Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #318  
Παλιά 17-04-07, 15:21
Το avatar του χρήστη leo morpheus
leo morpheus Ο χρήστης leo morpheus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-03-2006
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 726
Προεπιλογή

Φίλε μου κανείς δεν ξέρει ακριβώς τι κάνουν οι Τέκτονες!Εσύ πως το ξέρεις;Από ένα βιβλίο;Μήπως έχεις διαβάσει και του Tex Marrs το βιβλίο περί Μασωνίας και επηρεάστηκες;Θα μελετήσουμε τον Τεκτονισμό με βάση τον χριστιανισμό...;Δεν νομίζω...
Η παγκόσμια υποδούλωση που ανφέρεις πράγματι ίσως συμβεί αλλά δεν νομίζω ότι οι Τέκτονες είναι πίσω από αυτό,αν σκεφτούμε ότι αυτοί ήταν πίσω από τη Γαλλική Επανασταση και ότι πολλοι επιστήμονες που έδωσαν τα φώτα τους ήταν Μασώνοι(στα λέω εγώ που δεν είμαι φαν της Μασωνίας,αλλά όπως και να το κάνουμε έτσι είναι..)...
Ποιοι δαίμονες;;;Δεν έχουν τι να κάνουν και επικαλούνται δαμονες;Σατανολάτρες;Γιατί;
Σίγουρα έχουν οικονομικά συμφέροντα και κατά τη γνώμη μου δεν υπάρχει καμια πνευματική ανέλιξη στους κόλπους τους αλλά οι κατηγορίες περί μαύρης μαγείας με πάνε σε άλλες εποχές που ακόμα η ανθρωπότητα και η Εκκλησία(Δυτική και Ανατολική)προσπαθούν να ξεχάσουν...

Ας μελετήσουμε καλύτερα τι οικονομικά και πολιτικά συμφέροντα κρύβονται και για το αν ο Τεκτονισμός προσφέρει γνώση ή τύφλωση στα μέλη του...
__________________
" WHAT RISES MUST FALL , WHAT HAS FALLEN MAY RISE AGAIN..."
Απάντηση με παράθεση