Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #21  
Παλιά 26-02-10, 16:26
Ηλιας Ο χρήστης Ηλιας δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-09-2004
Μηνύματα: 441
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ermhs Εμφάνιση μηνυμάτων
1ον μας έβαλες ένα βίντεο που η κάμερα κινείται από αριστερά προς δεξιά.. Είναι πεντακάθαρα εμφανες από τον λόφο που βρίσκεται δεξιά στο τοπίο, ορίζοντα.
2ον τα καρέ που έβαλες είναι στατικές εικόνες 64χ64, Για βαλε το βίντεο λινκ αντί, πιθανόν επεξεργασμένα καρέ από εσένα.
3ον αφού αμφισβητείς και λες ότι η εμπειρία σου είναι μεγαλύτερη, τη επαγγέλλεσαι?
Βαλε το βίντεο αυτό που φαίνετε (στο εικονίδιο για αβαταρ) ότι υπάρχει είδωλο.. Γιατί απέφυγες να βάλεις αυτό το λινκ? Παρά μπήκες στο κόπο να το παγώσεις και απομονώσεις σε εικονίδια για γραμματόσημα.

Μετά τα ξανάλεμε.
Στατικές εικονες; Γιατι, έχουμε και κινούμενες εικονες;;; Αυτό σε αφορά; Οτι δείχνω καρέ; Το οτι τα δύο καρέ είναι ευθυγραμμισμένα με βάση το ίδιο σημειο αναφοράς, δε σε αφορά;

1ον: Το βουνο κουνιέται και αυτό ή μήπως είναι ακίνητο; Παλί, ξανα, 4η φορά αγνοείς τα σχόλιά μου, πάλι άγνοείς, ότι σου λέω πως τη μέτακίνηση τη μετράς με βάση σταθερό σημείο αναφοράς.

2ον: Τα καρέ τα πήρα από εδώ. Είσαι εντελώς για κλάματα όταν υπονοεις πως επεξεργάστηκα τις φωτο για να δείξω τα δικά μου. Λες και έχω αναγκη να αποσιωπήσω τη μυστική μου ομάδα που παράγει υπεφυσικά όπλα και δίνες...

Εδώ η φωτό (http://www.treurniet.ca/spirals/norwayspiral.htm), εδώ και το βίντεο (http://www.tv2nyhetene.no/innenriks/...n-3052732.html)

Και δες μάλιστα οτι δεν πήρα τις φωτο απο τη σελιδα κανενος σκεπτικιστη που τα παραμόρφωσε κατα συνθήκη (για να μην υποστηρίξεις τιποτα τέτοιο...)

3oν: 1. Δεν είπα οτι η εμπειρία μου είναι μεγαλύτερη ή μικρότερη, έιπα πως εσύ δεν ξέρεις την εμπειρία μου για να κάνεις συγκρίσεις
2. Όπως σημείωσα, "η εμπειρια δεν έχει καμμια σχέση με το περιεχόμενο και την ποιότητα των επιχειρημάτων", και ως εκτουτου, δεν σε αφορά το τι κάνω, τι επαγγέλομαι, τι εμπειρια έχω, τι ξέρω καλα και τι όχι κλπ κλπ. Το μόνο που πρεπει να σε αφορά για αυτή την κουβέντα είναι το περιεχόμενο το επιχειρημάτων μου. Αναλόγως, εγώ δεν ασχολούμαι με το γεγονος πως εισαι φωτογράφος και όπως καταλαβαίνεις επιχειρήματα του στυλ "είμαι εμπειρος φωτογράφος, αρα ξέρω τι λέω, αρα πιστεψε με" έχουν μηδενική αξία για μένα. Αν οντως κάνω λάθος (δεν είναι απίθανο), εξήγησε μου γιατι. Ο τίτλος του επαγγέλματος σου πάντως (όπως και ο τίτλος του δικού μου), δεν ονομάζεται "εξήγηση". Διαφωνείς;;

Τέλος, επειδή με ταρακούνησε λίγο το γεγονος πως το πρώτο πράγμα που βρήκες να πεις έιναι πως παραποίησα φωτό και βιντεο (και φυσικα η ορθότητά αυτού του επιχειρήματος αποδείχθηκε εντελώς γελοία, αμέσως), να δούμε τα πρακτικά αυτής της κουβέντας:

Παράθεση:
Ας μην αναφερθώ ότι το αντικείμενο έκατσε εκεί 8 λεπτά.
Πηγή ανύπαρκτη, μόνο δήλωσεις πως "ετσι λένε οι Νορβηγοί και οι Αγγλοι". Ερευνα στο διαδίκτυο δείχνει πως τα περισσότερα site μιλάνε για διάρκεια 2-3 λεπτών. Ενα ακομα στοιχείο που παρουσιάζεις ως πραγματικότητα, χωρίς αποδείξεις.

Παράθεση:
Επίσης στον παγκόσμιο τύπο αναφέρουν ότι η Ρωσία ουδέ ποτέ προειδοποίησε
Πηγή ανύπαρκτη, παρούσιάζεται ως πραγματικότητα. Μολις τα στοιχεία παρατίθονται που δείχνουν το αντίθετο, απλά μου λες, ε, αφου δεν το είδαν στα ΜΜΕ, είναι ψεύτικο... Φοβερή απαντηση. Κρίμα, μονο που εγώ από τα ΜΜΕ ενημερώθηκα για αυτο το σήμα. Απλα εσύ δεν ξέρεις που να ψάξεις για πληροφορίες.

Παράθεση:
Μιας και το φαινόμενο κράτησε 8 λεπτά στο ίδιο σημείο πάνω από τον ουρανό της Νορβηγίας. 8 λεπτά.. ούτε 1 αλλά ούτε και 2..
Ξανα τα ίδια, πηγες: μηδεν

Παράθεση:
Ποιο πάνω εσύ μπέρδεψες τα χιλιοστά με τα χιλιόμετρα.
Που έγινε το μπέρδεμα; Ακόμα περιμένω

Παράθεση:
Και εσύ τώρα, μας το μεταφράζεις σε κίνηση αντικειμένου.
Παραποίησης συνέχεια: πότε αγνόησα το επιχείρημα πως τα βιντεάκια είναι κουνημένα; Με βάση τι έλεγα πως καθορίζω την κίνηση;

Παράθεση:
Όλες οι νορβηγικές ιστοσελίδες γράφουν για 8 λεπτά, καθώς και αγγλικές.
Ο άνθρωπος που με την πρώτη ευκαιρια που δεν παρέθεσα ένα λινκ (το οποιο θα μπορούσες έτσι κι αλλιως να το δείς κάνοντας δεξί κλικ στις φωτο που παρέθεσα) βγήκε να πει πως μαγειρεύω στοιχεία και κάνω μονταζ, δίνει ένα στοιχείο που με βάση τα λεγομενα του πρεπει να βρίσκεται παντού, αλλα ακόμα να το δούμε.

Σύνοψη:

Επιχειρήματα βασισμένα σε αριθμους και στοιχεία, χωρίς πηγές: 4

Παραποιήσεις λεγομένων μου: 2 (τουλάχιστον)

Ολα αυτά σε μια σύντομη κουβέντα. Πρωτού λοιπόν εκτοξέυσεις τα κακοπροαίρετα σχόλια σου, κοίτα λίγο τον εαυτό σου.

Μην μπω και στον κόπο να επαναλάβω πόσα επιχειρήματα μου τα έχεις αγνοήσει παντελώς και τα έχω ξαναγράψει 2-3 φορές, σωστά;
Απάντηση με παράθεση