Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #91  
Παλιά 06-07-09, 14:12
rados Ο χρήστης rados δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-02-2009
Μηνύματα: 381
Προεπιλογή

Παράθεση:
άλλα άτομα ή ομάδες που εκμεταλλευόμενα την γκράφιτι κουλτούρα επικοινωνούν μεταξύ τους χωρίς να κινούν υποψίες χρησιμοποιώντας μια συμβολική γλώσσα με σύμβολα που όποιος δεν τα γνωρίζει μπορεί να τα αποδώσει στους καλλιτέχνες του δρόμου.
Μήπως θα ήταν πιο εύκολο να γράψουν ένα κρυπτογραφημένο μήνυμα στην χρυσή ευκαιρία, αντί να μπογιατίζουν τους δρόμους?
Τότε δεν θα κινδύνευαν από αστυνομικούς, από περίοικους, ακόμα και από ασπριτζήδες!
Απάντηση με παράθεση
  #92  
Παλιά 06-07-09, 15:31
ΚΑΘΗΡΑ Ο χρήστης ΚΑΘΗΡΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 23-05-2009
Μηνύματα: 357
Προεπιλογή

Πολλα τα συνθηματα που θα μπορουσαμε να αναρτησουμε στους τοιχους ,,της Αθηνας και κάθε τοιχο -τσιμεντουπολη .....υπαρχουν περιοχες που προσφερονται για κατι τετοιο απλετως (πχ η περιοχη στο Γκαζι),,,μιας και τεραστιοι τοιχοι αγραφοι εκει μας περιμενουν .........αμποτε να δουμε μια Oργανωση που να μην γεμιζει με ανοητα <γραφιτις> τους τοιχους αλλα με συνθηματα κατανοητα σε ολους πανω σε φλεγοντα ζητηματα της ζωης μας ...
..........οι τοιχοι των πολεων μπορουν να φιλοξενησουν μια αλλη κουλτουρα ταυτοχρονα φιλοσοφικη και αποκρυφιστικη ,,,δυναμικη και ριζοσπαστικη ανατρεπτικη του σαθρου Συστηματος που διαχειριζεται την ζωη μας ...

...................προς το παρον 5 είναι οι κυριαρχες κουλτουρες των τοιχων της Ελληνικης Επικρατειας.....

-η φιλαθλητικη φατριαστικη κυριως δε αυτή των <βαζελων και των γαυρων >,
-η μικροκομματικη φατριαστικη κυριως δε η δικομματικης αποχρωσεως ,,,
πασοκ –νεα δημοκρατια,
-η αριστεροφρονη - κουμμουνιστικη
-η αναρχο-αντικρατιστικη
-η φατριαστικη ακροδεξια και εθνικιστικη,,,,


,,,να επισημανουμε το γεγονος ότι οι κουλτουρες αυτές εχουν συνηθως την απολυτη ανοχη από την αστυνομια και τις άλλες αρχες φυλαξης δρομων και οικισμων ... πολλες δε φορες γινονται με την δικη τους καλυψη τους κατά περιεργο τροπο.........ειμασταν μαρτυρες καποτε αστυνομικου περιπολικου σταματημενου 100μετρα πιο κατω να περιμενει ....γραφιαδες των τοιχων με αναρχικα συνθηματα πανω στην Εθνικη Οδο Αθηνων Πατρων.......να τελειωσουν .....την δουλεια τους ...

Βεβαια υπαρχουν κι οι πιο σπανιες κουλτουρες των τοιχων εννοωντας κουλτουρες που καταλαμβανουν πολυ λιγοτερα τετραγωνικα γραπτων< κειμενων > σε ορατα τουλαχιστον σημεια ( γιατι υπαρχουν και τα μη ορατα σε σημεια με δυσχερη προσβαση ,η πολύ σπανια προσελευση περαστικων όπως στοες, τουνελς ,,,σπηλιες,,,,.υπονομοι ....υπογεια )
...τετοιες κουλτουρες γραφης πανω σε τοιχους είναι

- η κουλτουρα των γραφιτις ( σημειωτεον ξενοφερτη )
- η κουλτουρα των δυσνοητων αποκρυφιστικων συμβολισμων και συνθηματων
- η κουλτουρα των <φιλοσοφων του τειχου >,,,


......από αυτές τις τρεις ,,, η κουλτουρα των <φιλοσοφων του τοιχου> είναι η πιο δημιουργικη και αξιολογη κουλτουρα των τοιχων ...αλλα και η πιο κυνηγημενη όπως είναι αναμενομενο ........εργαζονται μοναχα αφου εξασφαλιστει το ανενοχλητο της εργασιας τους ,και η απουσια αδιακριτων βλεμματων όπως καμερας ή αλλων συστηματων παρακολουθησης ........ και τα μηνυματα τους είναι ότι καλυτερο από αποψη νοηματος μπορει να υπαρξει πανω σε τοιχο ...
οσο για τους< γραφιτις> αυτους σπανιως τους πειραζουν οι αρχες μιας και η συνθηματολογια τους παραμενει δυσνοητη και επιπλεον καλυπτουν με αλαμπουρνεζικα χωρους και τετραγωνικα τοιχων που συνηθως εκφραζονται οι λεγομενοι <φιλοσοφοι >...
.............πολλες δε φορες <γραφιτίστες> αναλαμβανουν παραγγελιες από σχολεια , επιχειρησεις , αλλα και ιδιωτες και από την αστυνομια και το στρατο ακομη ( εναντι πλουσιοπαροχης αμοιβης ) προκειμενου να καλυψουν με τις χρωματικες μπουρδολογιες τους κομματια τοιχου οπου εργαζονται οι δημιουργικοι και αφυπνιστικοι γραφιαδες οι
<φιλοσοφοι των τοιχων >.........

σημειοτεον ότι οι κουλτουρες των τοιχων είναι ανταγωνιστικες μεταξυ τους μιας και τα διαθεσιμα <κειμενα >-τοιχοι ειναι ετσι αλλιως περιορισμενα απο την μια και από την άλλη όχι ισοτιμα ..υπαρχουν πολύ καλες και ευκολοπροσβατες μεριες αλλα και κακες και δυσκολες μεριες από αποψη προσελευσης διαβατων – αναγνωστων αλλα και από αποψη προσβασης του < συνεργειου των γραφιαδων >...


............νομιζουμε ότι η <γραφη πανω στον τοιχο> δεν εχει πει τιποτε ακομη και ότι αν συνειδοτοποιηθει η δυναμη της ,θα ηταν δυνατον να μετατραπουν οι γκριζες και ασφυκτικες μας πολεις και διαβασεις σε ανοιχτα και κραυγαλεα βιβλια μιας ολοκληρης φιλοσοφιας ζωης .................με τρομερη και ανεξηγητη επιρροη πανω στους κατοικους και διαβιουντες εντος των πολεων ............. ΑΜΠΟΤΕ !!!!!!!!!

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΚΑΘΗΡΑ : 06-07-09 στις 15:33
Απάντηση με παράθεση
  #93  
Παλιά 06-07-09, 16:17
jimakoskx Ο χρήστης jimakoskx δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 10-07-2008
Περιοχή: Ελλάδα,Αθήναι
Μηνύματα: 31
Προεπιλογή

Αυτό το ΦΥΓΕ , το γραφιτι ,
υποθέτω πως αναφέρεται σε μένα το Χριστό .
Μάλλον θα εννούνε φύγε για να μη σε βλέπει η ΝΑΣΑ
ή γενικότερα αυτοί που χρόνια τώρα παρακολουθούν
τα φυσικά και μη φαινόμενα γύρω μου .
Για να το καταλάβετε καλύτερα αυτό όσοι έχουν όρεξη να ασχοληθούν
ρωτήστε πολλούς άξιους χρήστες από το φορουμ περί

του ΕΝ ΟΝ και τη σχέση του με το Χριστό .

Καλά το ότι φαίνομαι τρελός το ξέρω
καθώς επίσης γνωρίζω ότι πολλές από τις πολλές σκέψεις μου
είναι λάθος
απλώς τα λέω αυτά για όσους είναι και αυτοί λίγο αιθεροβάμωνες .
Έστω και ένας δύο να είναι αυτοί !
__________________
Ο θεός Δίας άρχει και αποκαλύπτεται σε όποιον ,τουλάχιστον ,τον πιστέψει.
Δώδεκα οι θεοί του Ολύμπου.
θεός Δίας,θεός Ποσειδώνας,θεός Ερμής,θεός Ήφαιστος,θεός Άρης,θεός Απόλλων,
θεά Ήρα,θεά Εστία,θεά Δήμητρα,θεά Αφροδίτη,θεά Αθηνά,θεά Άρτεμις.
Απάντηση με παράθεση
  #94  
Παλιά 06-07-09, 20:10
ΚΑΘΗΡΑ Ο χρήστης ΚΑΘΗΡΑ δεν είναι συνδεδεμένος
Banned
 
Εγγραφή: 23-05-2009
Μηνύματα: 357
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από jimakoskx
Αυτό το ΦΥΓΕ , το γραφιτι ,
υποθέτω πως αναφέρεται σε μένα το Χριστό .
Μάλλον θα εννούνε φύγε για να μη σε βλέπει η ΝΑΣΑ
ή γενικότερα αυτοί που χρόνια τώρα παρακολουθούν
τα φυσικά και μη φαινόμενα γύρω μου .
Για να το καταλάβετε καλύτερα αυτό όσοι έχουν όρεξη να ασχοληθούν
ρωτήστε πολλούς άξιους χρήστες από το φορουμ περί

του ΕΝ ΟΝ και τη σχέση του με το Χριστό .

Καλά το ότι φαίνομαι τρελός το ξέρω
καθώς επίσης γνωρίζω ότι πολλές από τις πολλές σκέψεις μου
είναι λάθος
απλώς τα λέω αυτά για όσους είναι και αυτοί λίγο αιθεροβάμωνες .
Έστω και ένας δύο να είναι αυτοί !
...οι τυποι που <<πουλανε τρέλα>> στην εποχη μας εχουν εξαιρετικο ενδιαφερον ...
αλλα ακομη πιο πολυ ενδιαφερον εχουν εκεινοι που
<<αγοραζουν τρέλα>>...
.....κι εγω παντου στους <τειχους> ο,τι διαβΑζω μοιαζει σαν να μου λεει
< ΕΛΑ>..........κι επειτα εγω απαντω <<με τι ποδαρια ...πρωτα μου κοψατε τα ποδια και τωρα μου λετε να ερθω ?????οχι δεν ερχομαι θα μεινω εδω να σερνομαι και να μονολογαω ........ >>

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ΚΑΘΗΡΑ : 06-07-09 στις 20:10
Απάντηση με παράθεση
  #95  
Παλιά 07-07-09, 17:19
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλησπερα σας.

Φιλη ΚΑΘΗΡΑ ήδη έχω ανοίξει ένα τοπικ με τίτλο...
ΤΟΙΧΟ-ΦΙΛΟΣΟΦΟΙ (ΑΦΙΕΡΩΜΑ ΣΤΟΥΣ ΤΟΙΧΟ-ΦΙΛΟΣΟΦΟΥΣ)

http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=4616

Επίσης έχω ανοίξει και το θέμα
GRAFFITI (ΤΟ ΧΘΕΣ ΚΑΙ ΤΟ ΣΗΜΕΡΑ)

http://www.metafysiko.gr/forum/showthread.php?t=3291

Όπως θα διαπιστώσεις διαχωρίζω στα 2 θέματα τόσο τα GRAFFITI όσο και
Συνθήματα στους τοίχους απο τα ΙΔΕΟΓΡΑΜΜΑΤΑ ΣΤΟΥΣ ΤΟΙΧΟΥΣ.

Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #96  
Παλιά 10-07-09, 00:40
Το avatar του χρήστη NAVMAN
NAVMAN Ο χρήστης NAVMAN δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-07-2007
Μηνύματα: 161
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από rados
Μήπως θα ήταν πιο εύκολο να γράψουν ένα κρυπτογραφημένο μήνυμα στην χρυσή ευκαιρία, αντί να μπογιατίζουν τους δρόμους?
Τότε δεν θα κινδύνευαν από αστυνομικούς, από περίοικους, ακόμα και από ασπριτζήδες!

Τώρα είδα το μήνυμα σου. Όχι φίλε μου όλα τα μέσα είναι επισφαλή πλέον. Και ο Γιώργος έχει παραδείγματα πολλά να μας πει. Όπως αυτό με τον ηλικιωμένο που έκανε κάπου ένα και μοναδικό σύμβολο αργά την νύχτα, και την άλλη μέρα δεν υπήρχε εκεί. Αν πιαστεί ένας από το σινάφι και πει έπαιρνα εντολές από μια εφημερίδα κάθε φορά που έγραφε πως «πωλείτε ένας γάιδαρος σε τιμή ευκαιρίας», θα μπορέσουν να βγάλουν άκρη από πού δόθηκε η αγγελία, σε ποιο τηλέφωνο επιβεβαιώθηκε, την ηχογραφημένη φωνή, κ.λπ. Αν είναι μήνυμα σε ένα μπλοκ η εντολή, ακόμη πιο εύκολα τα πράγματα. Ενώ στον τοίχο είναι αλλιώς. Επίσης τα σύμβολα μπορεί να ορίζουν όρια περιοχών, διόδους διαφυγής, περιοχές απόκρυψης, χώρους με εξοπλισμό, πληροφορίες διάφορες, όλα αυτά μαζί είναι μια συμβολική γλώσσα.

Φίλη ΚΑΘΗΡΑ μου αρέσει η τοποθέτηση σου.
__________________
coinsmania

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NAVMAN : 10-07-09 στις 00:41
Απάντηση με παράθεση
  #97  
Παλιά 10-07-09, 13:11
Το avatar του χρήστη cosmictsak
cosmictsak Ο χρήστης cosmictsak δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-12-2004
Περιοχή: Aθήνα
Μηνύματα: 568
Προεπιλογή

Πρός ΚΑΘΗΡΑ

Θα ήθελα πολύ να μου δείξεις μερικές φωτογραφίες από δουλειές των φιλοσόφων του τοίχου γιατί πραγματικά δεν καταλαβαίνω για τι πράμα μιλάς.

Παράθεση:
....από αυτές τις τρεις ,,, η κουλτουρα των <φιλοσοφων του τοιχου> είναι η πιο δημιουργικη και αξιολογη κουλτουρα των τοιχων ...αλλα και η πιο κυνηγημενη όπως είναι αναμενομενο ........εργαζονται μοναχα αφου εξασφαλιστει το ανενοχλητο της εργασιας τους ,και η απουσια αδιακριτων βλεμματων όπως καμερας ή αλλων συστηματων παρακολουθησης ........ και τα μηνυματα τους είναι ότι καλυτερο από αποψη νοηματος μπορει να υπαρξει πανω σε τοιχο ...
Περιμένω μία φωτογραφία ή ένα παράδειγμα των 'φιλοσοφιών' τους.

Παράθεση:
οσο για τους< γραφιτις> αυτους σπανιως τους πειραζουν οι αρχες μιας και η συνθηματολογια τους παραμενει δυσνοητη και επιπλεον καλυπτουν με αλαμπουρνεζικα χωρους και τετραγωνικα τοιχων που συνηθως εκφραζονται οι λεγομενοι <φιλοσοφοι >... .............πολλες δε φορες <γραφιτίστες> αναλαμβανουν παραγγελιες από σχολεια , επιχειρησεις , αλλα και ιδιωτες και από την αστυνομια και το στρατο ακομη ( εναντι πλουσιοπαροχης αμοιβης ) προκειμενου να καλυψουν με τις χρωματικες μπουρδολογιες τους κομματια τοιχου οπου εργαζονται οι δημιουργικοι και αφυπνιστικοι γραφιαδες οι <φιλοσοφοι των τοιχων >.........
Ναι δεν στα είπανε καλά. Τους γκραφιτάδες σπανίως τους πειράζουν οι αρχές??? Καμία σχέση με την πραγματικότητα. Και άμα τα έργα τους για σένα είναι αλαμπουρνέζικα αυτό είναι δικό σου θέμα.
Το ότι κάποιοι αναλαμβάνουν παραγγελίες για μεγάλα νόμιμα έργα αυτό σημαίνει ότι σιγά σιγά αναγνωρίζεται η καλλιτεχνική αξία των γκράφιτι. Όμως όλοι οι γκραφιτάδες που κάνουν νόμιμο έχουν ξεκινήσει από παράνομο και έχουν κυνηγηθεί πολλές φορές από την αστυνομία και συνήθως συνεχίσουν να κάνουν και παράνομα γιατί κατα κάποιον τρόπο εκεί 'εξετάζεται' ο γκραφιτάς.

Επίσης ο τρόπος που κατηγοριοποιείς είναι λάθος. Ή μάλλον τυχαία και πρόχειρη.

Παράθεση:
προς το παρον 5 είναι οι κυριαρχες κουλτουρες των τοιχων της Ελληνικης Επικρατειας..... -η φιλαθλητικη φατριαστικη κυριως δε αυτή των <βαζελων και των γαυρων >, -η μικροκομματικη φατριαστικη κυριως δε η δικομματικης αποχρωσεως ,,, πασοκ –νεα δημοκρατια, -η αριστεροφρονη - κουμμουνιστικη -η αναρχο-αντικρατιστικη -η φατριαστικη ακροδεξια και εθνικιστικη,,,,
Γιατί όχι έτσι:
Δύο κατηγορίες.

1. Η κουλτούρα της συνθηματολογίας-προπαγάνδας-αμπελοφιλοσοφίας η οποία χωρίζεται σε τρεις υποκατηγορίες.
α. Αθλητικού περιεχομένου
β. Πολιτικού περιεχομένου.
γ. Θρησκευτικού περιεχομένου.

2. Η κουλτούρα των γκράφιτι.


Επίσης γιατί αναφέρεις μόνο το γκράφιτι ως ξενόφερτο? Όλα τα άλλα γεννήθηκαν στην Ελλάδα? Το Α των αναρχικών είναι ελληνικό?

Πάντως αν θεωρείς φιλοσοφίες αυτά που ανέφερε και ο AVATARGR στο τόπικ που είχε ανοίξει και που έδωσε και το λινκ του, θα σου έλεγα ότι προσωπικά πιστεύω ότι είναι καθαρά εξυπνακίστικες ατάκες και συνθήματα, κάπως ρομαντικά, κάπως 'άνατρεπτικά', εύκολα, λαικίστικα αλλά τίποτα άλλο πέρα από αυτό.
Πχ το σύνθημα "το Lifestyle είναι μοναδικό, από μηδενικό σε κάνει νούμερο", είναι αστείο και έξυπνο αλλά σίγουρα δεν είναι φιλοσοφία.
Επίσης αν παρατηρήσεις συνήθως γίνονται από άτομα του αναρχικού-αντιεξουσιαστικού χώρου, οπότε καταλαβαίνεις ότι πέρα από τον ρομαντισμό τους δεν έχουν καμία πολιτική-φιλοσοφική αξία. Η συνθηματολογία από μόνη της, είναι φιλοσοφία?

Αλλά επειδή είπα και πιό πάνω δεν ξέρω ακριβώς για τι πράμα μιλάς, θα ήθελα παραδείγματα για να συνεχίσω, μην έχω παρεξηγήσει τίποτα και σου λέω πράγματα άδικα.
__________________
When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.
Απάντηση με παράθεση
  #98  
Παλιά 10-07-09, 14:04
rados Ο χρήστης rados δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-02-2009
Μηνύματα: 381
Προεπιλογή

Παράθεση:
Ενώ στον τοίχο είναι αλλιώς
Όντως είναι αλλιώς. Είναι τραγικά πιο εύκολο να αποκαλυφθεί η συνωμοσία. Έλεος, θες να κρύψεις κάτι και τραβάς πάνω σου την προσοχή, παρανομώντας και ενοχλώντας περίοικους!
Και ποιος σου εγγυάται ότι ο δήμος ή κάποιος ένοικος με διαφορετικές καλλιτεχνικές ανησυχίες, δεν θα σου ασπρίσει τον τοίχο ένα λεπτό αφού τελειώσεις. Κάτι που συμβαίνει συχνά.
Παράθεση:
όρια περιοχών, διόδους διαφυγής, περιοχές απόκρυψης, χώρους με εξοπλισμό, πληροφορίες διάφορες,
Όρια περιοχών καθορίζουν στους τοίχους τα σκυλάκια. Οι άνθρωποι έχουν ονόματα δρόμων, google earth, μέχρι και gps.
Περιοχές απόκρυψης, δηλαδή οι τοίχοι διαφημίζουν, προσοχή εδώ κρύβουμε κάτι!...
Για να γίνουν αποδεκτές τέτοιες υποθέσεις, χρειάζονται και μια ελάχιστη υποστήριξη. Αλλιώς είναι εξ ίσου πιθανό, να είναι γραφήματα του "Flying Spaghetti Monster" (κοινώς ιπτάμενου μακαρονοτέρατος*).
Πάλι καλά που ο cosmictsak φαίνεται να ξέρει και πέντε πράγματα για το θέμα.

Αν θες να μεταδόσεις κρυπτογραφημένα μηνύματα και δεν διαθέτεις μια ασφαλή γραμμή μεταφοράς? Τι πιο απλό και ασφαλές, από το να τα κρύβεις μέσα σε μια καθόλα νόμιμη διαδικασία. Ανέφερα τις αγγελίες, αλλά το διαδύκτυο είναι ακόμα καλύτερο. Ανώνυμη πρόσβαση από καφέ και αφύλακτες γραμμές, εγγυημένη ασφάλεια. Θες κύριος και ιδεογράμματα, το μόνο εύκολο!

*Επειδή κάποιοι μπορεί να θεωρήσουν ότι αστειεύομαι, θυμίζω ότι το Flying Spaghetti Monster αποτελεί μια προσπάθεια να καταδειχθεί το παράλογο, της θεωρίας του "ευφυούς σχεδιασμού". Η "εκκλησία" του αριθμεί αρκετά μέλη ανά τον κόσμο, στην οποία και ετοιμάζομαι να ενταχθώ.
Απάντηση με παράθεση
  #99  
Παλιά 10-07-09, 16:38
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φιλοι μου καλησπερα σας.

Θα σας παρακαλουσα εαν ειναι δυνατον τις οποιες αποψεις για το θεμα αλλα
και την ιστορια των GRAFFITI στο σχετικο θεμα που εχω ανοιξει...
Εκει μπορουμε να κανουμε εποικοδομητικη συζητηση...

Ευχαριστω.
Απάντηση με παράθεση
  #100  
Παλιά 10-07-09, 18:26
Το avatar του χρήστη NAVMAN
NAVMAN Ο χρήστης NAVMAN δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-07-2007
Μηνύματα: 161
Προεπιλογή

Rados αντιλαμβάνομαι ότι είναι πολλά αυτά που δεν γνωρίζεις. Αν είχες διαβάσει τα παλιά θέματα είχαμε κάνει αναφορά για τους άστεγους σε Αμερική και αλλού που επικοινωνούσαν με μια συμβολική γλώσσα αποτελούμενη από διάφορα σχήματα σχεδιασμένα στους τοίχους. Στην χώρα μας οι αντάρτες σε δέντρα, σε βράχια, σε τοίχους, χάραζαν σημάδια τα οποία αποτελούσαν μια συμβολική γλώσσα για να δείξουν σε όσους γνώριζαν που θα βρουν τα μονοπάτια, νερό, κ.λπ. Γιατί όχι και σήμερα κάποιοι να επικοινωνούν με σύμβολα παρόμοια με τα σχέδια στους τοίχους, με μια δική τους συμβολική γλώσσα, για τους δικούς τους λόγους. Έστω και αν πρόκειται για άστεγους, περιθωριακές ομάδες, ή ότι άλλο. ΔΕΝ είπα ότι είναι έτσι. Είπα ότι θα με ενδιέφερε ένα τέτοιο ενδεχόμενο. Θα είχε ενδιαφέρον αν αποδειχτεί ότι για κάποιους ισχύει αυτό. ΜΠΟΡΕΙ και να μην είναι έτσι, μένει να το δούμε.

Έλα τώρα πες μου εσύ γιατί αυτοί οι άστεγοι δεν έβαζαν αγγελία και έκαναν τέτοια σύμβολα σε τοίχους:



Και κάτσε σκέψου μερικούς λόγους που και σήμερα μια περιθωριακή ομάδα θα το έκανε επίσης.
__________________
coinsmania

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NAVMAN : 10-07-09 στις 18:43
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 15:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.