Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #231  
Παλιά 10-10-07, 10:13
NetiouS Ο χρήστης NetiouS δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 10-10-2007
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

ta fenomena ths pentelhs ta parakoloutho apo poly palia se sxesh me thn hlikia mou.exw paei sto sphlaio an oxi polles fores arketes fores.ta mona perierga gia syzhthsh pou exw synanthsh arketes fores sto meros gyrw apo thn sphlia h kai sthn sphlia einai!

1)oti me exei apomakrynh arketes fores h (ellhnikh astynomia,asfaleia,fylakes) apo to shmeio pou brisketai h sphlia kai ta arxaia latomeia.kai mia fora me phgan kai gia eksakribwsh se tmhma an kai den ekana kati kako kai parolo pou eixa taytothta epanw mou!

2)exw synanthsh 3 fores mikrous strobilous ypsous 1 metrou meshmerianes wres me plhrh apnoia osoi gnwrizoun ti einai aytoi oi strobiloi kseroun gia poio prama milaw.

3)otan eblepa aytous tous strobilous meta myrize h perioxh thiafi!

4)parathrhste kai eseis kati an pate.mpeite mesa sthn sphlia kante 1 metro mprosta kai kante metabolh proxwrhste kai ftaste sto meros sthn nohth eytheia pou teleiwnei h sphlia kata pasa pithanothta tha myrisete ozon(ozon einai san bregmeno grasidi h otan etoimazetai o kairos na breksei)._telos pantwn tha katalabete pws myrizei to ozon.

5)o skylos mou kai tou filou mou arnontousan na mpoun mesa sthn sphlia otan ta balame shkwta klaigane.kai apo oti exw akousei kai arketa alla skylia fobountai na mpoun.

6)oi kainouries mpataries tou fakou mou kai tis pshfiakhs fwtografikhs mhxanhs teleiwsan asynithista poly grhgora se mia episkepsh sthn sphlia

7)metrhths gaiger den deixnei pote tou tis idies metrhshs alles fores deixnei fysiologika epipeda radienergeias kai alles pio pshla apo to kanoniko epipedo

kata kairous exoun emfanistei diafores foto apo diafores-praksenes pathmasies sto xioni den lew oti einai psemata alla den mporw na ta pistepsw an den ta dw kai oxi me foto.

twra gia ola ta parafysika pou legontai gia to meros thelw na pisteyw oti yparxoun logikes ekshghshs pou na ta kanoun fysika fenomena.

tha sas dwsw ena link pou leei endiaferonta stoixeia gia to bouno ta tounel kai thn sphlia..pisteyw na to kserete arketoi apo esas.

http://www.johnniebegood.gr/book/prologos.htm
jbg seyxaristo gia to biblio deinei polles apanthshs!

to bouno einai zwntano exei fysikes dunamhs (den milaw gia parafusika fenomena)kai pisteyw oti den xreiazetai pleon tis dikes mas episkepseis thelei na epoulwsei ta traymata pou tou exoun prokalesei tosa xronia ta diafora erga-peiramata pou ginan ekei!

episis thelw na pw kati allo me kindyno na gelasete kai na me brisete basika na rwthso an exei diabasei kaneis to biblio (o agwn mou)tou xitler.(rwtao epidh leei kapoia pramata sxetika me to thema).

epishs epidh eimai kainourios sthn parea sas synxwresteme pou mphka kai milhsa apotoma.


Καλημερα φιλε. "Σχωρεμενος" που μπηκες αποτομα αλλα ασυγχωρητος για το τεραστιο κειμενο σε greeklish. Εαν ηταν μικροτερο θα ειχε διαγραφει, αλλα ειναι κριμα να γινει κατι τετοιο. Θα σε παρακαλουσα τα επομενα μηνυματα σου να ειναι στα Ελληνικα!

Beetlejuice εκ μερους των συντονιστων

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη beetlejuice : 10-10-07 στις 11:53
Απάντηση με παράθεση
  #232  
Παλιά 10-10-07, 18:34
satyros Ο χρήστης satyros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-08-2007
Περιοχή: Forests
Μηνύματα: 37
Προεπιλογή

Καλώς ήρθες φίλε Netious...

1) Δεν είσαι ο μόνος που έχουν απομακρύνει, αρκετές φορές βρίσκονται εκεί και χωρίς λόγω συνήθως δεν αφήνουν τον κόσμο να πλησιάσει... Δεν βλέπω κάτι περίεργο σ αυτό, απλά εντολές εκτελούν. Αλλες φορές δεν αφήνουν την προσβαση για λόγους πυρασφάλειας, άλλες φορές την στήνουν για ναρκωτικά και για αναγνώριση στοιχείων. Παράβλεψέ τους - καλύτερα πεζοπορία από τα μονοπάτια

2) Ενδιαφέρον, δεν έχω συναντήσει αυτούς τους στρόβιλους ποτέ αλλά και από άλλους έχω ακούσει για στρόβιλους...

3) Η περιοχή μου έχει προσσφέρει μερικές πολύ κουλές εμπειρίες με μυρωδιές κι εμένα..

4) Κλασικό, το αναφέρει ο Μπαλάνος και στα βιβλία του, και όντως κάθε φορά το παρατηρώ κι εγώ..

5) Πολλά σκυλιά φοβούνται, πολλά δεν φοβούνται όμως... Το ίδιο ισχύει και με τους ανθρώπους.. Κι εγώ άλλες φορές έχω νιώσει το "Ελα" και άλλες το "φύγε"..

6) Παλιά μου είχε τύχει, αλλά εδω και καιρό όλα τα δικά μου φαίνονται να λειτουργούν κανονικά...

7) Δεν εχω χρησιμοποιήσει ποτέ τέτοιο μαραφέτι

Εν κατακλείδι, συμφωνώ μαζί σου οτι αυτά είναι φυσικά φαινόμενα, απλά έξω από την δική μας αντιληπτική δυνατότητα (τις περισσότερες φορές)

ΚΑλώς όρισες και πάλι!
__________________
ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕ
Απάντηση με παράθεση
  #233  
Παλιά 10-10-07, 19:55
NetiouS Ο χρήστης NetiouS δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 10-10-2007
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

καλος σας βρηκα!
διαβαζω σχεδον ολα τα φορουμς εδω και αρκετα χρονια που εχουν σχεση με πεντελη αλλα πρωτη φορα θελησα να γινω μελος σε καποιο απο αυτο.
δεν απαντησες ομως σε μια ερωτηση για ενα βιβλιο ο αγων μου του αδολφου χιτλερ το εχεισ διαβασει?
Απάντηση με παράθεση
  #234  
Παλιά 11-10-07, 11:35
satyros Ο χρήστης satyros δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 19-08-2007
Περιοχή: Forests
Μηνύματα: 37
Προεπιλογή

Οχι δεν έχει τύχει... Θα μπορούσες να μας αναπτύξεις τον συσχετισμό που κάνεις ανάμεσα στο βιβλίο και στα έργα της Πεντέλης;;
__________________
ΣΑΤΥΡΟΣ ΜΕΝ, ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΔΕ
Απάντηση με παράθεση
  #235  
Παλιά 11-10-07, 17:37
NetiouS Ο χρήστης NetiouS δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 10-10-2007
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

λεει μεσα οτι τον βοηθησαν τα πλασματα απο τα εγκατα της γης για να βρει την τεχνολογια που ειχε τοτε και μας ειναι γνωστη εμας το τι ειχε!
Απάντηση με παράθεση
  #236  
Παλιά 11-10-07, 18:22
Το avatar του χρήστη KANE
KANE Ο χρήστης KANE δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 11-04-2004
Περιοχή: Πελοπόννησος
Μηνύματα: 287
Προεπιλογή

Netius, έχει τύχει να διαβάσω το "ο Αγών μου" και δε θυμάμαι να έχει γράψει ο συγγραφέας του κάτι τέτοιο. Θέλεις να μας πεις τόμο και σελίδα ή να παραθέσεις ο ίδιος το εν λόγω σημείο του βιβλίου; Επίσης, μου φαίνεται παράξενο αυτό που λες, καθώς ο συγγραφέας όταν έγραφε αυτές τις σελίδες, βρισκόταν στη φυλακή και φυσικά δεν είχε γίνει ακόμη Καγκελάριος, ώστε να έχει στα χέρια του την τεχνολογία της χώρας του.
Απάντηση με παράθεση
  #237  
Παλιά 11-10-07, 20:01
Το avatar του χρήστη Old cave-dinosaur
Old cave-dinosaur Ο χρήστης Old cave-dinosaur δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 14-01-2006
Μηνύματα: 133
Talking

Συμφωνώ απόλυτα με τον φίλο Kane.

Τόχω διαβάσει (καμιά ιδεολογική σχέση!), για σφαιρική ενημέρωσή μου, πριν μια εικοσαετία.

Φίλε Netious, που τα είδες τέτοια παλαβά, για "πλάσματα απο τα έγκατα της γης" ;

..Έλεος !
__________________
Πίστευε και, μη, ....... Ερεύνα !
Απάντηση με παράθεση
  #238  
Παλιά 11-10-07, 22:40
NetiouS Ο χρήστης NetiouS δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 10-10-2007
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

1)αν θυμαμαι καλα σας ειπα να κανω μια ερωτηση με κινδυνο να με βρισετε και να γελασετε...
2)Μπορει να το λεει το βιβλιο οι τελευταιες μερες και οχι ο αγων μου αλλα σιγουρα το λεει καποιο απο τα βιβλια.
3))old cave man εγω δεν γυρισα να πω ποτε οτι λες παλαβα ερωτησης κανω μονο.δεν νομιζω οτι μιλας σωστα.
4)εγω πιστευω οτι καποιος του ειχε δωσει αυτην την τεχνολογια και οτι δεν την βρηκε μονος
Απάντηση με παράθεση
  #239  
Παλιά 11-10-07, 22:46
NetiouS Ο χρήστης NetiouS δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 10-10-2007
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

μπορει να το λεει και στο νεμεσις δεν θυμαμαι σε ποιο
Απάντηση με παράθεση
  #240  
Παλιά 11-10-07, 23:03
Το avatar του χρήστη KANE
KANE Ο χρήστης KANE δεν είναι συνδεδεμένος
Μέλος της ομάδας Gateway
 
Εγγραφή: 11-04-2004
Περιοχή: Πελοπόννησος
Μηνύματα: 287
Προεπιλογή

Netius, ηρέμησε, δε σε πρόσβαλε κανείς, απλούστατα ο o.c.d. είπε πως "αυτά που λέγονται για πλάσματα είναι παλαβά" και προσωπικά θα συμφωνήσω μαζί του, παρόλο που λατρεύω τις παραδόσεις. Τις αληθινές παραδόσεις όμως και όχι αυτά που βγάζουν στις μέρες μας κάποιοι από το μυαλό τους (με σκοπό κάποιες φορές το χρήμα ή απλά τη δημοσιότητα). Αυτές ναι, είναι παλαβές.

Πάντως νομίζω ότι είσαι λίγο άδικος καθώς μας είπες: λεει μεσα οτι τον βοηθησαν τα πλασματα απο τα εγκατα της γης για να βρει την τεχνολογια που ειχε τοτε. Στο "ο Αγών μου", δεν αναφερόσουν; Εκεί σου απαντήσαμε. Νομίζω πως η παρεξήγηση έληξε λοιπόν.

Φιλικά,

Οκ, τώρα είδα το τελευταίο μήνυμά σου. Συγχώρα με για την άγνοια, αλλά τι είναι το τελευταίες μέρες και το Νέμεσις; Δώσε αν θέλεις κάποιο λίνκ ή πες μας μερικά στοιχεία.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη KANE : 11-10-07 στις 23:12
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 23:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.