Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ψυχικά Φαινόμενα – Μεταφυσική –Αποκρυφισμός

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #1  
Παλιά 02-08-17, 00:27
Giorgos thes/niki Ο χρήστης Giorgos thes/niki δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-08-2017
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή Πνευματα-Φαντασματα

Καλησπέρα σε όλους!Είμαι καινούργιος στο φόρουμ και είναι είναι η πρώτη φορά που βγαίνω δημόσια να πω τις εμπειρίες μου και ειλικρινά δεν ξέρω πώς θα αντιδράσετε με όλα αυτά!όλα ξεκίνησαν από την ηλικία των 4 5 χρόνων,ζούσαμε σε ένα σπίτι στην Σταυρούπολη θεσ/νίκης και θυμάμαι τον εαυτό μου να είμαι μόνος στο δωμάτιο κ ξαφνικά να εμφανίζονται στο δωμάτιο μικρά ανθρωπάκια περίπου 15 με 20 να έχουν όλα το ίδιο πρόσωπο κ τις ίδιες οθωμανικές φορεσιές...στην ηλικία των 20 είχα γνωρίσει μια κοπέλα κ τις είχα εκμηστηρευτει την εμπειρία αυτή.Μια φορά είχε έρθει η θεία της κοπέλας μου η οποία είχε έναν γιο γύρω στα 4 5 κ την είχα ρωτήσει αν είναι όλα καλά με τον μικρό και μου απάντησε πώς δεν μπορεί να κοιμηθεί τα βράδια γιατί βλέπει μικρά ανθρωπάκια στο δωμάτιο να τον πειράζουν...εκεινη την στιγμή η κοπέλα μου δάκρυσε γιατί ήξερε ότι ήταν κάτι το αληθινό κ όχι η φαντασία του μικρού.τις επόμενες μέρες θα δημοσιεύσω κ άλλες εμπειρίες κ ελπίζω να βρω απαντήσεις ή κάποιον που έζησε παρόμοιες περιπτώσεις
Απάντηση με παράθεση
  #2  
Παλιά 02-08-17, 01:37
valhalla Ο χρήστης valhalla δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 05-01-2008
Μηνύματα: 768
Προεπιλογή

Αυτές οι εμπειρίες συνεχίζονται μέχρι και σήμερα;
Απάντηση με παράθεση
  #3  
Παλιά 02-08-17, 02:20
Giorgos thes/niki Ο χρήστης Giorgos thes/niki δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-08-2017
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Η συγκεκριμένη εμπειρία όχι..η δεύτερη προσωπική μου εμπειρία ήταν στα 17μου στην Ξάνθη.Ειχα πάει επίσκεψη στους παππούδες μου το καλοκαίρι εκείνο καθώς τα σχολεία ήταν κλειστά κ είχα μείνει όλο το καλοκαίρι.Ακουγα διάφορες παραφυσικες ιστορίες από άτομα μεγάλους σε ηλικία κ σοβαρούς κυριους τα οποία μου ήταν δύσκολο να τα πιστέψω.ηταν περίπου 11 το βράδυ κ πήγα στην τουαλέτα η οποία βρίσκεται έξω στην αυλή,καθώς βγήκα από την τουαλέτα ειδα ένα μικρό σε μέγεθος άνθρωπο περίπου στην μέση μου έφτανε το ύψος του,να περπατάει στην αυλή του σπιτιου,φορούσε κάτι σαν "παρταλια"μπορώ να πω κ καθώς προχωρούσε μου έκανε εντύπωση το περπάτημα του.οι πατούσες του ακουμπούσαν την μέση του κ πήγαινε κάπως "ατσαλα"μπορω να πω.εκεινη την στιγμή δεν φοβήθηκα γιατί νόμιζα πως μπήκε κάποιο παιδί στην αυλη δεν πήγε το μυαλό μου πως ήταν κάτι άλλο.εκανα 2 3 βήματα να το κυνηγήσω κ κατάλαβα πως κάτι δεν πάει καλά με αυτό το "παιδι".ετρεξα μέσα δεν είπα σε κανέναν τίποτα.το συζήτησα με ανθρώπους μεγάλης ηλικίας οι οποίοι έχουν εμπειρίες κ με ρώτησαν αν τα πόδια του ήταν ανάποδα,δεν είμαι σίγουρος γι'αυτό,τότε μάλλον ήταν δαίμονας.συγνωμη για το μεγάλο κείμενο προσπαθώ να γράψω όσο πιο συνοπτικά μπορώ
Απάντηση με παράθεση
  #4  
Παλιά 04-08-17, 00:13
Billl Ο χρήστης Billl δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-12-2016
Μηνύματα: 66
Προεπιλογή

Αυτό με τις "οθωμανικές φορεσιές".... Συγκρίνεις αυτό που είδες με κάποια σκίτσα ή το γνωρίζεις με κάποιο άλλο τρόπο?
Μπορείς να γίνεις πιο σαφής, αν θυμάσαι φυσικά?
Απάντηση με παράθεση
  #5  
Παλιά 04-08-17, 20:54
Giorgos thes/niki Ο χρήστης Giorgos thes/niki δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-08-2017
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Οι οθωμανικές φορεσιές είναι οι παραδοσιακές τουρκικες φορεσιές που φορούσαν κάποτε επι τουρκοκρατιας...εφοσον μεγάλωσα,από τα ντοκιμαντερ που έβλεπα και απο μια επισκεψη μου σε μουσειο της Κων/πολης κατάλαβα ο,τι αυτά που φορούσαν είναι ίδια με αυτά που έβλεπα μικρός.Γιαυτο και ανάφερα "οθωμανικές φορεσιές "
Απάντηση με παράθεση
  #6  
Παλιά 05-08-17, 01:37
Billl Ο χρήστης Billl δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 06-12-2016
Μηνύματα: 66
Προεπιλογή

Eυχαριστώ για την απάντηση. Πάμε τώρα στα "παρταλια". Όσο και αν έψαξα στο νετ δεν βρήκα κάτι πέρα από "κουρελιασμένα ρούχα".
Μπορείς να αποσαφηνίσεις σε παρακαλώ>
Απάντηση με παράθεση
  #7  
Παλιά 05-08-17, 03:30
Giorgos thes/niki Ο χρήστης Giorgos thes/niki δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 01-08-2017
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Ακριβώς,κουρελιασμένα ρούχα.οπως έγραψα κ παρακάτω,έβγαινα από την τουαλέτα και το ειδα έξω στην αυλή να περπατάει προς την έξοδο ήταν περίπου στα 3 4 μέτρα μακριά μου κ το ύψος του δεν ξεπερνούσε την μέση μου.Εντυπωση μου έκανε το περπάτημα του δηλαδή ο αστραγάλους του να δώσω να καταλάβεις ακουμπούσε σχεδόν την πλάτη του.Στην αρχή δεν φοβήθηκα γιατί δεν πήγε το μυαλό ότι ήταν κάτι άλλο από κάποιο παιδί.επισης να πω ότι ενώ περπατούσε δεν ακουγοντουσαν τα βήματα.Εκανα 2βηματα να το κυνηγήσω κ κατάλαβα πως κάτι δεν πάει καλά και έτρεξα κατευθείαν στο σπίτι.Μου είπαν ότι άμα τα πόδια του ήταν ανάποδα τότε ήταν δαίμονας αλλά δεν μπορώ να απαντήσω με σιγουριά αλλά όπως το σκέφτομαι τώρα μετά από καιρό νομίζω πως ναι ήταν τα πόδια του ανάποδα
Απάντηση με παράθεση
  #8  
Παλιά 10-08-17, 15:17
Mariaart Ο χρήστης Mariaart δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 10-08-2017
Μηνύματα: 7
Προεπιλογή

Πραγματικά έμεινα άναυδη 😱 έχω ακούσει τοσα πολλά Αλλά ποτέ κάτι τέτοιο πραγματικά δεν ξέρω περί τίνος προκειτε
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 10:44.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.