Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιά 20-08-11, 18:55
Το avatar του χρήστη Ntinaki93:p
Ntinaki93:p Ο χρήστης Ntinaki93:p δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 12-08-2011
Περιοχή: Patra
Μηνύματα: 115
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Severus Snape Εμφάνιση μηνυμάτων
Καλά, το μάτιασμα πάει σύννεφο... Σαββατογεννημένη κι εγώ (κατάρα δεν έχω ρίξει ποτέ) αλλά έχω καταλήξει στο συμπέρασμα ότι η μόνη διαφορά αυτής της μέρας είναι ότι περιέχει περισσότερο αλκοόλ, στατιστικώς αποδεδειγμένο! Μια απλή προκατάληψη. Α, θυμήθηκα quote του Einstein: Είναι πιο εύκολο να διασπάσεις ένα άτομο παρά μια προκατάληψη.
το ματιασμα ειναι αρρωστια!!!!!!!αν εισαι και μερες αστα να πανε...αλλα συνη8ως η δικια μου αιτια που ματιαζομαι ειναι η ζηλια αλλων........ποσες φορες εχω πει να ριξω μια καταρα να την ευχαριστη8ω για συγκεκριμενα ατομα που μια καλη κουβεντα δεν εχουν πει ποτε τους αλλα δεν το κανω γιατι δεν ειναι καλο για σενα!και μπορει αυτο που 8α πεις καποτε να γυρισει σε σενα ....

ροδα ειναι και γυριζει λενε !
__________________
alloi koitoun ton ourano kai xanontai..egw koitaw mprosta gia na mhn xa8w!!!!
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 22-11-11, 21:24
Το avatar του χρήστη Marsia
Marsia Ο χρήστης Marsia δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-06-2011
Μηνύματα: 188
Προεπιλογή Παρασκευή και 13

Λίγο άσχετο, αλλά μια φίλη μου που είναι γεννημένη Παρασκευή και 13, είναι η ενσάρκωση της γκαντεμιάς...!!!!

Έχουμε φύγει απ' τη σχολή για να πάρουμε βιβλία... Εκεί που προχωράμε στο δρόμο, λέει πάλι καλά δεν βρέχει και 1 λεπτό μετά αρχίζει να βρέχει... Ξεκινάμε να γυρίσουμε στη σχολή μας και λέει "πάλι καλά δεν βρέχει πολύ δυνατά" και την ίδια στιγμή ανοίγουν οι ουρανοί... Βρέχει τόσο δυνατά που μπαίνουμε στη σχολή μας και μένουμε μέσα αποκλεισμένοι καμιά 30αριά άτομα. Έξω λυσσομανά η καταιγίδα, αστραπές, βροντές(ουρλιαχτά από αυτές που φοβούνται τις βροντές), τα τζάμια της -παμπάλαιας- σχολής μου να τρίζουν, και να φοβόμαστε πιο πολύ μην πέσει το προπολεμικό κτίριο παρά μην μας χτυπήσει κεραυνός!!!! Περιττό να σας πω ότι μείναμε στη σχολή 2 ώρες, μέχρι να σταματήσουν τα αστραπόβροντα και μετά φύγαμε όπως-όπως για τα σπίτια μας κολυμπώντας...

Κατά τ' άλλα όλο το πρωί είχε καλό καιρό!!!!
χαχαχαχαχαχαχαχα
__________________
Για να δεις το ουράνιο τόξο, πρέπει να αντέξεις την καταιγίδα...

Η αγωνία της ψυχής μου βρήκε διέξοδο σε μια δυνατή, μακριά και τελική κραυγή απελπισίας - Edgar Allan Poe

Τὸ ξέρω πὼς καθένας μοναχὸς πορεύεται στὸν ἔρωτα, μοναχὸς στὴ δόξα καὶ στὸ θάνατο. Τὸ ξέρω. Τὸ δοκίμασα. Δὲν ὠφελεῖ. Ἄφησέ με νἄρθω μαζί σου - Η Σονάτα του Σεληνόφωτος
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 28-12-11, 13:20
stefa_1 Ο χρήστης stefa_1 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 28-02-2008
Μηνύματα: 17
Προεπιλογή

Και εγω σαββατογενημενος...Και οι νομοι του μερφυ ταιριαζουν απολυτα πανω μου.Ειμαι ο βασιλιας της αναποδιας, η γκαντεμια με ακολουθει οπου και να πω.
''Αν υπαρχουν δυο τροποι για να κανεις μια δουλεια, εσυ θα επιλεξεις αυτον που θα αποδειχθει καταστροφικος''
Αυτο τα ειπε ολα.
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 31-12-11, 17:18
Το avatar του χρήστη Tsilier
Tsilier Ο χρήστης Tsilier δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 11-12-2010
Μηνύματα: 151
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από stefa_1
Και εγω σαββατογενημενος...Και οι νομοι του μερφυ ταιριαζουν απολυτα πανω μου.Ειμαι ο βασιλιας της αναποδιας, η γκαντεμια με ακολουθει οπου και να πω.
Δέν έχει σημασία η μέρα και μένα μου συμβαίνουν ακριβώς τα ίδια αλλά είμαι γεννημένος Πέμπτη.
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 03-01-12, 13:32
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Προεπιλογή

Παράθεση:
...μια φίλη μου που είναι γεννημένη Παρασκευή και 13, είναι η ενσάρκωση της γκαντεμιάς...!!!!

Εγώ που γεννήθηκα Παρασκευή και 31 τι λέτε; Έχω πάρει κάτι από τους γκαντέμηδες; Δεν νομίζω. Γκαντέμα δεν νομίζω να είμαι λίγο άτυχη, λίγο τυχερή, λίγο απ' όλα, αλλά γκαντέμα δεν με έχουν αποκαλέσει ποτέ. Ίσως το 31 να είναι αντίθετο από το 13 ποιος ξέρει. Πάντως μου έχουν πει ότι με το 31 καίγεσαι διαδόσεις ε;
__________________

* Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο· καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο· το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή. Καζαντζάκης.


Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη fantasy : 03-01-12 στις 13:36
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 07-06-12, 19:36
ptheolo Ο χρήστης ptheolo δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 16-12-2011
Μηνύματα: 21
Talking

εγω εχω γεννηθει Σαββατο του Λαζαρου. λετε να σημαινει κατι?
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 07-06-12, 20:28
Το avatar του χρήστη fantasy
fantasy Ο χρήστης fantasy δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-12-2011
Μηνύματα: 797
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ptheolo Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω εχω γεννηθει Σαββατο του Λαζαρου. λετε να σημαινει κατι?
Κρύβει την ανάσταση και το θαύμα. Θα πρέπει να είσαι άτομο ευχαριστημένο με τη ζωή σου και με τις επιλογές που έχεις κάνει.
__________________

* Ερχόμαστε από μια σκοτεινή άβυσσο· καταλήγουμε σε μια σκοτεινή άβυσσο· το μεταξύ φωτεινό διάστημα το λέμε Ζωή. Καζαντζάκης.

Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 07-06-12, 20:56
KABOURIS72 Ο χρήστης KABOURIS72 δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 06-06-2012
Μηνύματα: 21
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ptheolo Εμφάνιση μηνυμάτων
εγω εχω γεννηθει Σαββατο του Λαζαρου. λετε να σημαινει κατι?
τι να σημαινει
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 30-12-12, 17:58
Dimi Ο χρήστης Dimi δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-12-2012
Μηνύματα: 1
Smile Σαββατογεννημένοι

Καλησπέρα σε όλους.
Οι Σαββατογεννημένοι είναι από την φύση τους προικισμένοι με κάποια ιδιαίτερα χαρίσματα. Η μυστική αυτή μέρα έχει πολυσυζητηθεί και έχει απασχολήσει πολύ κόσμο. Μία ανάρτηση σαν αυτή: "Η Μυστική Σημασία του Σαββάτου" που βρίσκεται στον ιστότοπο: http://elmageblog.blogspot.gr/2010/12/blog-post_26.html είναι λίγο κατατοπιστική αλλά και πάλι δεν μπορούμε με απόλυτη σιγουριά να μιλήσουμε γι' αυτό το θέμα.
Ο λαός πιστεύει πως όσοι γεννιούνται πλέον την ημέρα αυτή, είναι αλαφροΐσκιωτοι, βλέπουν δηλαδή φαντάσματα και στοιχειά, αλλά ποτέ δεν τους πειράζουν. Το μόνο σίγουρο είναι πως εκτός από το θέμα με τις κατάρες που πιάνουν, καλό είναι να ασχοληθούμε και με το τί καλό μπορεί να έχει κάποιος που έχει γεννηθεί μέρα Σάββατο. Καταρχάς είμαι Σαββατογεννημένος και τυχαίνει να βλέπω προφητικά όνειρα που το περίεργο είναι ότι βγαίνουν αληθινά, έχω τηλεπάθεια με τα οικεία μου πρόσωπα, επίσης μπορώ αμέσως να καταλάβω τον χαρακτήρα ενός ατόμου που πρωτογνωρίζω και άλλα πολλά. (Φυσικά αυτά είναι μονοδιάστατα για μένα, γιατί πολλοί άλλοι ΜΗ-Σαββαατογεννημένοι μπορεί να τα έχουν)
Βέβαια στην οικογένειά μου έχω κι άλλο άτομο που έχει γεννηθεί την ίδια μέρα με μένα και ό,τι σκεφτεί θα γίνει πραγματικότητα.
Μια άλλη αλήθεια για μας είναι ότι δεν κινδυνεύουμε από ξόρκια κι ότι δεν μπορούν να μας αγγίξουν άνθρωποι που θέλουν το κακό μας.
Φιλικά
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 30-12-12, 19:29
Το avatar του χρήστη OANNHSEA
OANNHSEA Ο χρήστης OANNHSEA δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 01-01-2007
Μηνύματα: 1.182
Προεπιλογή

Και επειδή και εγώ είμαι Σαββατογεννημένος και δη 9 η ώρα το πρωί, ξέχασες να πεις ότι οι κατάρες μας πιάνουν...
Για αυτό και έχουμε επίτιμο μέλος Σαββατογεννημένων το Μητσοτάκη...
__________________

ΟΥ ΠΑΝΤΟΣ ΠΛΕΙΝ ΕΙΣ ΚΟΡΙΝΘΟΝ
BELLUM OMNEUM CONTRA OMNE - ΦΩΤΙΑ ΠΕΡΠΑΤΑ ΜΑΖΙ ΜΟΥ
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 16:05.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.