Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #111  
Παλιά 30-09-13, 22:35
Το avatar του χρήστη Tomalok
Tomalok Ο χρήστης Tomalok δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 29-09-2013
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από BalianOfIbelin Εμφάνιση μηνυμάτων
δυστυχώς δεν είχα πρόχειρη φωτογραφική μηχανή και για να πω την αλήθεια, είχα μείνει και τα χάζευα...Ασφαλώς και δεν εννοώ ελληνική.
Θυμάμαι τη μαρτυρία ενός έμπειρου πιλότου της Ο.Α. που είχε δει να πετάει κοντά του ένα παράξενο μαύρο σκάφος που έμοιαζε με νυχτερίδα και κοιτώντας τις ειδήσεις μετά από 15 χρόνια το είδε να επιχειρεί στο Ιράκ (Β-2).
Εχω μια απορία:
Ας πούμε πως το 1% των θεάσεων που έχουν καταγραφεί τα τελευταία 100 χρόνια είναι όντως εξωγήινα σκάφη. Τι κάνουν; απλά παρατηρούν; βόλτες χωρίς νόημα πάνω από τη Γη; αν ήταν εχθρικοί θα είχαν ήδη επιτεθεί, αν ήταν φιλικοί ή έκαναν αποστολή εξερεύνησης θα είχαν προσγειωθεί κάπου ή θα είχαν επικοινωνήσει με κάποιο τρόπο. Συνεργάζονται μυστικά με τις κυβερνήσεις ΗΠΑ- Ρωσίας;
Προσωπικά αποκλείω την εκδοχή του μαζικού πανικού που θα προκαλούσε μια τέτοια ανακοίνωση γιατί με τις εξελιγμένες μεθόδους της ψυχολογικής διαχείρισης και χειραγώγησης, θα μπορούσαν άνετα να μας έστελναν επιτροπή υποδοχής με σημαιάκια
Αρα;
η ερωτηση σου ειναι και δική μου. Δυστυχως δεν μπορώ να δώσω απαντηση παρότι ειχα την τυχη να είμαι μαρτυρας σε μια απο τις πιο δυνατες θεάσεις Α' βαθμου το 1996 στην Κω. Η αποψη μου ειναι οτι δεν προκειται για εξωγήινους αλλα για γήινα οντα αλλου χρόνου. Ανθρωποι αλλου χωροχρόνου που κάνουν περασμα απο μας . Κατι ηξερε ο Φερμι και αναρωτιόταν που ειναι οι εξωγήινοι , παρότι η εποχή του ηταν γεμάτη απο αναφορές θεάσεων και επαφων πεμπτου τυπου (Roswell).
Απάντηση με παράθεση
  #112  
Παλιά 01-10-13, 07:39
Το avatar του χρήστη anna.
anna. Ο χρήστης anna. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2013
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Tomalok Εμφάνιση μηνυμάτων
η ερωτηση σου ειναι και δική μου. Δυστυχως δεν μπορώ να δώσω απαντηση παρότι ειχα την τυχη να είμαι μαρτυρας σε μια απο τις πιο δυνατες θεάσεις Α' βαθμου το 1996 στην Κω. Η αποψη μου ειναι οτι δεν προκειται για εξωγήινους αλλα για γήινα οντα αλλου χρόνου. Ανθρωποι αλλου χωροχρόνου που κάνουν περασμα απο μας . Κατι ηξερε ο Φερμι και αναρωτιόταν που ειναι οι εξωγήινοι , παρότι η εποχή του ηταν γεμάτη απο αναφορές θεάσεων και επαφων πεμπτου τυπου (Roswell).


Θα συμφωνησω απόλυτα.
Απάντηση με παράθεση
  #113  
Παλιά 04-10-13, 23:24
AVATARGR
Guest
 
Μηνύματα: n/a
Προεπιλογή

Φίλοι μου καλημέρα σας.

Φίλε Tomalok κάνεις μια αναφορά για επαφές 5 τύπου....

Επαφές 5 τύπου είναι μια θεωρική άποψη για κάποιον που ψάχνει απεγνωσμένα
με διάφορους τρόπους την επαφή με εξωγήινους....

Επίσης επαφή πέμπτου τύπου (Roswell) δεν υπάρχει μια και θεωρητικά υπήρχε
επαφή... (Εάν υπήρχε)

Ευχαριστώ.
Απάντηση με παράθεση
  #114  
Παλιά 06-10-13, 03:24
Το avatar του χρήστη Tomalok
Tomalok Ο χρήστης Tomalok δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 29-09-2013
Μηνύματα: 15
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AVATARGR Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλοι μου καλημέρα σας.

Φίλε Tomalok κάνεις μια αναφορά για επαφές 5 τύπου....

Επαφές 5 τύπου είναι μια θεωρική άποψη για κάποιον που ψάχνει απεγνωσμένα
με διάφορους τρόπους την επαφή με εξωγήινους....

Επίσης επαφή πέμπτου τύπου (Roswell) δεν υπάρχει μια και θεωρητικά υπήρχε
επαφή... (Εάν υπήρχε)

Ευχαριστώ.
Σωστα τα λές , απλά εδωσα εμφαση στο rank του ειδους επαφής. Πως λέγαμε στο στρατο αυτος ειναι Γιωτα 15...
Απάντηση με παράθεση
  #115  
Παλιά 29-10-13, 20:30
Το avatar του χρήστη anna.
anna. Ο χρήστης anna. δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 07-01-2013
Μηνύματα: 595
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από AVATARGR Εμφάνιση μηνυμάτων
Φίλοι μου καλημέρα σας.

Φίλε Tomalok κάνεις μια αναφορά για επαφές 5 τύπου....

Επαφές 5 τύπου είναι μια θεωρική άποψη για κάποιον που ψάχνει απεγνωσμένα
με διάφορους τρόπους την επαφή με εξωγήινους....

Επίσης επαφή πέμπτου τύπου (Roswell) δεν υπάρχει μια και θεωρητικά υπήρχε
επαφή... (Εάν υπήρχε)

Ευχαριστώ.
Φιλέ Avatar οι επαφες θεωρητικά πάντα υπηρχαν, υπαρχουν και θα υπαρχουν.
Άσχετα εαν χάνεται το συνειδησιακό επίπεδο επικοινωνίας.
Απάντηση με παράθεση
  #116  
Παλιά 05-01-14, 00:01
thanos23 Ο χρήστης thanos23 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-08-2009
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή Tριγωνικός σχηματισμός στα Χανιά

Ωρα: 7 το απόγευμα- ημερ/νία: Παρασκευή, 3/1/14. Τοποθεσία: Χανιά

Το περιστατικό συνέβη όταν πήγαινα στο γυμναστήριο.Έμεινα ''παγωτό'' κυριολεκτικά όταν είδα 3 φώτα πολύ έντονου χρώματος σκούρου πορτοκαλί άγνωστης προέλευσης να πετάνε πάνω από την πόλη των Χανίων.Έρχονταν από βορειοανατολικά και είχαν κατεύθυνση νοτιοδυτικά.Η όλη θέαση κράτησε περίπου 5 λεπτά, όση ώρα δηλαδή έμειναν τα 3 φώτα να αιωρούνται πάνω από την πόλη σε τριγωνικό μάλιστα σχηματισμό.Έπειτα απομακρύνθηκαν προς την κατεύθυνση που προείπα.Κατά την ταπεινή μου άποψη δεν υπάρχει καμία περίπτωση να ήταν μετεωρίτης, μετεωρολογικό μπαλόνι, ή ελικόπτερο.Το είδε κάποιος άλλος να επιβεβαιώσει το περιστατικό;Δυστυχώς, το κινητό μου δεν έχει κάμερα και δεν μπορεσα να τραβήξω πλάνα, αλλά λόγω αυτού θα πάρω
Απάντηση με παράθεση
  #117  
Παλιά 05-01-14, 14:44
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Να σε ρωτήσω κάτι: Φαινόταν τα φώτα αυτά να ανήκουν σε κάποιο αντικείμενο, δηλαδή να βρίσκονται σε προκαθορισμένα σημεία το ένα απο το άλλο, πχ τρίγωνο, ή κινούταν ελεύθερα και για κάποια στιγμή που παρατήρησες σχημάτισαν το τρίγωνο;
Απάντηση με παράθεση
  #118  
Παλιά 05-01-14, 17:58
thanos23 Ο χρήστης thanos23 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-08-2009
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Να σε ρωτήσω κάτι: Φαινόταν τα φώτα αυτά να ανήκουν σε κάποιο αντικείμενο, δηλαδή να βρίσκονται σε προκαθορισμένα σημεία το ένα απο το άλλο, πχ τρίγωνο, ή κινούταν ελεύθερα και για κάποια στιγμή που παρατήρησες σχημάτισαν το τρίγωνο;
Κοίτα αυτή ήταν και η απορία που εξέφρασα στους δικούς μου.Αυτό που μπορώ να σου πω είναι ότι η πρώτη μου εντύπωση ήταν για ξεχωριστά φώτα ελεύθερης κίνησης, τα οποία στη συνέχεια ήρθαν σε τριγωνικό σχηματισμό και μετά απομακρύνθηκαν.Όμως λόγω της έντονης νέφωσης εκείνη την ώρα, και λόγω της έντασης στην οποία ήρθα εκείνη τη στιγμή σου αφήνω και το περιθώριο (μικρό) να ήταν ένα ενιαίο σκάφος.Σε τριγωνικό σχηματισμό δεν μπορούσες εύκολα να ξεχωρίσεις αν ήταν 1 μεγάλο σκάφος ή 3 μικρά.Ίσως η αρχική μου γωνία θέασης να μην με βοήθησε να καταλάβω αμέσως τον τριγωνικό σχήμα.Ελπίζω να σε κάλυψα.
Πάντως, το όλο σκηνικό θύμιζε χόλυγουντ.Μου ήρθαν στο μυαλό ταινίες με θέμα σχετικό με εισβολή εξωγήινων και τέτοια φάση.Αν και έχω δει διάφορα στο γιου τιουμπ, ποτέ δεν πίστευα ότι θα ήμουν μάρτυρας τέτοιου περιστατικού...
Απάντηση με παράθεση
  #119  
Παλιά 05-01-14, 22:49
heretic Ο χρήστης heretic δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-08-2013
Μηνύματα: 1.495
Προεπιλογή

Εχω ζήσει ενα διάστημα στα Χανιά και την πόλη την ξέρω, και την ευρύτερη περιοχή μπορώ να πω, γι αυτό και το ενδιαφέρον. Είχαμε δει κι εμείς κάποτε κάτι παράξενο, κάποιο φως που ανέρχοταν απο τον κόλπο της Σούδας, είμασταν στο κάστρο της Άπτερα εκείνη την ώρα, αργά το βράδυ.
Θα σου πω κάτι που λέω πάντα σε τέτοιες περιπτώσεις. Αν είμασταν αρχές του 20ου αιώνα και βλέπαμε τέτοια πράγματα τότε η πιθανότητα επισκεπτών να ήταν βέβαιη. Σήμερα το σχεδόν βεβαιο είναι οτι πρόκειται για κάποια ανθρώπινη κατασκευή, κάτι που ξέρουμε ή κάτι που αγνοούμε.
Απάντηση με παράθεση
  #120  
Παλιά 06-01-14, 12:59
thanos23 Ο χρήστης thanos23 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 12-08-2009
Μηνύματα: 8
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από heretic Εμφάνιση μηνυμάτων
Εχω ζήσει ενα διάστημα στα Χανιά και την πόλη την ξέρω, και την ευρύτερη περιοχή μπορώ να πω, γι αυτό και το ενδιαφέρον. Είχαμε δει κι εμείς κάποτε κάτι παράξενο, κάποιο φως που ανέρχοταν απο τον κόλπο της Σούδας, είμασταν στο κάστρο της Άπτερα εκείνη την ώρα, αργά το βράδυ.
Θα σου πω κάτι που λέω πάντα σε τέτοιες περιπτώσεις. Αν είμασταν αρχές του 20ου αιώνα και βλέπαμε τέτοια πράγματα τότε η πιθανότητα επισκεπτών να ήταν βέβαιη. Σήμερα το σχεδόν βεβαιο είναι οτι πρόκειται για κάποια ανθρώπινη κατασκευή, κάτι που ξέρουμε ή κάτι που αγνοούμε.
Φίλε, με το που το έβλεπες αυτό έκανε ''μπαμ'' ότι δεν ήταν ούτε αεροπλάνο ούτε ελικόπτερο ούτε μπαλόνι ούτε τίποτα από τα συνηθισμένα.Δεν αντιλέγω ότι μπορεί να είναι και ανθρώπινη κατασκευή και πάλι όμως στα άτια καταχωρείται.Η συγκεκριμένη θέαση ήταν απολύτως φυσική και αληθινή δεδομένου ότι προχωρούσα μέσα στην κεντρική πόλη και τα φώτα ήταν τόσο έντονα ώστε μου τράβηξαν την προσοχή.
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 07:21.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.