Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #312  
Παλιά 19-01-07, 15:27
Το avatar του χρήστη Μιχάλης
Μιχάλης Ο χρήστης Μιχάλης δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 22-06-2004
Περιοχή: Αργολίδα
Μηνύματα: 1.893
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Diotima
Νομίζω ότι σε αυτήν την κοινότητα υπάρχει μία ιδιόμορφη αντίληψη για το τί σημαίνει συντονισμός ενός θέματος. Εν πάσει περιπτώσει, να 'ναι καλά που μας ανέχονται οι άνθρωποι!

Εκεί όπου υπάρχει ιδιόμορφη αντίληψη του τι είναι διάλογος, τι σεβασμός στο συνομιλητή (για να μη μιλήσω για το σεβασμό στο μυαλό του καθενός), εκεί και ο συντονισμός είναι ανάλογος. Για να πούμε τα πράγματα με το όνομά τους, Διοτίμα, εσύ συντηρείς αυτό το θέμα με ανακυκλώσεις και αδυναμία στο να απαντήσεις σε όλα αυτά που σε ρωτούν, παρά θεωρείς σωστότερο να κόπτεσαι περί της δήθεν αδικίας εκ μέρους των Συντονιστών (και πιο συγκεκριμένα εμού που ανακατεύθηκα) και περί της ακόμα πιο δήθεν "προστασίας" που χαρίζουμε στον Lux. Διαβάζοντας όλα αυτά που έχεις γράψει εδώ και καιρό, δεν μπορώ να διαπιστώσω καμία ατομική θέση να εκφράζεται από εσένα. Δηλαδή, για να στο πω απλά, δεν μπορώ να καταλάβω τι λες. Και το προσπάθησα, ειλικρινά και να είσαι σίγουρη πως το αντιληπτικό μου πεδίο είναι πολύ διευρυμένο κι ας μην είμαι indigo. Α και την αποκάλυψη περί του Dee και του 007 την κατέχουμε, αν και θα πρέπει να σε ευχαριστήσω που μας τη δώρισες. Μερικές υπενθυμίσεις δεν βλάπτουν. Άσε που μαθήματα περί του ορθού τρόπου συντονισμού δεν ανέχομαι, τουλάχιστον όχι με ένα τέτοιο ύφος.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Diotima
Χάρηκα για το μεγαλύτερο κομμάτι αυτού του ταξιδιού μαζί σας και δεν το μετανιώνω.Εις το επανιδείν!
Η χαρά είναι δική μου και δεν είμαι ειρωνικός σε αυτό το σημείο. Μπορεί να μην κατάλαβα πολλά για αυτό που συζητούσατε, αλλά κατάλαβα σε δεύτερο και αυτό είναι καλύτερο ακόμα.
Το θέμα κλειδώνεται για κάποιο χρονικό διάστημα και μετά, σε πνεύμα χριστιανικής ή μασωνικής αγάπης, θα ανοιχτεί. Εάν και εφόσον, βέβαια.
Απάντηση με παράθεση