Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #4  
Παλιά 09-06-05, 15:51
Το avatar του χρήστη Φοίβος Καλφόπουλος
Φοίβος Καλφόπουλος Ο χρήστης Φοίβος Καλφόπουλος δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-09-2003
Μηνύματα: 399
Προεπιλογή

Λυπάμαι αγαπητέ astral αλλα δεν θα παίξω αυτό το παιχνίδι ερωτοαπαντήσεων (το έπαιξα στις προηγούμενες 20 σελίδες του φόρουμ και το όφελος κανένα ).

Το θέμα έχει τεθεί εντελώς λάθος για εμένα εξ αρχής
Κατ αρχην το τοποθέτησες στη συνωμοσιολογία , αλλα δικαίωμα σου είναι αυτό δεν μπορώ να σου επιβάλλω τη γνώμη μου
Το μεγάλο λάθος όμως είναι οτι πρώτον : επικέντρωνεσαι στους τέκτονες και όχι στο τεκτονισμό και δεύτερον είναι στο στύλ μαύρο - άσπρο καλό - κακό !
Μα είναι δυνατόν ;;;;;;
Υπάρχει ένα τάγμα , μια οργάνωση μία ομαδα ανθρώπων τέλος πάντων που να είναι μόνο καλοί ή μόνο κακοί ; Αυτός είναι ένας εντελώς ανώριμος τρόπος σκέψης
Εγώ προσωπικά λοιπόν δεν πρόκειται να συμμετάσχω σε αυτή τη συζήτηση σε αυτή τη θεματική ενότητα .
Θα ανοίξω ένα θέμα για το τεκτονισμό στη θεματική ενότητα αποκρυφισμός οπου εκεί θα γίνει μία συζήτηση επιτέλους επι της ουσίας δηλαδή για τις διδασκαλίες του , τις αξίες του , τους βαθμούς μυήσεως , τα συμβολά του

Όσοι επιθυμούν βέβαια μπορούν να συζητάνε ακόμα για τα συνωμοσιολογικά τους σενάρια , για το αν ο Αlbert Pike ήταν Εωσφοριστής , μέλος του ΚΚΚ και μπλεγμένος στη μαφία ( τρομερό μασόνος 33ου βαθμού σε όλα αυτά !! ) και ότι άλλη ηλίθια φημολογία διαδίδεται στο internet
αλλά ποτε βέβαια κανείς δεν έχει κάτσει να ασχοληθεί με αυτά που έγραψε ο Pike ( και ο κάθε Pike ) στα βιβλία του , γιατί αυτό βέβαια δεν έχει μέσα του λέξεις κλειδιά όπως συνωμοσία , απάτη , εξουσία , διαστροφή , παρανομία ... λέξεις που πουλάνε όσο τίποτα σήμερα και κεντρίζουν αμέσως βέβαια τη προσοχή του αναγνώστη

Δικαίωμα του καθενός είναι να ασχολείται με ότι θέλει , δεν μπορώ να επιβάλλω τις απόψεις μου σε κανέναν .
Καλή συνέχεια λοιπόν
__________________
www.brainchange.gr . : Use your Brain for Change : .

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Φοίβος Καλφόπουλος : 09-06-05 στις 15:55
Απάντηση με παράθεση