Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 23-05-15, 00:02
liakos Ο χρήστης liakos δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 22-05-2015
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή :confused:

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Ελευθέριος Παλιγγίνης Εμφάνιση μηνυμάτων
Εάν είναι η ίδια λάμπα, μπορεί να έχει πρόβλημα... δηλ. να το κάνει συχνά, και ο άνθρωπος φυσικά... να βλέπει μόνο τη φορά που περνάει εκείνος.

Έτσι την έχουν πατήσει πολλο

Ή σε άλλη περίπτωση, που δεν είναι χαλασμένη, μπορεί να σβήνουν τη λάμπα κάθε μέρα ίδια ώρα, και αυτή η ώρα... να είναι η ώρα που περνάει συνήθως ο άνθρωπος που το παρατηρεί. Πχ η σταθερή ώρα που πάει φροντιστήριο ή για καφέ ή η ώρα που επιστρέφει.

Εχεις δικιο μου συνβαινει καθε φορα που περναω απο μια συγκεκριμενη λαμπα αλλα το περιεργω ειναι οτι οταν πλησιαζω και απμακρυνομαι το φως κανει διαφορα.Αποψε το τσεκαρα απο οτι θυμαμαι οταν ημουν μονος. Δοκιμασα 2 φορες και στις δυο εγινε καποια παρεμβολη.Μαλιστα οταν απομακρυνθηκα λιγο το φως εγινε λευκο και οταν απομακρυνθηκα περισσοτερο εγινε κιτρινο.Ημουν μονος αν δε με γελα η μνημη μου.Μου συμαβαινει σπανιοτερα και σε αλλες ασπρες λαμπες

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη liakos : 23-05-15 στις 00:12
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 23-05-15, 01:48
nikodhmos Ο χρήστης nikodhmos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-09-2014
Μηνύματα: 681
Προεπιλογή

Ήταν μια λάμπα που μου συνέβη αυτό 3-4 φορές πέρυσι, την ίδια ώρα τη νύχτα που πέρναγα από κει. Σήμερα πέρασα μετά από πολύ καιρό. Η λάμπα δεν άναψε, αλλά γύρισα σπίτι και είδα ότι το νήμα νεκραναστήθηκε!! spooky
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 26-05-15, 20:43
zaon Ο χρήστης zaon δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 30-01-2015
Μηνύματα: 9
Προεπιλογή

εμενα παντως μου συμβαινει ακομα σε διαφορες λαμπες ακομα και εκτος αθηνων.ασυναισθητα παντα μου συμβαινει χωρις να το σκεφτομαι.υπαρχουν και καποια βιντεο στο youtube για το θεμα.
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 26-05-15, 23:28
Το avatar του χρήστη apofasismenos
apofasismenos Ο χρήστης apofasismenos δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-04-2015
Μηνύματα: 509
Προεπιλογή

Καλησπέρα...

τελικά σε πολλούς εχει συμβεί αυτό αλλά για να αποδειχθεί ως 'κάτι", χρειάζονται μετρήσεις σε ανύποπτες, διαφορετικές χρονικές στιγμές
και φυσικά σε διαφορετικές λάμπες. Από την άλλη έχει κάποιο μυστήριο ως φαινόμενο αλλά απ'ότι έχω παρατηρήσει
(ίσως λόγω μικρού δειγματοληπτικού ελέγχου) να αποτελεί μόνο στατιστική.

Πρόπερσι είχα φτιάξει ένα μικρό σύστημα "άψε-σβήσε" εντός του σπιτιού και κάλεσα δύο φίλους μου να τσιμπολογήσουμε.
Κάποια στιγμή το ενεργοποίησαν οι ίδιοι με ήχους από το τάβλι. Συσχέτισαν μόνοι τους το θέμα. Ο ένας πανικοβλήθηκε
ενώ ο άλλος έλεγε το πάτερ ημών. Λογικές οι αντιδράσεις τους. Πολύ πιθανό να έκανα το ίδιο.
Έκανα 4 ώρες για να τροποποιήσω την κατασκευή. Είχα πολύ ελεύθερο χρόνο τότε. Τώρα βαριέμαι μόνο που το σκέφτομαι.

__________________
Στην αρχή δεν υπήρχε τίποτα, το οποίον εξερράγη.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη apofasismenos : 26-05-15 στις 23:30
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:43.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.