Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #3  
Παλιά 23-10-12, 13:29
Το avatar του χρήστη Vasillis
Vasillis Ο χρήστης Vasillis δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-10-2012
Μηνύματα: 12
Προεπιλογή

Βρήκα ένα κείμενο που εξηγεί κάποια για τον πίνακα αυτόν:

Υπάρχει μια συζήτηση που διεξάγεται σχετικά με τη δύναμη αλλά και την αλήθεια του πίνακα Ouija. Στην ουσία υπάρχουν τρεις βασικές τοποθετήσεις για αυτόν: "Από την φύση του κακός", "δεν υπάρχει πρόβλημα εάν χρησιμοποιείται προσεχτικά" και "από την φύση του ακίνδυνος".

Είναι από την φύση του επικίνδυνος, μπορεί να ανοίξει διόδους σε δαιμονικές οντότητες και δεν θα έπρεπε ποτέ να χρησιμοποιείται.

Είναι επικίνδυνος μόνο όταν χρησιμοποιείται με κακή πρόθεση αλλά μπορεί να είναι ένα πολύ χρήσιμο εργαλείο για την επίκληση πνευμάτων αν χρησιμοποιηθεί σωστά και με καλή πρόθεση.

Είναι από την φύση του ακίνδυνος και δεν έχει καμία ισχύ σε επικλήσεις, ούτε για καλό σκοπό ούτε για κακό. Οι επιδράσεις του αν υπάρχουν είναι ψυχολογικής φύσεως μόνο.

Τώρα εγώ δεν το έχω επιχειρήσει ποτέ (και ούτε θέλω ) δέν ξέρω τι πραγματικά συμβαίνει με αυτόν τον πίνακα μα πιστεύω πώς λειτουργεί απο ότι έγραψες απο την εμπειρία σου!Τώρα λογικά εκείνη την νύχτα μπορεί καθώς επικαλεστήκατε ή τουλάχιστον προσπαθήσατε φαίνετε πως δεν ήσασταν ''έτοιμοι'' ακόμα,μπορεί καθώς γινόταν αυτή η ενέργεια και λόγο τις απροετοιμασίας σας (περισσότερο στον ψυχολογικό τομέα) να επικλήστηκαν και άλλες οντότητες μαζί!!!
Παρ'όλα αυτά μπορεί και να σου ήταν προιόν της φαντασία σου!!!
Για τις 2 ακόλουθες ερωτήσεις σου και εγώ ψάχνομαι ακόμα γιατι βλέπω,τουλάχιστον έβλεπα πολύ περίεργα όνειρα!!!
Δεν έχω πείρα πάνω στο θέμα τα παραπάνω απο προσωπικής απόψεως θα ήθελα κάποιος που γνωρίζει περισσότερα να τα μοιραστεί μαζί μας!!!
Απάντηση με παράθεση