Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #288  
Παλιά 23-07-13, 17:44
theodoros Ο χρήστης theodoros δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 06-10-2005
Μηνύματα: 12
Smile Πεντελικον

Λοιπον ,εχουν περασει παρα πολλα χρονια απο την μικρη ιστορια που θα σας περιγραψω χωρις να κρυβω κανανα συφερον.Θα ηταν περιπου το 1963!Οταν ενας γνωστος μου,μου ειπε Πηγαινε στην ταδε στροφη (τρις στροφες πριν τον δρομο που παει ευθεια για το νοσοκομειο)εκει στριβουμαι δεξια για την ανοδο γενικα προς την Πεντελη Στην τριτη στροφη (Δεξια πιο εκει εχει κ ισιομα και ψιλο γαρμπιλι οπου πανε συνηθως τα ζευγαρακια το σουρουπο κ οχι μονο!)ε κ ει περιπου στην δεξια πλευρα που ειναι ανηφορα (μια κληση 70 μοιρων?) σβυνεις την μηχανη του αυτοκινητου κ αυτο αργα αργα τραβαει την ανηφορα!!! Εμεινα αναυδος κ γιατι ημουν μεσα στο αυτοκινητο ( κ αλλοι δυο φιλοι στο πισω καθισμα) Τσουλισε 4?5? μετρα κ σιγα σιγα σταματησε.Ολοι μεσα στο αυτοκινητο ειχαμαι χασει την Λαλια μας! Το μυαλο ειχε σταματησει να δουλευει Ηταν κενο με ενα μεγαλο ερωτηματικο Πως γινεται αυτο?! Καμμια απαντηση.Εψαχνα οσο μου εκοβε οπου μπορουσα να το ψαξω.Εκεινα τα χρονια ο κοσμος δεν ασχολιοταν κ πολυ πολυ με τετοια θεματα ( η λεξη παραψυχολογια δεν υπηρχε καν) Ετυχε εντελως τυχαια?! Να γνωρισω καποιον εκει κ κατοικο της Πεντελης που το ειχε ζησει κ αλλου οχι μονο εκει που του ελεγα εγω.Κ αφου το εψαξε (αυτος ηταν τοτε π.χ. 40 ?45? χρ εγω 18 ?19? )\
εμαθε οτι Συβαινει σε πολλα μερη (κατα τοπους) κ συβενει γινεται γιατι απο κατω κατω (που να γνωριζω ποσα μετρα) εχει ισχυρα μαγνητικα παιδεια .Αυτα τραβαναι (ελκουν) το αυτοκινητο Οχι ομως φορτηγο Ειναι πολυ βαρυ εννοειται.Μετα φημιζεται οτι παλι επι Αρχαιοτατων χρονων οι εξωγηινοι με τα διαστημοπλοια τους αραζαν εκει με τις ωρες κ επερναν καυσιμο δηλαδη απο και τον γη ι νο μαγνητη γεμιζαν τις μπαταριες τους.Βενζιναδικο το Πεντελικον.
Αυτο το γνωριζουν παρα πολλοι κ οχι μονο ν εγω.Αλλα οσο κ αν εψαξα πουθενα δεν βρηκα κατι σχετικο κ γραμμενο.Πληρη σιωπη.Κ ομως ειναι αληθινο,αφου το εχω ζησει.Πηγα κ αλλες φορες με αλλους φνωστους η φιλους αλλα δεν ξανα συνεβει.Οπως η Γη γυριζει οι οποιοι μαγνητες μετατοπιζονται,εστω κ λιγα μετρα πιο εκει.Με το περασμα του χρονου το θεμα το ξεχασα κ ας περναω απο εκει πολυ τακτικα Τοτε με ενδιεφερε σημερα οχι.Αστο να γινεται σκεφτομαι κ το προσπερναω.
Απάντηση με παράθεση