Θέμα: Βραχνας
Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #44  
Παλιά 16-04-08, 00:04
Το avatar του χρήστη Σπυρακος
Σπυρακος Ο χρήστης Σπυρακος δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-04-2008
Περιοχή: Θεσαλλονικη
Μηνύματα: 68
Wink Ορθη διατυπωση

Φιλε ιππποτη οταν διατυπωνεις προτασεις οπως αυτη,
Προσεγγίζει συνήθως ανθρώπους αλαφροίσκιωτους για να μπορεί να προκαλέσει μεγαλύτερο φόβο (ενέργεια) και μεγαλύτερη καθήλωση του "θύματος"...Σαφώς και προσεγγίζει όσους δέν έχουν γνώση περί της ψυχικής προστασίας ή έχουν αδύναμη συνειδητότητα...
ειναι ευκολο να παρεξηγηθεις μιας και κατατασεις τις τρεις αυτες κατηγοριες ανθρωπων σαν μια, ή τουλαχιστον ετσι φαινεται απο την ροη της προτασης σου.Αληθεια εγω σε πια κατηγορια ανηκω?οι υπολοιποι που δεχθηκαν την "επιθεση" του ηταν ολοι σε μια απο τις προαναφαιρομενες?ειναι ρε φιλε σαν να μας κολλας ετικετες του τυπου εσεις οι <υποδεεστεροι πνευματικα> και ξερεις κατι δεν μ'αρεσε αν και μετα εδωσες αλλη ερμηνεια.θα μου πεις αφου ανασκευασα προς τι ο λογος?η απαντηση μου ειναι:
προς σωστη και περιεκτικη διατυπωση των πεποιθησεων και τον δοξασιων μας γιατι απο αυτες γινεται φανερη και η ποιοτητα μας.
Ολα τα αλλα ιστορικα στοιχεια που παραθετεις στη συνεχεια ειναι μερος μιας πολεμικης που εχει δημιουργηθει αναμεσα σε αρχαιολατρες και χριστιανους η οποια δεν με αφορα και δεν θα την σχολιασω( τα περισοτερα αλλωστε ειναι γνωστα οσο κι αν τα αρνουνται οι¨"αντιπαλοι" σου).

Επι του θεματος το πλασμα εμαθα οτι "επισκεφθηκε" την προηγουμενη βδομαδα ενα γνωστο μου με τα οικεια πλεον(για μενα και για εσας) αποτελεσματα.Προφανως μιλαμε για "ειδος" και οχι για μεμονωμενη οντοτητα,γιατι η συχνοτητα των εμφανισεων και οι χιλομετρικες αποστασεις που τις χωριζουν με οδηγουν σε αυτο το συμπερασμα.Θα ηθελα τις αποψεις σας πανω σε αυτο και τους προβληματισμους σας που γενναει ενα τετοιο ενδεχομενο.φιλικα
__________________
Ολα πανε υπεροχα οταν δεν τα κανω θαλασσα,
ομως ειναι καλυτερα να καεις παρα να σβυσεις
Απάντηση με παράθεση