Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > UFO – Εξωγήινοι – Διαστημική

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #21  
Παλιά 02-10-07, 22:49
Candela Ο χρήστης Candela δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 25-03-2007
Μηνύματα: 150
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από IL.LUMINEL
Παιδια καλησπερα .1 για τους δυσπιστους σας λεω οτι η σιωπη δεν ειναι παντα ενοχη υπαρχει και η απωλεια χρονου ξερετε!.καποιοι εχουν και δουλειες.2 δεν συζηταμε τσαμπα χωρις φωτο, διοτι γιαυτο γραφτηκα στο σαιτ για να βρω αν καποιος αλλος τα ειδε.3 και να ειχα φωτογραφικη στις 28 το μηνος ειχε πανσεληνο και θα ηταν νομιζω δυσκολο να τα πιασω (μονο κινητο ειχαμε).4 για το φιλο μου με τα φωτακια οχι δεν ειδα φωτακια μονο ενα συμπαγες φως και αυτο αμυδρο οχι σαν αυτα που βλεπουμε στις ταινιες.5για την φιλη μου που ενδιαφερεται ημουνα στον πρωτο οροφο με την ματια προς τον πειραια οταν τα ειδα πανω απο σπιτι 4οροφο γυρω στα 600 μετρα(το σπιτι απ το δικο μου)στην αρχη βλεπαμε την κοιλια τους σαν αεροπλανο που σηκωνεται η οποια ηταν σαθρως γκριζα.τεραστια .θα ελεγα οτι ηταν ελαφρως τριγωνικα σαν το γραμμα μας υπσιλον αναποδα Y.βασικα τεραστια τα βλεπαμε μονο για 3-4 λεπτα και ενω νομιζαμε οτι κινιοντουσαν υπερβολικα αργα φτασαν στο υψος οπου το φεγγαρι δεν μας επετρεπε να τα βλεπουμε καλα.(υποψιν το φεγγαρι το ειχαμε απο τα αριστερα οπως κοιταγαμε στο πειραια).ανεβηκαμε στον 6 οροφο (ταρατσα) αλλα ηταν πια αργα .νομιζω χωρις φεγγαρι θα τα βλεπαμε περρισοτερη ωρα.Νομιζω οτι ειμαι απο τους τυχερους ανθρωπους που εχουν δει αυτο το θεαμα και απο τους ατυχους που δεν καταξιωθηκαν ακομη να παρουν ενα τηλεσκοπιο για αστροφωτογραφιση(το λεω 1-2 χρονια τωρα αλλα....)ΦΙΛΟΙ ΜΟΥ μην αμφισβητειτε ομοιους σας , εξερευνητες αφου δεν αμφισβητητε το ιδιο αντικειμενο ερευνας που εχουμε ολοι μας.ΣΑΣ ΧΑΙΡΕΤΩ ΚΑΙ ΣΑΣ ΕΥΧΟΜΑΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΝΑ ΠΑΘΕΤΕ ΚΑΙ ΕΣΕΙΣ!!!! ΑΠΛΩΣ ΗΜΟΥΝΑ ΤΥΧΕΡΟΣ
Σ'ευχαρηστω για την απαντηση σου! Εισαι πραγματικα τυχερος!!! Σε ζηλευω φιλε! Αλλα με ασπρη ζηλεια
Απάντηση με παράθεση
  #22  
Παλιά 03-10-07, 02:22
Το avatar του χρήστη Julliet
Julliet Ο χρήστης Julliet δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 02-11-2005
Περιοχή: Αθήνα
Μηνύματα: 305
Post Απ...

Φίλε IL.Luminel δεν σε κατηγόρησα για τίποτα...απλά σε είχα δει αρκετές φορές στο φόρουμ μετά την αναφορά σου (από τους συνδεδεμένους χρήστες) να διαβάζεις διάφορα τόπικ για αρκετή ώρα (και αυτό το τονίζω για το ότι ανέφερες ότι "κάποιοι έχουν και δουλειές"), χωρίς να απαντάς στην ερώτησή μου. Κρίμα που οι καταστάσεις το έφεραν έτσι και δεν μπόρεσες να αποθανατίσεις κάτι τέτοιο διότι λίγες φορές συμβαίνει. Έχω δει και εγώ κάτι "παράξενο" πριν 2 χρόνια και θα μου μείνει αξέχαστο! Καλή συνέχεια και καλή εξερεύνηση.
__________________
~*Gp*~

«Γιατί άραγε ενώ δεν με καταλαβαίνει κανένας με συμπαθούν όλοι?»
Albert Einstein


"Όσοι ψάχνουν για χρυσό, σκάβουν πολύ και βρίσκουν λίγο" Ηράκλειτος

Το όνειρο μου χάρισε τη ζωή, τωρα δεν μου μένει παρά να χαρίσω στη ζωή το όνειρο.

"Δεν πρόκειται ποτέ να ανακαλύψεις νέους ωκεανούς αν δεν έχεις το κουράγιο να χάσεις από τα μάτια σου την ακτή"

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Julliet : 03-10-07 στις 02:25
Απάντηση με παράθεση
  #23  
Παλιά 03-10-07, 17:38
ελληνας Ο χρήστης ελληνας δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 22-04-2007
Περιοχή: ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΑΤΤΙΚΗ
Μηνύματα: 163
Προεπιλογή

Εχετε και υποψη σας οτι το υπουργειο γεωργιας σε συνεργασια με το υπουργειο εθνικης αμυνας μια εβδομαδα τωρα ψεκαζουν τα βραδυα με ττην προφαση της βαμβακιασης των πευκων μηπως ηταν κατι τετοιο?
Απερριτε το ξερεις αυτο ισχυει η οχι?
__________________
Άιντε θυμα,άιντε ψώνιο,άιντε σύμβολο αιώνιο,αν ξυπνήσεις μονομιάς,θα 'ρθει ανάποδα ο ντουνιάς.
Απάντηση με παράθεση
  #24  
Παλιά 03-10-07, 22:45
Το avatar του χρήστη SAM_502
SAM_502 Ο χρήστης SAM_502 δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 19-05-2004
Περιοχή: Β Προαστεια
Μηνύματα: 762
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από ελληνας
Εχετε και υποψη σας οτι το υπουργειο γεωργιας σε συνεργασια με το υπουργειο εθνικης αμυνας μια εβδομαδα τωρα ψεκαζουν τα βραδυα με ττην προφαση της βαμβακιασης των πευκων μηπως ηταν κατι τετοιο?
Απερριτε το ξερεις αυτο ισχυει η οχι?
δεν ειναι προφαση οτι εχουν βαμβακιαση τα πευκα εχουν,

καλα κανενος καναλιου ειδησεις δεν ειπαν τιποτα???
__________________
Απουσία αποδείξεων δε σημαίνει και απόδειξη απουσίας
Απάντηση με παράθεση
  #25  
Παλιά 29-11-07, 23:20
aspirin Ο χρήστης aspirin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-10-2007
Μηνύματα: 113
Προεπιλογή Θέαση Ούφο πάνω από την Αθήνα??

Βγήκα κατά τις 9 στον μπαλκόνι και κάπου βορειοδυτικά από το μέρος που είμαι (κορωπί) είδα μέσα στα σύννεφα ένα έντονο φώς να έχει κυκλική πορεία. Εμφανιζόταν και εξαφανιζόταν κάθε τόσο. Το είδαν κ άλλοι από την οικογενειά μου, αλλά είπαν ότι επρόκειτο για δέσμη φωτός. Αυτό είναι παράλογο. Το φώς φαινόταν ότι προερχόταν μέσα από τα σύννεφα και όχι από τη γή προς τα πάνω.

Βασικά το είδε κάνείς από σας?
Απάντηση με παράθεση
  #26  
Παλιά 30-11-07, 00:44
Το avatar του χρήστη Ntemis
Ntemis Ο χρήστης Ntemis δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 15-02-2007
Περιοχή: Aθήνα
Μηνύματα: 88
Προεπιλογή

δε το κατέγραψες?
__________________
Μια ζωή χωρίς έρευνα, δεν αξίζει να λέγεται ζωή - Σωκράτης

http://picifriki.blogspot.com/
Απάντηση με παράθεση
  #27  
Παλιά 30-11-07, 00:55
aspirin Ο χρήστης aspirin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-10-2007
Μηνύματα: 113
Προεπιλογή

Όχι ρε γμτ. Δεν έχω βιντεοκάμερα και η ψηφιακή μηχανή που έχω δε παίζει καλά στο σκοτάδι. Κ να φανταστείς είχα αρκετό χρόνο να δράσω γιατί συνολικά ήταν κανά 5λεπτο. :-(((
Απάντηση με παράθεση
  #28  
Παλιά 30-11-07, 01:04
Το avatar του χρήστη NAVMAN
NAVMAN Ο χρήστης NAVMAN δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 21-07-2007
Μηνύματα: 161
Προεπιλογή

Κατά τις 18:30 με 19:00 περίπου πήγαινα προς Ελευσίνα και βλέπω σε κάποιο σημείο (περιοχή περίπου 500 με 1000 μέτρα από το θριάσιο νοσοκομείο) στον ουρανό ένα φωτεινό αντικείμενο σταθερά στο ίδιο σημείο. Μόλις το είδα είπα «μα τι στο καλό στέλθ είναι αυτό;». Ήταν σαν την αιχμή ενός βέλους, σταματημένο στο ίδιο σημείο και γεμάτο φώτα από κάτω στο περίγραμμα του. Όχι ένα συνεχόμενο φως, αλλά πολλά φωτάκια ανά διαστήματα. Πρέπει να είχε μεγάλο μέγεθος, μου φαινόταν τεράστιο. Το αεροδρόμιο της Ελευσίνας είναι 500 μέτρα από εκεί. Αν το πρόσεξα καλά ήταν κάπως έτσι:

__________________
coinsmania

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη NAVMAN : 30-11-07 στις 01:17
Απάντηση με παράθεση
  #29  
Παλιά 30-11-07, 01:05
aspirin Ο χρήστης aspirin δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 09-10-2007
Μηνύματα: 113
Προεπιλογή

Αααααααααα μπράβο φίλε μου. Έχω ποστάρει κ εγώ γι'αυτό και συμφωνεί με αυτό που λές. Προς τα εκεί το είδα κ εγώ και πρέπει να ήταν τεράστιο...
Απάντηση με παράθεση
  #30  
Παλιά 04-12-07, 21:07
asteras Ο χρήστης asteras δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 04-12-2007
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από aspirin
Βγήκα κατά τις 9 στον μπαλκόνι και κάπου βορειοδυτικά από το μέρος που είμαι (κορωπί) είδα μέσα στα σύννεφα ένα έντονο φώς να έχει κυκλική πορεία. Εμφανιζόταν και εξαφανιζόταν κάθε τόσο. Το είδαν κ άλλοι από την οικογενειά μου, αλλά είπαν ότι επρόκειτο για δέσμη φωτός. Αυτό είναι παράλογο. Το φώς φαινόταν ότι προερχόταν μέσα από τα σύννεφα και όχι από τη γή προς τα πάνω.

Βασικά το είδε κάνείς από σας?
Γεια σου aspirin.Κάτι τέτοιο έχω δει κι εγώ στην Ηλιούπολη 2 ή 3 φορές.Αλλά κι εμένα μου φάνηκε για δέσμη φωτός από κάποιον προβολέα...
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 14:00.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.