Εμφάνιση ενός μόνο μηνύματος
  #112  
Παλιά 24-02-08, 23:14
mulder. Ο χρήστης mulder. δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 24-02-2008
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή ρε παιδια ας δουμε ολα τα σεναρια

λοιπον ακουστε και το δικο μου! ασχολιθηκα αρκετα με το θεμα θρησκεια-θεος-χριστος,, και ηρθα στο σημειο καταρχας να μην πιστευω στο χρηστιανοσμο γενικοτερα αλλα να τον κατανοησω ως μια ισσοροποια που αν καταστραφει καταρρεει ολο το συστημα της καθε χριστιανικης χωρας της γης. κατα την αποψη μου ο χριστος ως ιστορικο προσωπο, υπηρξε , δεν μου κανει νοημα αλλιως. αλλα εγο το θεμα το εχω δει πιο σφαιρικα , με λιγη περισσοτερη λογικη ισως. ειναι γνωστο πως σημερα τουλαχιστον ο ανθρωπος χρησιμοποιει καπου στο 3-4% του εγκεφαλου του.πολυ λιγο ε? Ας ομως φανταστουμε ενα ανθρωπο που γενιετε καπου στο 0 (πριν 2008 χρονια) και παραδοξος δεν χρισιμοποιει 3 ή 4 αλλα ολοκληρο 10-15% του εγκεφαλου του! συνεπως δεν ειναι οπως τους αλλους , αλλα ειναι διαφορετικος. μπορει να κανει πολλα περισσοτερα. μπορει να κανει θαυματα, πιστευει, βασει της μοναδικοτητασ του , πως ειναι ο γιοσ του θεου. αφου ολοι πλεων περιμενουν τον μεσια , ερχετε ο ιησους την καταλλιλη στιγμη και αφου εχει την δινατοτητα να κανει θαυματα , και πλεων πιστευοντας πως ειναι ο γιος του θεου ξεκινα την θρησκεια που τους βολευει ολους
__________________
καμια φορα γιατι να μην φτασω εκει που αλλοι λενε τρελλα, για να μαθω την αληθεια?
Απάντηση με παράθεση