Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 27-06-08, 19:46
Το avatar του χρήστη nvisible
nvisible Ο χρήστης nvisible δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-05-2008
Μηνύματα: 2
Προεπιλογή

"Σκάφη" δε σημαίνει απαραίτητα μεταλλικά ιπτάμενα αντικείμενα που φέρουν μικρά πράσινα ή γκρίζα ανθρωπάκια. Τα ενεργειακά σκάφη - το λέει και το όνομά τους - είναι ενέργεια, το ίδιο και οι οντότητες που πιθανώς υπάρχουν μέσα σ'αυτά. Ίσως αν επεκτείνατε τη συνειδητότητά σας πέρα από αυτά που μας σερβίρουν, να μπορούσατε να καταλάβετε - αντιληφθείτε - ορισμένα πράγματα...
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 25-07-09, 23:07
Το avatar του χρήστη bahamut
bahamut Ο χρήστης bahamut δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-07-2008
Μηνύματα: 234
Προεπιλογή

μολις γυρισα απο 2ημερο στον ολυμπο και θα ηθελα γραψω για τα περιεργα αεροσκαφη που ειδα εγω και οι φιλοι μου.ημασταν χθες στο καταφυγιο Α στα 2100m και καθομασταν στα τραπεζια εξω απο το καταφυγιο..σε καποια στιγμη ειδα στον ουρανο ενα αεροσκαφος.το χρωμα του ηταν ασπρο και τα φτερα δεν ηταν διακριτα (εφοσον υπηρχαν ).εμοιαζε ουσιαστικα με μια ασπρη ιπταμενη παυλα.δεν αφηνε πισω του την κλασικη γραμμη καυσαεριων που αφηνουν τα συνηθισμενα πολιτικα αεροσκαφη και δεν πετουσε με εξαιρετικα μεγαλη ταχυτητα..στη συνεχεια ειδα αλλα 5 τετοιου ειδουας αεροσκαφη το ενα πισω απο το αλλο.οχι κολλητα αλλα με αρκετη αποσταση το ενα απο το αλλο..προσπαθησα να τα φωτογραφησω με το κινητο μου αλλα δεν αποτυπωθηκαν λογω χαμηλης αναλυσης της καμερας.αργοτερα αφου σκοτεινιασε κατα τις 12 η ωρα ειδαμε ενα ακομα αντικειμενο το οποιο εμοιαζε με αστερι το οποιο κινουνταν στον ουρανο.δεν εχω ιδεα τι μπορει να ηταν αυτα τα αεροσκαφη.πολυ πιθανο να ηταν πολεμικα αεροσκαφη τα οποια εκαναν ασκηση..γραφω απλα οτι ειδα χωρις να παιρνω θεση για το τι ηταν αυτα
__________________
The blood in my veins is cursed. It's best for the world if i disappear, now and forever
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 25-07-09, 23:24
Το avatar του χρήστη Viktor_Belenko
Viktor_Belenko Ο χρήστης Viktor_Belenko δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-06-2008
Περιοχή: Heart of Darkness
Μηνύματα: 461
Προεπιλογή

Καλησπέρα,

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bahamut
δεν αφηνε πισω του την κλασικη γραμμη καυσαεριων που αφηνουν τα συνηθισμενα πολιτικα αεροσκαφη
Απλώς να σημειώσω ότι τα συνηθισμένα πολιτικά αεροσκάφη, δεν αφήνουν καμία κλασική γραμμή καυσαερίων, πλέον.

Περισσότερα εδώ.

Για τα υπόλοιπα που λες, δεν ξέρω αν τα παραθέτεις σοβαρά, πάντως από τα γραφόμενα σου δεν προκύπτουν συγκεκριμένα στοιχεία. Θα μπορούσε να ήταν τίποτα και τα πάντα...

Φιλικά.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 25-07-09, 23:33
Το avatar του χρήστη bahamut
bahamut Ο χρήστης bahamut δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-07-2008
Μηνύματα: 234
Προεπιλογή

victor δε θα εγραφα οσα εγραφα αν δεν ηταν οντως σοβαρα.εγω εκεινη τη στιγμη παντως νομιζα οτι προκειται για πολεμικα αεροσκαφη.επισης ειδα αυτο το 2ημερο και πολιτικα αεροσκαφη στο βουνο αλλα το σχημα τους ηταν πολυ ευδιακριτο και η γραμμη καυσαεριων φαινοταν αναλογα με το υψος που πετουσαν.ΔΕΝ εμοιαζαν με ιπταμενο δισκο μιας και ηταν αρκετα μακροστενα..γιαυτο και νομιζα εξαρχης οτι ηταν πιθανοτατα καποιο πολεμικο αεροσκαφος.
__________________
The blood in my veins is cursed. It's best for the world if i disappear, now and forever
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 26-07-09, 01:14
Giwrgos_M Ο χρήστης Giwrgos_M δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-06-2009
Μηνύματα: 39
Προεπιλογή

Πριν 2 εβδομαδες περιπου γνωστο μου ατομο μου ανεφερε οτι ειδε ενα φωτεινο αντικειμενο στον ουρανο σαν να ηταν 10 αστερια μαζι τοσο δυνατο φως και δεν ηταν σταθερο.εκανε θορυβο και σε καποια φαση τα φωτα εσβησαν και εμφανιστικε ενα τριγωνικο αντικειμενο.μετα απο καποια λεπτα εξαφανιστικε με εναν θορυβο.
Θα ανεβασω και μια φωτογραφια που προλαβε και τραβηξε αλλα δν ειναι και τελεια λογω νυχτας και μακρινης αποστασης.παντος ξεχωριζει ενα τριγωνικο αντικειμενο με 2 πρασινα φωτα και ενα κοκκινο.
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 27-07-09, 18:01
Giwrgos_M Ο χρήστης Giwrgos_M δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 14-06-2009
Μηνύματα: 39
Προεπιλογή

Εκανα ενα ζουμ στην φωτογραφια και αν δειτε διακρινεται ενα τριγωνικο αντικειμενο αλλα λογω αποστασης και πολυ ζουμ χαλαει η αναλυση.
Ανεβασα και την κανονικη φωτογραφια.



Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 27-07-09, 23:24
nostromo1 Ο χρήστης nostromo1 δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 17-10-2008
Μηνύματα: 43
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από bahamut
μολις γυρισα απο 2ημερο στον ολυμπο και θα ηθελα γραψω για τα περιεργα αεροσκαφη που ειδα εγω και οι φιλοι μου.ημασταν χθες στο καταφυγιο Α στα 2100m και καθομασταν στα τραπεζια εξω απο το καταφυγιο..σε καποια στιγμη ειδα στον ουρανο ενα αεροσκαφος.το χρωμα του ηταν ασπρο και τα φτερα δεν ηταν διακριτα (εφοσον υπηρχαν ).εμοιαζε ουσιαστικα με μια ασπρη ιπταμενη παυλα.δεν αφηνε πισω του την κλασικη γραμμη καυσαεριων που αφηνουν τα συνηθισμενα πολιτικα αεροσκαφη και δεν πετουσε με εξαιρετικα μεγαλη ταχυτητα..στη συνεχεια ειδα αλλα 5 τετοιου ειδουας αεροσκαφη το ενα πισω απο το αλλο.οχι κολλητα αλλα με αρκετη αποσταση το ενα απο το αλλο..προσπαθησα να τα φωτογραφησω με το κινητο μου αλλα δεν αποτυπωθηκαν λογω χαμηλης αναλυσης της καμερας.αργοτερα αφου σκοτεινιασε κατα τις 12 η ωρα ειδαμε ενα ακομα αντικειμενο το οποιο εμοιαζε με αστερι το οποιο κινουνταν στον ουρανο.δεν εχω ιδεα τι μπορει να ηταν αυτα τα αεροσκαφη.πολυ πιθανο να ηταν πολεμικα αεροσκαφη τα οποια εκαναν ασκηση..γραφω απλα οτι ειδα χωρις να παιρνω θεση για το τι ηταν αυτα
το επιβεβαιωνω και εγω οτι το ειδα απο το παραθαλασσιο Στομιο....μιλας για απογευμα κινηση απο βορρα προς νοτο, μακροστενο λευκο...ηταν οντως παραξενο
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 28-07-09, 00:41
Το avatar του χρήστη bahamut
bahamut Ο χρήστης bahamut δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-07-2008
Μηνύματα: 234
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από nostromo1
το επιβεβαιωνω και εγω οτι το ειδα απο το παραθαλασσιο Στομιο....μιλας για απογευμα κινηση απο βορρα προς νοτο, μακροστενο λευκο...ηταν οντως παραξενο
ακριβως!ηταν πραγματι απογευμα και η κινηση ηταν προς το νοτο
__________________
The blood in my veins is cursed. It's best for the world if i disappear, now and forever
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 04-08-09, 14:15
Anduril Ο χρήστης Anduril δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 10-11-2008
Περιοχή: Κέρκυρα
Μηνύματα: 128
Talking

Αντικείμενα που μοιάζουν με αστέρια που κινούνται, ενίοτε και μεγάλα αστέρια, είναι δορυφόροι όπως ο ISS, που φαίνεται αρκετά λαμπρός. Επίσης, υπάρχουν τα iridium flares που προκαλούνται από τηλεπικοινωνιακούς δορυφόρους. Επομένως, καλό θα ήταν να μη συγχέουμε τους δορυφόρους με ΑΤΙΑ. Δεν αναφέρομαι βέβαια στην περίπτωση όπου έντονες λάμψεις συνοδεύονται από ήχο καθώς τότε δεν πρόκειται για δορυφόρο. Επιπλέον, όταν φωτογραφίζουμε κάτι και έπειτα ανακαλύπτουμε τυχαία κάποια ανωμαλία στην φωτογραφία, αυτό δεν είναι απαραίτητο να οφείλεται σε κάποιο υπαρκτό αντικείμενο ή κάποια υπαρκτή πηγή φωτός αλλά ενδέχεται να πρόκειται για ανωμαλία του φακού, καμμένα πίξελς και στρεβλή απεικόνιση (μου έχει συμβεί). Φυσικά και πιστεύω τις αφηγήσεις σας και μάλιστα έχει τύχει σε κοντινό μου άτομο να δει αντικείμενο τριγωνικό, σαν μεταλλικό πολυγωνικό χαρταετό να ίπταται χαμηλά στον ουρανό και ξαφνικά να χάνεται με μεγάλη ταχύτητα σε δευτερόλεπτα και να γίνεται σαν κουκίδα (το συγκεκριμένο άτομο το πιστεύω γιατί είναι ακραιφνής...αγνωστικιστής και δεν πιστεύει σε ΑΤΙΑ με την εξωγήινη έννοια. Μα καλά ρε παιδιά, τί θα γίνει, χάθηκε ο κόσμος να δω κι εγώ κανένα περίεργο στον ουρανό; Όλα εσείς τα πετυχαίνετε;; :P )
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 11-08-09, 23:14
Spn l Optimus Ο χρήστης Spn l Optimus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 23-02-2008
Μηνύματα: 102
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Viktor_Belenko
Απλώς να σημειώσω ότι τα συνηθισμένα πολιτικά αεροσκάφη, δεν αφήνουν καμία κλασική γραμμή καυσαερίων, πλέον.
Τα καυσαέρια όταν βγαίνουν απο τον θάλαμο καυσής είναι σε θερμοκρασίες πολύ μεγαλύτερες απο ότι μπορείς να φανταστείς ...αυτό σε συνδιασμό με τους -20 ως -30 οC (και ισως και ακόμα χαμηλώτερα) που υπάρχουν στα 10.000 πόδια απλά αφήνουν αυτή την άσπρη γραμμή στον ουρανό που βλέπεις καμοία φορά. Δέν έχει καμοία σχέση με τους ρύπους των αεροσκαφών. Και νεράκι του Θεού να καίγανε ...παλι τα καυσαέρια θα ήταν ορατά.
__________________
Μεταφέρω Πληροφορίες ,Διατυπώνω άποψη και Δέχομαι την Κριτική ΟΛΩΝ.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:53.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.