Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #121  
Παλιά 29-05-12, 09:29
Το avatar του χρήστη SAM_502
SAM_502 Ο χρήστης SAM_502 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Περιοχή: Β Προαστεια
Μηνύματα: 762
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από demi Εμφάνιση μηνυμάτων
θεωρω οτι αυτοι οι ανωνυμοι, ειναι μεγαλο κολπο...κατι παιζει απο πισω...για να ανακατευονται κ με τους εξωγηινους κ να υποστηριζουν οτι υπαρχουν κ ειναι καλοι... κατι δεν παει καλα ε? τι λετε?
Λέμε οτι οι πηγες σου ειναι χάλια.Οι anonymoys ποτε δεν ασχοληθηκαν με το θεμα.Οσο για το βιντεο δεν ειναι οι anonymous αυτοί.

Ενα αλλο ενδιαφερων θεμα που θα επρεπε να μας απασχολεί ειναι πως θεματα σαν και αυτο και άλλα(βλέπε ηχοι σε ολοι τη γη-Dulce-θριλερ ανταρκτικες) ξεκινανε σαν πλακες απο εξω κάποια και αλλα ως παραπληροφορηση και μετα απο καιρο ποσταρονται σε αυτο το φορουμ και προσπαθουμε να τα αναλυσουμε.

Το αποτελεσμα ειναι να γεμιζονται σελιδες επι σελιδων χωρις κατι το ουσιαστικο.

Στην ουσια αυτο το θρεντ ειναι ανουσιο.Τιποτα δεν κατευθυνεται προς τη γη,και δεύτερον ουδεποτε οι anonymoys αχοληθηκαν με εξωγηινους.
Συνημένες Εικόνες
Τύπος Αρχείου: jpg T2GFX.jpg (49,4 KB, 29 εμφανίσεις)
__________________
Απουσία αποδείξεων δε σημαίνει και απόδειξη απουσίας
Απάντηση με παράθεση
  #122  
Παλιά 29-05-12, 12:09
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SAM_502 Εμφάνιση μηνυμάτων
Λέμε οτι οι πηγες σου ειναι χάλια.Οι anonymoys ποτε δεν ασχοληθηκαν με το θεμα.Οσο για το βιντεο δεν ειναι οι anonymous αυτοί.

Ενα αλλο ενδιαφερων θεμα που θα επρεπε να μας απασχολεί ειναι πως θεματα σαν και αυτο και άλλα(βλέπε ηχοι σε ολοι τη γη-Dulce-θριλερ ανταρκτικες) ξεκινανε σαν πλακες απο εξω κάποια και αλλα ως παραπληροφορηση και μετα απο καιρο ποσταρονται σε αυτο το φορουμ και προσπαθουμε να τα αναλυσουμε.

Το αποτελεσμα ειναι να γεμιζονται σελιδες επι σελιδων χωρις κατι το ουσιαστικο.

Στην ουσια αυτο το θρεντ ειναι ανουσιο.Τιποτα δεν κατευθυνεται προς τη γη,και δεύτερον ουδεποτε οι anonymoys αχοληθηκαν με εξωγηινους.
μα εγω δεν υποστηριξα ποτε οτι κατι ερχετε προς την γη...ουτε οτι πιστευω τους ανωνυμους κ το βιντεο...θα σε παρακαλουσα πριν επιτεθεις σε καποιον, να διαβαζεις καλυτερα τι εχει γραψει...

δεν εχω καμια πηγη, αυτο το βιντεο παιζει στο you tube...κ σκεφτηκα απλα να σας το παραθεσω....συγχωρεστε την αγνοια μου...επρεπε να ρωτησω τους ειδικους πρωτα!

επισης που ξερεις εσυ οτι αυτοι δεν ειναι οι ανωνυμοι? ???????


πολυ απολυτο σε βρισκω για κατι που οι ιδιοι οι επιστημονες δηλωνουν αγνοια, οπως κ για το θεμα των ηχων....

ξερεις κατι παραπανω??

αν ξερεις πολυ θα ηθελα να ακουσω γιατι εισαι τοσο σιγουρος, οτι τιποτα δεν ερχετε στην γη κ γιατι αυτοι δεν ειναι οι ανωνυμοι....εχεις στοιχεια γιαυτο?

για τους ηχους, μπορεις απλα να απαντησεις στην ερωτηση που σου ειχα θεσει στο συγκεκριμενο θεμα...

χμμμ...
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
  #123  
Παλιά 29-05-12, 12:24
Το avatar του χρήστη SAM_502
SAM_502 Ο χρήστης SAM_502 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Περιοχή: Β Προαστεια
Μηνύματα: 762
Προεπιλογή

Δεν σου επιτεθηκα προσωπικα και κακως το πηρες ετσι.Επισης δεν υπαρχουν "ειδικοι" σε αυτο το φορουμ.Και ναι ξερω οτι δεν ειναι οι ανωνυμοι.Οταν δουλεψουν τα συννημενα που για καποιο λογο δε λειτουργουν θα καταλαβεις.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από demi Εμφάνιση μηνυμάτων

πολυ απολυτο σε βρισκω για κατι που οι ιδιοι οι επιστημονες δηλωνουν αγνοια
Ποιοι επιστήμονες ακριβώς?

Οσο για τους ηχους απαντησα στο αλλο θεμα.Διαβασε τα λινκ εκει.

Η ολη ιστορια ξεκινησε οταν καποιος υποδοιομενος επιστημονα του σετι ειπε οτι ερχονται διαστημοπλοια προς τη γη.Οπως εδω

http://www.examiner.com/article/3-ve...lying-to-earth

Και για οσους δε ξερουν τι εστι examiner ας εχουν στο νου τους φυλλαδες τυπου sun,espresso κλπ.

Και για να βαλουμε και μια ταφοπλακα σε αυτο το θρεντ

http://www.seti.org/node/825

Βγηκε μετα ο ιδιος ο επιστημονας που δουλευει στο σετι και ειπε το αυτονοητο. NO Spaceships Headed for Earth
__________________
Απουσία αποδείξεων δε σημαίνει και απόδειξη απουσίας

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SAM_502 : 29-05-12 στις 12:34 Αιτία: Αλλα λινκ απο αυτα που ηθελα να ποσταρω
Απάντηση με παράθεση
  #124  
Παλιά 29-05-12, 12:35
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

το θεμα μας αγαπητε εδω ειναι οι εξωγηινοι κ αν ερχονται...και οχι αν θα τελειωσει ο κοσμος, η αν ερχεται ο νιμπιρου...μην μπερδευεσαι....σε ρωτησα πως εισαι τοσο σιγουρος, οτι δεν ερχονται,

για τους ανωνυμους θα περιμενω τα links να για να καταλαβω...αν κ δεν μπορω να καταλαβω ποια ειναι η θεση σου για αυτους...εγω πχ τους θεωρω μεγαλη μουφα...


για τους ηχους, τα διαβασα, αυτα που μου ειχες θεσει τοτε, αλλα δεν μου ειπαν κατι που δεν ηξερα, ουτε μου ελυσαν κατι....συνεχιζω να εχω τις ιδιες αποριες...


σε πιστευω οτι δεν μου επιτεθηκες προσωπικα, κ ζητω συγνωμη, αλλα μου φανηκε λιγο περιεργο, το να απαντας σε γραπτα μου, υπονοωντας οτι πιστευω σε πραγματα που ποτε δεν εχω υποστηριξει...
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
  #125  
Παλιά 29-05-12, 12:39
Το avatar του χρήστη SAM_502
SAM_502 Ο χρήστης SAM_502 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Περιοχή: Β Προαστεια
Μηνύματα: 762
Προεπιλογή

ΟΧι γιατί να επιτεθώ.Οι anonymous υπαρχουν απο το 2003.Ασχετα αν τωρα εγιναν γνωστοι στην Ελλαδα.Οσο για το τι εννοεις μουφα δε μπορω να καταλαβω και ειναι και ασχετο με το παρων θεμα.

Οπως ειπα τιποτα δεν ερχεται προς τη γη.
__________________
Απουσία αποδείξεων δε σημαίνει και απόδειξη απουσίας
Απάντηση με παράθεση
  #126  
Παλιά 29-05-12, 12:55
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

τα αλλαξες βλεπω τα θεματα που μου παρεθεσες κα καλα εκανες μιας κ ηταν ασχετα με το θεμα..

τα καινουργια που εβαλες, μπορω να τα δεχτω, αλλα αυτο δεν σημαινει οτι τα πραγματα ειναι ξεκαθαρα με τους εξωγηινους και ολα τα υπολοιπα, ειναι ιδεα καποιων φαντασιοπληκτων...

θεωρω οτι καποιοι εχουν βαλθει να μας αποπλανησουν στον τομεα αυτο...υπαρχουν δεν υπαρχουν αν κ δεν μπορω να καταλαβω το γιατι...
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
  #127  
Παλιά 29-05-12, 13:01
Το avatar του χρήστη SAM_502
SAM_502 Ο χρήστης SAM_502 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Περιοχή: Β Προαστεια
Μηνύματα: 762
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από demi Εμφάνιση μηνυμάτων
τα αλλαξες βλεπω τα θεματα που μου παρεθεσες κα καλα εκανες μιας κ ηταν ασχετα με το θεμα..
Κοιτα την ωρα του edit και την ωρα του μυνηματος σου.Και κοιτα και το λογο που τα αλλαξα.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από demi Εμφάνιση μηνυμάτων
αυτο δεν σημαινει οτι τα πραγματα ειναι ξεκαθαρα με τους εξωγηινους και ολα τα υπολοιπα, ειναι ιδεα καποιων φαντασιοπληκτων...

θεωρω οτι καποιοι εχουν βαλθει να μας αποπλανησουν στον τομεα αυτο...υπαρχουν δεν υπαρχουν αν κ δεν μπορω να καταλαβω το γιατι...
Αυτοι η κάποιοι σιγουρα δεν ειναι οι anonymous.Οσο για αυτο που ρωτας δεν ειναι σχετικο με το θεμα.Και ουτε υπαρχουν αυτοι που "πειθουν" αν υπαρχουν η οχι εξωγήινοι.Απλα υπαρχουν "λιακοπουλοι" εκατερωθεν που βγαζουν φράγκα.Αν περιμενεις καποιος να σου δώσει μασημενη τροφη και να πει αυτοι ειναι οι εξωγήινοι και αυτή ειναι η αληθεια δε θα το βρεις εδω.Καθενας κανει την ερευνα του και βγάζει τα συμπερασματα του
__________________
Απουσία αποδείξεων δε σημαίνει και απόδειξη απουσίας
Απάντηση με παράθεση
  #128  
Παλιά 29-05-12, 13:14
demi Ο χρήστης demi δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 16-05-2009
Μηνύματα: 894
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SAM_502 Εμφάνιση μηνυμάτων
Κοιτα την ωρα του edit και την ωρα του μυνηματος σου.Και κοιτα και το λογο που τα αλλαξα.

ε ενταξει εγω αλλα ειδα, δεν προλαβα να δω οτι τα ειχες αλλαξει παρα μονο μετα....



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SAM_502 Εμφάνιση μηνυμάτων
Αυτοι η κάποιοι σιγουρα δεν ειναι οι anonymous.

ειλικρινα , δεν με ενδιαφερει αν οι ανωνυμοι λενε για εξωγηινους η οχι...απλα ενα βιντεακι βρηκα κ το παρεθεσα γιατι ειχε σχεση με το ερωτημα του φιλου μας πιο πανω...



Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από SAM_502 Εμφάνιση μηνυμάτων
Οσο για αυτο που ρωτας δεν ειναι σχετικο με το θεμα.Και ουτε υπαρχουν αυτοι που "πειθουν" αν υπαρχουν η οχι εξωγήινοι.Απλα υπαρχουν "λιακοπουλοι" εκατερωθεν που βγαζουν φράγκα.Αν περιμενεις καποιος να σου δώσει μασημενη τροφη και να πει αυτοι ειναι οι εξωγήινοι και αυτή ειναι η αληθεια δε θα το βρεις εδω.Καθενας κανει την ερευνα του και βγάζει τα συμπερασματα του

απλα επειδη ανοιξαμε μια κουβεντα ειπα να απαντησω...



παλι βαζεις λογια στο στομα μου που δεν ειπα....ισα ισα, αυτο ακριβως ειναι κ το νοημα αυτων που προσπαθω να σου πω....να μη μασαμε ετοιμη τροφη...

δεν ειδα πουθενα να σου εχω πει τιποτα διαφορετικο...

προσωπικα εμενα δεν με ενδιαφερει αν υπαρχουν εξωγηινοι η οχι, παρα μονο αν υπαρξει ποτε η περιπτωση να με απειλησουν... μεχρι τοτε ας κανουν οτι θελουν κ ναναι καλα...υπαρχουν δεν υπαρχουν...
__________________
be no good, be real
Απάντηση με παράθεση
  #129  
Παλιά 29-05-12, 16:12
Το avatar του χρήστη SAM_502
SAM_502 Ο χρήστης SAM_502 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Περιοχή: Β Προαστεια
Μηνύματα: 762
Προεπιλογή

Ελπιζω παντως να εμεινε η ουσία.

NO Spaceships Headed for Earth

http://www.metafysiko.gr/forum/showp...&postcount=123
__________________
Απουσία αποδείξεων δε σημαίνει και απόδειξη απουσίας
Απάντηση με παράθεση
  #130  
Παλιά 29-05-12, 17:12
ΟΠΑΒ Ο χρήστης ΟΠΑΒ δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 26-01-2012
Μηνύματα: 25
Smile

Η πραγματική αλλαγή αυτού του κόσμου (της γης) δε θα αλλάξει με άλλες πολιτικές και τοποθετήσεις, παρά μόνο με εσωτερική αλλαγή, όταν συνειδητά και συστηματικά αποτινάξουμε τον εγωισμό, το θυμό, ζήλεια, φόβο κλπ. και γίνουμε πραγματικά άνθρωποι. Για να γίνει αυτό θέλει να ψάχνουμε τους εσωτερικούς εχθρούς και όχι τους εξωτερικούς. Είναι πολύ εύκολο να ψάχνεις τους εξωτερικούς εχθρούς και να μη θέλεις να δεις τους εσωτερικούς εχθρούς, την αληθινή ρίζα των δεινών μας και των δεινών αυτής της ανθρωπότητας, αυτής της χώρας.
Πρέπει να φερθούμε έξυπνα και πραγματικά επαναστατικά, όπως ο Ηρακλής που διάλεξε το δύσκολο δρόμο της Αρετής, που στην αρχή είναι στενός και μετά πλαταίνει...
Άλλες ανθρωπότητες σε άλλους πλανήτες, περάσαν από παρόμοιες καταστάσεις και είδαν ότι δε πήγαινε άλλο και στράφηκαν στο εσωτερικό τους δηλ. να αλλάξει ο καθένας τον εαυτό του. Κατάφεραν έτσι να φτάσουν σε υψηλά πνευματικά επίπεδα.
Εδώ και πολλά χρόνια αυτές οι ανθρωπότητες-εξωγήινοι θέλησαν να μοιραστούν αυτές τις εσωτερικές σπουδές μαζί μας για αυτό και συχνά επισκέπτονται το κόσμο για να μας περάσουν αυτό το μήνυμα...
Δεν υπάρχουν αρνητικοί εξωγήινοι! Αυτη η θεωρία έχει φτιαχτεί για να απομακρυνθούμε από αυτούς ή να αντιμετωπίζουμε την όλη ιδέα με σκεπτικισμός...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 00:23.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.