Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #866  
Παλιά 29-04-11, 13:56
Bernie Rico Jr Ο χρήστης Bernie Rico Jr δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-11-2007
Μηνύματα: 696
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Trithemius Εμφάνιση μηνυμάτων
Η απάντησή μου ήταν ακριβέστατη και σύμφωνη με το είδος-επίπεδο της δικής σου απάντησης. Αν προσδοκάς καλύτερο επίπεδο στις απαντήσεις που δέχεσαι, καλό είναι να είσαι δίκαιος και ακριβής στα όσα γράφεις και σου το αναφέρω γιατί ξέρω καλά ότι εσύ μπορείς να το κάνεις. Επίσης, δεν σου είναι χρήσιμο να απαντάς μόνο με βάση το συναίσθημα, ούτε έχεις ανάγκη να επικαλείσαι την προστασία-ενθύμηση του ρόλου των συντονιστών υπονοώντας πως βάλλεσαι αδικαιολόγητα (...). Τα υπόλοιπα που γράφεις περί ροδοσταυρισμών, στοών κλπ είναι εξόχως άσχετα με το θέμα και με αφήνουν αδιάφορο καθώς κατανοώ πως είναι παρελκόμενα μιας συναισθηματικής φόρτισης που εδώ δεν μπορείς να ελέγξεις.

πάραυτα συνεχίζουμε στο θέμα μας
Μα αυτό λέω.. απαντάς μόνο σε εμένα. Μήπως να το είχες κάνει και πιο πριν για να μην "τρέχεις" μετά? Μήπως δεν έπρεπε κι εγώ να απαντήσω ειρωνικά σε μια ειρωνία ενός συντονιστή (όχι εσένα) για τα πιστεύω ενός απλού συμμετέχοντα? Μάλλον ναι.. Σε κάθε περίπτωση, λαμβάνω σοβαρά υπόψη τα όσα λες. Αφήνω απ'έξω όμως τα περί "συναισθηματικής φόρτισης που δεν μπορώ να ελέγξω εδώ" διότι, αφενός δεν υπάρχει καμία φόρτιση, αφετέρου δεν είσαι ούτε δίπλα μου (ρε λες?) ούτε είσαι ο ψυχολόγος μου (άσε που δεν έχω καν).
*(απλώς σε μια παρόμοια αναφορά μου, είχες ψαρώσει και γούσταρα )

Στο θέμα μας λοιπόν, θα ήθελα αν γίνεται περαιτέρω πληροφορίες , σχετικά με την έρευνα των χριστιανών, οι οποίοι τελικά δεν ανακάλυψαν τίποτα στα αρχεία του πιλάτου. Τις προηγούμενες περιπτώσεις, τις ανέφερα πριν ως παραδείγματα για το πως επαληθεύονται πράγματα μέσα από τα συγκεκριμένα θρησκευτικά κείμενα (τα οποία εννοείται δεν αποτελούν ιστορικά κείμενα).

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Bernie Rico Jr : 29-04-11 στις 13:59
Απάντηση με παράθεση