...Ήταν περίπου 6.00 το πρωί και είχα περάσει μια δύσκολη μέρα...αποτελέσματα από τις πανελλήνιες...στον ύπνο μου λοιπόν ένιωσα μια περίεργη σκιά,ακριβώς σαν σκιά το θυμάμαι[ειχα ανοιχτά τα ματια μου],να με τυλίγει και συγκεκρίμενα να με πιέζει στο στήθος μου...κοιμόμουν ανάσκελα...Ξαφνικά δεν μπορούσα να αναπνεύσω,ουτε να κουνήσω το στόμα μου...ειχε μουδιάσει το σώμα μου και τα χέρια μου ήταν κολλημένα κάτω...ειχα συνειδητοποιήσει οτι προκειται για την μορα για αυτο δεν φοβηθηκα τοσο...Κατάλαβα ομως πως ηθελε να ρουφήξει οποια θετική ενεργεια μου είχε απομείνει και να με επηρεάσει αρνητικά...Εκείνη τη στιγμή,ίσως φανεί παράξενο,σκεφτηκα πως έπρεπε να την αντιμετωπίσω...δηλ μπορώ να πω,πως είχα συνείδηση της καταστασης...[συνειδητό ονείρεμα]...ξεκίνησα ετσι να συλλογίζομαι και να δημιουργώ απο μέσα μου τους στίχους...θέλοντας να εκτελέσω απευθείας ενα ξόρκι για να την αντιμετωπίσω...[μια προσευχή πιστεύω θα είχε το ιδιο αποτέλεσμα...].Τότε λοιπόν αρχισε να ξεμουδιάζει το στομα μου και μπορούσα και να κουνήσω τα χέρια μου...σηκώθηκα..της πρόσταξα να φύγει..και εξαφανιστηκε...''σας ευχαριστώ
__________________
''Κάθε προσθήκη γνώσης,είναι προσθήκη δύναμης''
Απάντηση με παράθεση