Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #14  
Παλιά 10-06-05, 08:31
Το avatar του χρήστη galadriel
galadriel Ο χρήστης galadriel δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-10-2004
Μηνύματα: 213
Προεπιλογή

και πάλι καλημέρα αγαπητέ cHrIsToS1,

θέλω να καταλάβεις κάτι.... η εμπειρία που περιγράφω στο αμέσως προηγούμενο μήνυμα μου ΔΕΝ με φόβισε....
γενικά (καλώς ή κακώς) υπάρχουν ελάχιστα πράγματα που μπορούν να με φοβίσουν πλέον.... είναι θέμα εμπειρίας κάποιων κόσμων...

όταν λοιπόν, αναφέρομαι στο να ανάψω το Φως δεν εννοώ φυσικά να ανάψω την λάμπα δίπλα στο κρεβάτι μου.... εννοώ την ενεργοποίηση μέσα μου εκείνων των ιδιοτήτων που ορίζουν την ψυχή μας ως φωτεινή...

αυτό που συνέβει επίσης ΔΕΝ το είδα στον ύπνο μου.... ξέρω να ξεχωρίζω αυτές τις περιπτώσεις... ....

και τέλος, το να ασχολούμαι με θετικότερες όψεις και οντότητες δυναμώνει τον δεσμό μου μαζί τους.... ο καθένας μόνος του, όσο ανεπτυγμένος κι αν είναι, δεν μπορεί να αντιμετωπίσει τα πάντα....
όμως όταν μπορεί να δημιουργηθεί ένα "πλέγμα" ομοειδών ενεργειών, σίγουρα είναι αποτελεσματικότερο...

τέλος, η εσωτερική Σκιά που έχει ο καθένας μέσα του είναι πράγματι άξια προσοχής και επαγρύπνησης.... κανείς και τίποτα εξωτερικό δεν μπορεί να μας "προσεγγίσει" αν δεν υπάρχει κάτι μέσα μας που να του το επιτρέπει....

όπως όμως σωστά είπες, αυτό είναι θέμα μιας άλλης συζήτησης...


Galadriel
__________________
Πολλές φορές το Φως
είναι πιο απειλητικό
από το σκοτάδι...
Απάντηση με παράθεση