Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Κλειστό Θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #191  
Παλιά 01-03-13, 23:38
Το avatar του χρήστη Sophia_Aiwnia
Sophia_Aiwnia Ο χρήστης Sophia_Aiwnia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-01-2008
Μηνύματα: 57
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SAM_502 Εμφάνιση μηνυμάτων
Μπαίνωντας σε αυτό το φόρουμ διαβάζω το εξής,
Και κλείσιμο του παρόντος νήματος απο τους συντονιστές για ευνόητους λόγους.Αρκετή διαφήμιση κάναμε,ας περάσουμε στα όνειρα που όλοι ξέρουμε και αγαπάμε
Το τελευταίο πράγμα που ζητάω είναι να γίνει διαφήμιση στο metafysiko.gr το οποίο δεν έχει και τόσο μεγάλη σχέση με πρακτική μαγεία και φυσικά το LHP.

http://www.youtube.com/watch?v=wKHGiq_rAQI

Αφιερωμένο
__________________
Η γνώση είναι ανάμνηση
  #192  
Παλιά 01-03-13, 23:46
Το avatar του χρήστη Sophia_Aiwnia
Sophia_Aiwnia Ο χρήστης Sophia_Aiwnia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-01-2008
Μηνύματα: 57
Smile

Παράθεση:
Το σέβομαι. Καταλαβαίνεις βέβαια, πως διατηρώ τις επιφυλάξεις μου για οργανώσεις που δίνουν την "Υπέρτατη Αλήθεια" μόνο σε "εκλεκτούς" κατ' εμέ ή "εκλεκτικούς" κατ' εσέ. Όπως επίσης, και τις αμφιβολίες μου σχετικά με τους λόγους που κάποιος υποστηρικτής τέτοιας οργάνωσης μπαίνει σε δημόσιο φόρουμ για να "εξηγήσει" πράγματα τη στιγμή την οποία δεν θέλει να δώσει απαντήσεις. Όσο για τις ερωτήσεις, σε ποιες απάντησες; Τις επαναλαμβάνω :
Δεν αντιπροσωπεύω το ΤΟΑ.

Παράθεση:
Μάλλον δεν έγινα κατανοητός. Έγραψα : "Όσο για το "belief", ο καθένας μπορεί να έχει άποψη περί τίνος πρόκειται ως έννοια."
Belief=Πίστη. Η Πίστη ως έννοια, όχι το "Human belief system".
Αν διαβάσεις το άρθρο που ανέβασα "Does Cthulhu exist?" θα καταλάβεις τι εννοώ σαν "Πίστη".

Παράθεση:
Γι αυτό επί σειρά χιλιετιών, φτιάξαμε ως Ανθρωπότητα, χιλιάδες θρησκείες, αιρέσεις, φιλοσοφίες κλπ. Και γι αυτό είμαστε σήμερα τόσο "εξελιγμένοι". Διότι δεν πρέπει ένας άνθρωπος να ξέρει από την αρχή ποιος είναι, από που έρχεται, που πάει, ποιο είναι το Θεϊκό Σχέδιο, ποια η θέση στη Δημιουργία κλπ. Είναι μασημένη τροφή, δεν θα την αντέξει. Γι αυτό πρέπει να διαλέξει μαγαζάκι και να πληρώνει συνδρομές για αναπόδεικτες δοξασίες που αποτελούν τη "Γνώση" ...
Φτιάξατε την ανθρωπότητα? Ποιοι είστε εσείς? Ενδιαφέρον "ακούγεται" Μαζί με την αννούλα?


Παράθεση:
Η Θεία Κοινωνία θεωρείται ως Σώμα και Αίμα Χριστού, αφού γίνει η απαραίτητη τελετουργία από τον ιερέα.
Για όποιον δεν πιστεύει, είναι γλυκό κρασί και ψωμί.
Το παράδειγμα αυτό στο είπα για να καταλάβεις, πόσο κουτό είναι να με ρωτάς τι γίνεται με την επαφή μου με τους Θεούς.

Παράθεση:
Οκ, κατάλαβα ...
Shit happens..

Παράθεση:
Για στάκα ρε μάστορα. Έχω κάνει παράθεση το παρακάτω :
Καλύτερα μπομ ο μάστορας, παρά μπομπ ο σφουγγαράκης...

Παράθεση:
Σας ξελόγιασε ;;;!!!!
Ναι, μάλλον διαβάζει πολύ R. Green...

Παράθεση:
Κι εδώ με δανεικούς από την ομάδα του κράτους παίζεις ρε vakryle;
Κάτι σαν την Καλαμάτα?

Παράθεση:
Ας είναι ρε μπαγάσα. Μάλλον είσαι τόσο ερωτύλος που η/οι Goddess(es) ζητούν απεγνωσμένα γονιμοποίηση ...
Μην ξεχάσεις προφυλάξεις. Φαντάσου το σαν εξωγήινο HIV
__________________
Η γνώση είναι ανάμνηση
  #193  
Παλιά 01-03-13, 23:53
Το avatar του χρήστη Sophia_Aiwnia
Sophia_Aiwnia Ο χρήστης Sophia_Aiwnia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-01-2008
Μηνύματα: 57
Smile

Προς xtabay

Παράθεση:
Κατ΄αρχάς μέχρι σήμερα δεν έχει παρουσιαστεί κανένα στοιχείο το οποίο να αποδεικνύει οτι στο παρελθόν η Γή έχει δεχτεί επίσκεψη απο εξωγήινους και οτι οι σημερινοί άνθρωποι είναι αποτέλεσμα γενετικών προσμίξεων με αυτούς.
Έχω αναφέρει τρεις φορές στα λεγόμενα του θέματος, ότι μιλάω για Αρχαίους Θεούς και όχι για τους εξωγήινους των X Files. Θεωρώ ότι δεν διάβασες όλα τα γραφόμενα. Από εκεί και πέρα θέλεις να σου αναλύσω για το πόσες παραπομπές μπορώ να σου δώσω για την μίξη ανθρώπων με Θεούς, από τους Έλληνες Θεούς μέχρι τους Φαραώ της Αιγύπτου? Πρώτη φορά ακούς για τον Ηρακλή, γιο του Δία και μιας...θνητής? Ή πρωτη φορά ακούς για την Παναγία?

Αν φαίνομαι ειρωνική, να με συγχωρέσεις πραγματικά. Απλά λόγω του ειρωνικού κλίματος από τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ, παρασύρομαι.

Παράθεση:
Ο μοναδικός τρόπος που θα μας επιτρέψει να καταλήξουμε σε αυτό το συμπέρασμα είναι να βρούμε έναν εξωγήινο , να του πάρουμε δείγμα DNA και να το συγκρίνουμε με το δικό μας πράγμα που δεν έχει γίνει.
Το DNA από Αυτούς το κληρονομήσαμε.

Παράθεση:
Η θρησκευτική αντίληψη δεν έμεινε στάσιμη ανα τους αιώνες ούτε ήρθαν όλοι οι θεοί απο τον ουρανό.
Συμφωνώ απόλυτα.

Παράθεση:
Οι πιο πρωτόγονοι άνθρωποι δεν πιστεύανε πουθενά .
Και η γάτα μου δεν πιστεύει πουθενά..

Παράθεση:
Στην συνέχεια και κατα τον σχηματισμό των πρώτων κοινωνιών θεοποιήθηκαν τα στοιχεία της φύσης.
+1

Παράθεση:
Πιο μετά κατα την εμφάνιση της δουλοκτητικής κοινωνίας έχουμε τις διάφορες πολυθεϊστικές θρησκείες οι οποίες με την μετάβαση στην φεουδαρχία έδωσαν την θέση τους στις μονοθεϊστικές κτλ.
+2

Παράθεση:
Όποιος διαλέγει να πιστεύει κάπου αναγνωρίζοντας την θρησκεία του ως την μόνη αληθινή αποτυγχάνει νομίζω να δώσει στο φαινόμενο την πραγματική κοινωνική του διάσταση: Η αντίληψη για το θείο αλλάζει ανάλογα με την δομή της κοινωνίας.
Αυτό είναι πολύ σπουδαίο που λες και αυτό ουσιαστικά πιστεύω και εγώ και το ΤΟΑ.

Παράθεση:
Σχετικά με τις προσωπικότητες νομίζω οτι αυτές αναδεικνύονται μέσα απο τις καταστάσεις και τα διάφορα σύνολα ανθρώπων. Δεν μπορούν να τα επηρεάσουν μονομερώς. Για παράδειγμα αν ένα σύνολο ανθρώπων θέλει να κρατήσει την Α στάση τότε θα επιλέξει έναν εκπρόσωπο που θα την πραγματοποιήσει.Δεν ισχύει το αντίθετο οτι ο Α ικανός άνθρωπος επέβαλε την στάση του στο σύνολο και αναδείχτηκε ως περσόνα. Δεν υπάρχει τρόπος να επιτύχεις το conquer others , είναι νομίζω αυθαιρετος όρος για λόγους εντυπωσιασμού.
Το ίδιο έκανε και ο Ναζωραίος με τα θαύματα.

Παράθεση:
Σχετικά με το ΤΟΑ νομίζω συγκεντρώνει όλα τα γνωρίσματα μιας παραθρησκευτικής οργάνωσης αμερικάνικης νοοτροπίας. Αυτό όμως που με ενόχλησε περισσότερο είναι η ρατσιστική διάκριση που κάνουν ανάμεσα στους και καλά απόγονους των εξωγήινων και τους μη απόγονους. Και επειδή τίποτα δεν μένει στάσιμο ας φανταστούμε και τι προεκτάσεις μπορεί να έχουν τέτοιες πεποιθήσεις΄. Και ο Χίτλερ κατι τέτοια δεν έλεγε...
Άλλαο ο εθνικοσοσιαλισμός και άλλο ο κοινωνικός δαρβινισμός.
__________________
Η γνώση είναι ανάμνηση
  #194  
Παλιά 01-03-13, 23:56
Το avatar του χρήστη anna.
anna. Ο χρήστης anna. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2013
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Sophia_Aiwnia Εμφάνιση μηνυμάτων
Δεν αντιπροσωπεύω το ΤΟΑ.


Αλλά τι ?? Κανεις ανοιχτή διαφήμιση??? Αυτό το βιβλιο ποσο το πουλατε??


Αν διαβάσεις το άρθρο που ανέβασα "Does Cthulhu exist?" θα καταλάβεις τι εννοώ σαν "Πίστη".



Σιγά μην χάσω άλλο το χρονο μου μεγάλη η Χάρι σου



Φτιάξατε την ανθρωπότητα? Ποιοι είστε εσείς? Ενδιαφέρον "ακούγεται" Μαζί με την αννούλα?



Διακρινω ενα αίσθημα θυμού να διαπερναει το είναι μου... Καλη σου όρεξη....




Καλύτερα μπομ ο μάστορας, παρά μπομπ ο σφουγγαράκης...



Θα πέσουνε πολλά αστραπόβροντα κρατα ομπρελα



Μην ξεχάσεις προφυλάξεις. Φαντάσου το σαν εξωγήινο HIV
Πραγματικα μπλιααχχχχχχ/

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη anna. : 02-03-13 στις 00:07
  #195  
Παλιά 02-03-13, 00:07
Το avatar του χρήστη Sophia_Aiwnia
Sophia_Aiwnia Ο χρήστης Sophia_Aiwnia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-01-2008
Μηνύματα: 57
Smile

Προς Vakryle,

Παράθεση:
Η Sophia_Aiwnia χρησιμοποιεί τακτική, η οποία είναι ιδιαίτερα γνώριμη για 'μένα και καταλαβαίνω απόλυτα και το γιατί αναφέρεται έτσι και την χρονική στιγμή που το πράττει.
Δεν διάλεξα κάποια χρονική στιγμή.

Παράθεση:
Πραγματικά χαίρομαι πολύ που βρήκα έναν άξιο και οξυδερκή συνομιλητή ...
Αυτό δεν το έγραψα για "manipulation", αλλά γιατί ήσουν το πρώτο άτομο το οποίο είχε δομημένη επιχειρηματολογία και όχι αερολογίες και ειρωνίες.

Παράθεση:
Αν αφήσουμε κατά μέρος την Alienology και αυτό το νήμα γενικότερα, θα ήθελα να μάθω το γιατί θεωρείται προσηλυτισμός μία νέα θεωρία και η εκφορά της άποψής της θα πρέπει να διώκεται και δεν γίνεται το ίδιο, τόσο με τα topics περί Χριστιανισμού, όσο και με τους τιμητές των που βρίσκουν τις ευκαιρίες τους και προπαγανδίζουν το ίδιο. Πραγματικά θα ήθελα να μάθω που ακριβώς έγκειται η διαφορά και δεν αντιμετωπίζονται το ίδιο! Αν θέλουμε να εκδιώξουμε την θρησκεία ή την φιλοσοφία της Alienology, ας κάνουμε το ίδιο και με τον Χριστιανισμό, τον Βουδισμό ή οποιαδήποτε άλλη θρησκεία. Απεναντίας, εκεί οι διάφοροι Σταυροφόροι παίζουν το δικό τους παιχνίδι και δεν δίνεται έκταση ίδιας έντασης!
Αυτό γίνεται φίλε μου, γιατί υπάρχει προϊδεασμός.. Prejudice που λένε και οι Άγγλοι.

Παράθεση:
Περίμενα λίγο χρονικό διάστημα για να δω τις αντιδράσεις των μελών τούτης της Οργάνωσης, μετά τα πετυχημένα -κατά τ' άλλα- σχόλια του PUCK.
Αν το φόρουμ ήταν το ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ, ναι θα είχε επιτυχημένα σχόλια.

Παράθεση:
Μην ξεχνάει κανείς, ότι στην ίδια την ιστοσελίδα της Οργάνωσης αναφέρει: " ... είναι πολύ σύνηθες για ανθρώπους που έχουν μεταφυσικές εμπειρίες, να βρίσκουν τις απαντήσεις τους στην Alienology ... "!
Πιασιάρικο ή όχι?


Παράθεση:
Μην ξεχνάς ότι αν δεν γινόταν διάλογος αυτήν την στιγμή με 'σένα, με 'μένα και τον PUCK, τώρα δε θα μπορούσες να εκφέρεις άποψη περί της Alienology.
Διάλογος με σένα έγινε ουσιαστικά. Ο PUCK ενδιαφέρεται πιο πολύ μην σε χάσε από σύντροφο-φίλο, παρά με το ίδιο το θέμα.

Παράθεση:
Βέβαια, η κάθε θρησκεία επικρατεί δικτατορικά, επομένως δεν αμφισβήτησα το απολυταρχικό καθεστώς της Alienology ποτέ.
Υπάρχει απολυταρχία σε συγκεκριμένες δομές και μάλιστα πολλά άτομα έχουν φύγει από μέλη (είτε οικειοθελώς είτε όχι) από την οργάνωση.

Παράθεση:
Δεν περιμένω να έχουν δημοκρατικές ή προοδευτικές απόψεις ούτε ο Alienologist, ούτε ο Χριστιανός, ούτε ο Ισλαμιστής. Είτε αρέσει, είτε όχι, μόνο ο Αγνωστικισμός είναι σε θέση να παράγει ουσιαστικό διάλογο με τον καθένα ξεχωριστά ή και όλους μαζί.
Με την μόνη διαφορά ότι εμείς δεν πιέζουμε κανέναν να σκεφτεί (γιατί πιστέψει θα ήταν βλασφημία) αυτά που λέμε.

Παράθεση:
Δεν έχω κάποιο θέμα με τον προσηλυτισμό, γενικότερα. Θεωρώ τον εαυτό μου αρκετά λογικό, για να πέσω σε μία τέτοια παγίδα, με αποτέλεσμα όλα αυτά που γράφονται περί "προσηλυτισμού" να με αφήνουν παγερά αδιάφορο.
Το ΤΟΑ δεν ζήτησε ποτέ ακόλουθους σαν μια άλλη σέκτα κλπ, αλλά αρχηγούς.

Παράθεση:
Ευελπιστούσα, δε, να μην αναφέρεις το οικονομικό κέρδος, αλλά κάποιο άλλο κέρδος, πνευματικό, ψυχολογικό, κοινωνικό! Είμαι ο πρώτος που είπα ότι το κέρδος των posts σου δεν δύναται να είναι κατ' ανάγκη οικονομικό και αντί να το εκμεταλλευτείς, συζητάμε για χρήματα. Θρησκεία, φιλοσοφία ή επιστήμη που να έχει σα βάση τα χρήματα, θεωρείται από μέρους μου ισάξια με κάθε κομπογιαννίτη "μελλοντολόγο"!
+1


Παράθεση:
Δεν έχω καταλάβει επαρκώς αν η αναφορά στους Ακαδημαϊκούς είναι ειρωνική, ή αντικειμενική!
Αντικειμενική φυσικά.

Παράθεση:
Με την ίδια λογική, κάλλιστα ο καθείς από εμάς θα μπορούσε να εκφέρει την άποψη ότι και οι δικές σας ιστορικές αλήθειες είναι ανακριβείς και -φυσικά- υποκειμενικές, με αποτέλεσμα την κατάπτωση της ιδεολογίας σας. Πείσε με για το αντίθετο με πράξεις και αποδείξεις, όχι με θεωρίες.
Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να σου κάνω δώρο το βιβλίο για να μου πεις τη γνώμη σου σε πμ.


Παράθεση:
Οι αναφορές σου στο βιβλίο: "The Truth Of The Lie" είναι ουκ ολίγες. Η μυστικοπάθεια αυτή, δηλαδή η μη αναφορά σε πηγές του βιβλίου -ή σε κείμενα αυτού-, αποτελεί ένδειξη αναξιοπιστίας.
Το τελευταίο κεφάλαιο ξεδιαλύνει το μυστήριο της alienology, αν το γράψω εδώ, ουσιαστικά ακυρώνω την ύπαρξη του βιβλίου.

Παράθεση:
Δε θα συμφωνήσω με την άποψη του PUCK περί προσηλυτισμού, γιατί σε όλες τις θρησκείες επικρατεί η μυστικοπάθεια και η γενική αοριστία.
Κατά τη γνώμη μου στο ΤΟΑ, δεν υπάρχει αυτό και είναι ίσως το πιο σημαντικό στοιχείο που μου κέντρισε την προσοχή.

Παράθεση:
Στην ουσία, εν τέλει, είναι δεδομένη η προσπάθεια προσηλυτισμού, αν και θα ήθελα να δω ανθρώπους να προσηλυτίζονται και μ' αυτόν τον τρόπο να πέφτουν στην φωτιά, όχι μόνο στην Alienology, αλλά γενικότερα. Είναι το hobby των Αγνωστικιστών. Σε λίγο καιρό θα παράγουμε και φυλλάδια στοιχήματος γι' αυτόν τον σκοπό!


Παράθεση:
Προσεγγίζεται από τον PUCK το θέμα της ελεύθερης διακίνησης ιδεών. Προσωπικά, θεωρώ κατακριτέο το να αποτελεί η Γνώση ένα αγαθό για λίγους και εκλεκτούς.
Προτιμώ την ποιότητα παρά την ποσότητα.

Παράθεση:
Όπως κατάλαβες, Sophia_Aiwnia, είμαστε διατεθειμένοι να συζητήσουμε με σοβαρότητα τις όποιες θεωρίες έχεις στο νου σου και να προσεγγιστεί το θέμα με τρόπο που αρμόζει σε μία πολιτισμένη συζήτηση. Αν, όμως, συνεχίσεις με την ίδια λογική και μοτίβο της "εκλεκτικότητας", της "μυστικοπάθειας" και του "εγωισμού", τότε δεν υπάρχει λόγος ύπαρξης για το παρόν topic.
Εδώ κάνεις λάθος από την πρώτη πρόταση. Τα περισσότερα άτομα εδώ σε αυτό το θέμα δεν είναι για σοβαρή συζήτηση και είμαι σίγουρη ότι αν δουν τον Mothman στον ύπνο τους θα κλειστούν σε ψυχιατρείο την επόμενη μέρα.

Παράθεση:
Μύστη PUCK, όπως καταλαβαίνεις, τα μέλη αυτής της Οργάνωσης έχουν τον δικό τους τρόπο να παρερμηνεύουν τα γραπτά άλλων και, επομένως, θα πρέπει να αντιμετωπίζονται καταλλήλως.
+1

Παράθεση:
Τέτοιες new age μα...κίες τις έχει σιχαθεί το "είναι" μου!
Εγώ να δεις φίλτατε. Πραγματικά έχεις λάθος ιδέα για το ΤΟΑ.

Παράθεση:
Ok, τώρα;
Όχι τίποτα άλλο, αλλά την Δευτέρα πάω Βέροια να πάρω το διπλό!
Vamos Ierolohites!
Εδώ μας τα χαλάς...
__________________
Η γνώση είναι ανάμνηση
  #196  
Παλιά 02-03-13, 00:23
Το avatar του χρήστη Feanor12
Feanor12 Ο χρήστης Feanor12 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-03-2010
Μηνύματα: 91
Προεπιλογή

Sophia που τα παραθετεις???Απο τη μυθολογια???5η φορα ρωταω δειξε μου στοιχεια σοβαρων ιστορικων και γεωγραφων της αρχαιοτητας που λενε για προσμυξεις!!Μη μου λες για τον Ηρακλη γιατι ειναι μυθολογια!Οπως και ο Ρα και οι Αννουνακι.Πουθενα δε λεγεται τιποτα για προσμυξεις!Και αυτο με τον Αριστοτελη παλι δε λεει κατι για εξωγηινους.
  #197  
Παλιά 02-03-13, 00:27
Το avatar του χρήστη Sophia_Aiwnia
Sophia_Aiwnia Ο χρήστης Sophia_Aiwnia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-01-2008
Μηνύματα: 57
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Feanor12 Εμφάνιση μηνυμάτων
Sophia που τα παραθετεις???Απο τη μυθολογια???5η φορα ρωταω δειξε μου στοιχεια σοβαρων ιστορικων και γεωγραφων της αρχαιοτητας που λενε για προσμυξεις!!Μη μου λες για τον Ηρακλη γιατι ειναι μυθολογια!Οπως και ο Ρα και οι Αννουνακι.Πουθενα δε λεγεται τιποτα για προσμυξεις!Και αυτο με τον Αριστοτελη παλι δε λεει κατι για εξωγηινους.
Εγώ την μυθολογία την θεωρώ ιστορία. Διάβασε την Οδύσσεια και την Ηλιάδα, την Αιγυπτιακή βίβλο των νεκρών και άλλα πολλά.

Απέδειξε μου εσύ ότι τα βιβλία που σου αναφέρω (καθώς και την Καινή και Παλαιά Διαθήκη) δεν είναι ιστορία και το συζητάμε.
__________________
Η γνώση είναι ανάμνηση
  #198  
Παλιά 02-03-13, 00:28
Το avatar του χρήστη anna.
anna. Ο χρήστης anna. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2013
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

Δεν διάλεξα κάποια χρονική στιγμή.


Α μπα καθόλου......



Πιασιάρικο ή όχι?


Ωραιάααααααααααααα...................



Διάλογος με σένα έγινε ουσιαστικά. Ο PUCK ενδιαφέρεται πιο πολύ μην σε χάσε από σύντροφο-φίλο, παρά με το ίδιο το θέμα.

Τι μας λες doctor για πες και αλλά........


Το ΤΟΑ δεν ζήτησε ποτέ ακόλουθους σαν μια άλλη σέκτα κλπ, αλλά αρχηγούς.


Έτοιμασου vakryle φόρα την περικεφαλαία.........





Το μόνο που μπορώ να κάνω είναι να σου κάνω δώρο το βιβλίο για να μου πεις τη γνώμη σου σε πμ.


Zetem..



Προτιμώ την ποιότητα παρά την ποσότητα.

Φανηκε...

Εδώ κάνεις λάθος από την πρώτη πρόταση. Τα περισσότερα άτομα εδώ σε αυτό το θέμα δεν είναι για σοβαρή συζήτηση και είμαι σίγουρη ότι αν δουν τον Mothman στον ύπνο τους θα κλειστούν σε ψυχιατρείο την επόμενη μέρα.



Για σήκω όρθια και πήγαινε λίγο στο καθρέπτη να κοιταχτεις καλα... Έρχεται ο μπογιάς?????????????

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη anna. : 02-03-13 στις 00:47
  #199  
Παλιά 02-03-13, 00:30
Το avatar του χρήστη Feanor12
Feanor12 Ο χρήστης Feanor12 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 27-03-2010
Μηνύματα: 91
Προεπιλογή

Ναι εγινε πολεμος για τα ματια της Ελενης και τους εφαγαν οι Κυκλωπες και μαγισσα Κιρκη!!Τι ιστορια!!!Η Κ.Δ. ως επι το πλειστον θεωρειται και ιστορικο!Δε νομιζω να υπαρχει κανεις που ν αμφισβητει την ιστορικοτητα του Ιησου.Για την Π.Δ. δε νομιζω πριν 3000 χρονια να μπορουσαν να εξηγησουν το Μπινγκ Μπανγκ το συμπαν κτλ.Σιγουρα εχει πολλα μυθολογικα.Δεν ειμαι Εβραιος ομως οποτε.
  #200  
Παλιά 02-03-13, 01:00
Το avatar του χρήστη Sophia_Aiwnia
Sophia_Aiwnia Ο χρήστης Sophia_Aiwnia δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 29-01-2008
Μηνύματα: 57
Smile

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Feanor12 Εμφάνιση μηνυμάτων
Ναι εγινε πολεμος για τα ματια της Ελενης και τους εφαγαν οι Κυκλωπες και μαγισσα Κιρκη!!Τι ιστορια!!!Η Κ.Δ. ως επι το πλειστον θεωρειται και ιστορικο!Δε νομιζω να υπαρχει κανεις που ν αμφισβητει την ιστορικοτητα του Ιησου.Για την Π.Δ. δε νομιζω πριν 3000 χρονια να μπορουσαν να εξηγησουν το Μπινγκ Μπανγκ το συμπαν κτλ.Σιγουρα εχει πολλα μυθολογικα.Δεν ειμαι Εβραιος ομως οποτε.
Ποιος ιστορικός έχει αναφέρει τον Εβραίο Γιεσουά?

Ναι, μια γυναίκα έμεινε έγγυος από ένα λουλούδι, σταυρώθηκε ένας άνθρωπος για τις αμαρτίες μας και στο τέλος μας πρότεινενα βαμπιρίσουμε και να καννιβαλίσουμε (Θεία Κοινωνία)!!! Τι ιστορία!!!

Οι ιστορίες του Ομήρου ως επί το πλείστον θεωρούνται ιστορικές πηγές!

Δεν νομίζω να υπάρχει κανείς που να αμφισβητεί την ιστορικότητα του Οδυσσέα και.. του Ηρακλη?

Υ.Γ. Δεν θέλω σε καμία περίπτωση να σε προσβάλω, αλλά χρησιμοποιώ το ίδιο μοτίβο που χρησιμοποιείς και εσύ.
__________________
Η γνώση είναι ανάμνηση
Κλειστό Θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 01:12.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.