Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #15  
Παλιά 08-05-14, 12:06
anastasi Ο χρήστης anastasi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-07-2012
Μηνύματα: 341
Προεπιλογή

Και για να ολοκληρωσω την τοποθέτησή μου, κι επειδη το ενδεχόμενο συνδεσης των ατυχημάτων με απασχόλησε παλιότερα, θυμαμαι οτι είχα σημειώσει τα εξης. Τρείς φίλοι είχαν βαριά ατυχηματα με αυτοκίνητο σε 1-2 μηνες κι οι τρείς, και όλοι βγηκαν με ελαφρα τραυματα, κατι γρατσουνιές, τιποτε δηλαδη. Και οι τρείς μου είπαν οτι δεν κατάλαβαν πώς έγινε, τη μια στιγμή ήταν όλα καλά την άλλη έβγαιναν απο το τρακαρισμένο. Ο ένας μαλιστα υπέθεσε οτι κοιμήθηκε, αλλιώς δεν μπορούσε να το εξηγήσει. Απο ότι κατάλαβα μετά απο την δική μου έρευνα, πολλοί λένε οτι δεν κατάλαβαν πώς έγινε το ατύχημα. Άν έχουν δίκιο, κάτι ίσως συμβαίνει εκείνη τη στιγμη, και δημιουργείται μια στιγμιαία απροσεξία, που φέρνει το ατύχημα.

Αυτή η λέξη είναι για μένα το κλειδί για τις όποιες συμπτώσεις. Η Απροσεξία. Δηλαδη η απώλεια του ελέγχου των κινήσεων, κάτι εγκεφαλικό δηλαδη, μια παροδική δυσλειτουργία του εγκεφάλου. Καί ναι, ο εγκέφαλος επηρεάζεται απο το περιβάλλον, απο τα μαγνητικά πεδία , απο την σελήνη (λένε για κάποιες ψυχοπάθειες),

Ίσως λοιπόν κάποια κατάσταση των μαγνητικών πεδίων της γης, σε κάποιο χρονικό διαστημα να ευνοεί την μείωση της συγκέντρωσης, και της προσοχής, και ευνοούνται τα ατυχήματα..

Άν τυχόν υπάρχει συσσώρευση ατυχημάτων σε κάποια χρονική περίοδο, κάτι τέτοιο συμβαίνει. Αυτή ε'ίναι η δική μου άποψη.


------------------------------------
__________________

ειμαστε αντηχεια
Απάντηση με παράθεση