Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Προσωπικές Εμπειρίες

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #41  
Παλιά 15-04-08, 13:44
Το avatar του χρήστη leo morpheus
leo morpheus Ο χρήστης leo morpheus δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 08-03-2006
Περιοχή: Πειραιάς
Μηνύματα: 726
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από f.nikolaos
Του Αγίου Κυπριανού
Του Κυρίου δεηθώμεν
Δέσποτα Κύριε Ιησού Χριστέ ο Θεός ημών, ο τα πάντα κρατών και κυβερνών, Άγιος και δεδοξασμένος υπάρχεις. Δι' ο Βασιλεύ των Βασιλευόντων και Κύριε των Κυριευόντων, δόξα Σοι. Ο καθήμενος εν τω φωτί τω απείρω και απροσίτω βροτοίς, διά προσευχής εμού του ταπεινού και αναξίου δούλου Σου, φυγάδευσον τους δαίμονας και κατάργησον τας πονηρίας αυτών, ίνα τα νέφη δώσωσι υετόν επί πάσαν την γην και η γη δώση τα γεννήματα αυτής εν τω καιρώ αυτών, τα δένδρα καρποφορήσωσιν, και οι άμπελοι ευφορήσωσι πλήρεις βοτρύων, αι γυναίκες λυθώσι και ελευθερώσιν από του κακού των μητρών, αυτών και πας ο κόσμος άρχων και αρχόμενος, και πάσα η κτίσις λυθή από παντός δεσμού του δαίμονος. Ο δε δούλος Σου (το όνομα του πασχόντος), συν παντί τω οίκο αυτού και τοις πράγμασι αυτού, λυθήσεται εκ παντός δεσμού σατανικού, μαγείας, μαγγανίας και αντικείμενικής δυνάμεως. Δεόμεθα Σου, Κύριε ο Θεός των Πατέρων ημών, δος, ίνα λυθώσι τα εκ μαγείας, μαγγανίας, βασκανίας και πάσης σατανικής ενεργείας δεσμά αυτού και αφανισθώσι πάντα τα πονηρά έργα, διά της επικλήσεως του Παναγίου Πνεύματος Θεού Σαβαώθ.
Ναί! Κύριε του παντός, επάκουσον μου δεομένου Σου και λυθήτω ο δούλος (όνομα πασχόντος) ει έστι δεδεμένος εν ουρανώ ή εν γη ή εν ανωφλίω ή εν δέρματι αλόγων ή εν σιδήρω ή εν λίθω ή ξύλω ή εν γραμματίω, δ' αίματος ανθρώπου, ζώου, πτηνού, ή ιχθύος ή δια μελάνης ή δι' άλλου τινός, προς βλάβην αυτού ή του οίκου αυτού, και ει κατέχωσαν ή διέσπειραν αυτά εν αυλαίς, εν θαλάσση, εν φρέατι, εν μνήματι ή εν οιωδήποτε τόπω.
Και ει δι' ονύχων ανθρώπων, ζώων, πτηνών, ερπετών, ( ζώντων ή τεθνεώντων), ή δια χώματος τεθνεώντων εγένοντο και ει δια πασάλου ή καρδίου, ή βελόνης διεπεράσθησαν, λύσον εν τη ώρα ταύτη. Κύριε, διά παντός, τη κραταιά δυνάμει Σου.
Συ Κύριε, ο Θεός ημών, ο γινώσκων τους τόπους, τους τρόπους και τους ανθρώπους, διάλυσον και διάρρηξον και αφάνισον τα της μαγείας έργα, ένθα κείνται, τον δε δούλον Σου (όνομα πασχόντος) διαφύλαξον συν παντί τω οίκω αυτού.
Συντριβήτωσαν υπό την σημείωσιν του Τιμίου και Ζωοποιού Σταυρού πάσαι αι εναντίαι δυνάμεις (τρις).
Αναχωρήτωσαν και διαλυθήτωσαν δια παντός πάντα τα της μαγείας, μαγγανίας και βασκανίας έργα, εκ του δούλου του Θεού (...). Ναι Κύριε, δεομένου Σου, επάκουσον μου και ελευθέρωσον τον δούλον Σου και τον οίκον αυτού από συμπτώματος και δαιμονίου μεσυμβρινού, από πάσης ασθενείας αναθέματος, οργής, κατάρας, συσπραγίας, καταλαλιάς, φθόνου, βασκανίας, αμελείας, νωθρότητος, λαιμαργίας, αδυναμίας, βλακείας, αφροσύνης, υπερηφάνειας, ασπλαχνίας, αδικίας, αλαζονείας και πάσης πλάνης και απάτης, δια το Όνομα Σου το Άγιον και δεδοξασμένον εις τους αιώνας. Αμήν.
ΕΥΧΗ Β
Του Κυρίου δεηθώμεν
Εξορκίζω υμάς, δαιμόνια πονηρά, δια του Πατρός και του Υιού και του Αγίου Πνεύματος, και διά πασών των αγγελικών και θείων δυνάμεων των τω Θεώ υπηρετουσών και των Αγίων Αυτού μαθητών και Αποστόλων του έχειν δύναμιν και εξουσίαν επί του πλάσματος του Θεού ( το όνομα του πασχόντος) ή του οίκου αυτού. Φυγαδευθήτε, άθλιοι και πονηροί, εντεύθεν. Εκλείπειν υμάς, ποιήσαι, Κύριος ως εκλείπει καπνός από προσώπου πυρός, και μη έχειν εξουσίαν πόνους και φόβους επιφέρειν, ζημιάν ή κακόν τι έτερον εν τω σώματι και ταις σαρξίν και τοις μέλεσι τούτου του πλάσματος του Θεού (όνομα πασχόντος), ή του οίκου αυτού διά του Κυρίου ημών Ιησού Χριστού, του ελευσομένου κρίναι ζώντας και νεκρούς.

Θα ηθελα απλα να σου πω father,πως ειναι ανευθυνο εκ μερους σου να παραθετεις δημοσια σε ενα forum το συγκεκριμενο μαγικο τυπικο...(γιατι περι αυτου προκειται...εστω και κεκαλλυμενα...)...Ισως να εισαι νεος ιερεας και να μην εχεις ιδεα ακομα απλα πρεπει να στο πω αυτο...

Γενικα κανενα ξορκι δεν πρεπει να παραθετεται δημοσια...κρατα αυτο στο μυαλο σου...
__________________
" WHAT RISES MUST FALL , WHAT HAS FALLEN MAY RISE AGAIN..."
Απάντηση με παράθεση
  #42  
Παλιά 15-04-08, 17:31
Knight_Of_Creation Ο χρήστης Knight_Of_Creation δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-03-2008
Περιοχή: Βόλος
Μηνύματα: 310
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση απο f.nikolaos
Αγαπητέ ιππότη, η εμπειρία αυτή μου έχει συμβεί και μένα και σε πολλούς δικούς μου ανθρώπους … και είμαι σίγουρος ότι δεν είναι ‘’αλαφροΐσκιωτοι’’, όπως τέτοιοι δεν είναι και πολύ από αυτούς που βρίσκονται εδώ μέσα. Δεν είναι σωστό ούτε εγώ ούτε εσύ μα και κανένας να ονομάζει κατ’ αυτό τον τρόπο κανέναν διότι αυτό λέγεται υπεροψία. Είναι ένα γεγονός που μπορεί να συμβεί στον καθένα κάτω από συγκεκριμένες συνθήκες.
Με συνχωρείς πάτερ μου αλλά προφανώς δεν έχεις γνώση της λέξης αλαφροίσκιωτος και την έννοια αυτής. Δέν είναι κάτι το αρνητικό...Ψάξτε το λίγο περισσότερο σας παρακαλώ πρωτού βγάλετε παρόμοια συμπεράσματα.


Παράθεση:
Αν δεν είναι κάτι επικίνδυνο τότε δεν θα υπήρχαν «θύματα» ούτε θα απειλούνταν όπως λες οι ψυχή μας. Και προς τι αυτό το ανακάτεμα των θρασειών και των συμβόλων; και αφού είναι παραμύθια γιατί πιάνουν; Γιατί φοβάται αυτή η οντότητα τα θρησκευτικά σύμβολα; Και σε προλαβαίνω διότι φαντάζομαι την απάντηση: διότι τα σύμβολα προκαλούν σιγουριά και ασφάλεια στον εσω άνθρωπο και έτσι ο δυναμισμός του διώχνει τα πνεύματα. Και το συμπέρασμα ο άνθρωπος έχει εσωτερικές δυνάμεις που δεν τις γνωρίζει και μπορούν να τον καταστήσουν Θεό… συγγνώμη αλλά αν η απάντηση είναι αυτή δεν τη δέχομαι όχι διότι είμαι παπάς αλλά διότι δεν με πείθει. Δεν με πείθει ότι ο άνθρωπος είναι ένας Θεός και δεν το ξέρει. Παρόλο όμως που είναι off θα σου κάνω και μια ερώτηση πότε δημιουργείται η ψυχή του ανθρώπου;
Δεν είπα πώς υπάρχουν "θύματα"...Είπα πώς προσδοκά σε αυτό και για αυτό παλεύει. Είναι σαν να λέμε πώς μιά βδέλα μπορεί να προκαλέσει πρόβλημα σε έναν άνθρωπο. Όχι βέβαια...αλλά πάρα πολλές βδέλλες μαζί μπορεί να προκαλέσουν μέχρι και το θάνατο. Παρομοίως τρέφεται απο τον φόβο και δυναμώνει αυτή η οντότητα. Αλλά λόγο της ανωτερότητος της ανθρώπινης ψυχής και υπάρξεως είναι πολύ δύσκολο να προκαλέσει κάτι το "επικίνδυνο". . Σπανίως καταφέρνει κάτι τέτοιο όμως λόγο της χαμηλής εμβέλειας της υπάρξεως του. Το προσδοκά όμως και μας τρομάζει...Αυτό έχει σημασία εν προκειμένου.
Δέν προκαλούν τα σύμβολα απο μόνα τους σιγουριά στον άνθρωπο πάτερ μου. Τα σύμβολα "συμβολίζουν" αρχετυπικές εικόνες και έννοιες. Φυσικά και η ανώτερη δύναμη που αντιπροσωπεύουν προσφέρει αυτή τη σιγουριά παραλλήλως με την εσώτερη δύναμη του ανθρώπου. Το αν ο άνθρωπος είναι θεός η όχι είναι συζήτηση πολύ μεγάλη. Πάντως απο την στιγμή που έχει την ικανότητα και καταστρέφει τον πλανήτη γή σίγουρα έχει και την δύναμη για το αντίθετο...Και όσο η επιστήμη προοδεύει ποιός ξέρει για πόσα άλλα θα έχει την δύναμη. Σαφώς και υπάρχει μιά Δημιουργός Αρχή στο Σύμπαν... Δέν την εξέφρασαν οι χριστιανοί όμως πρώτα απο όλους ούτε δέχομαι πώς έχει και ονοματεπώνυμο (Ιησούς Χριστός, Βούδας, Αλλάχ). Είναι μιά ανέκφραστη δύναμη που έχει θεσπίση Νόμους σε όλη την πλάση και αυτοί μας διέπουν και μέσα σε αυτούς και στα πλαίσια τους ζούμε είτε σε υλικό είτε σε πνευματικό επίπεδο... Εσείς θέλετε να ονοματίζεται Τον Δημιουργό και να του προσδίδεται πράξεις και λόγια και να τον εξομοιώνεται με Άνθρωπο και να ομιλήτε εξ ονόματος του , ενώ εγώ έχω εντελώς διαφορετική αντίληψη και τον "ψάχνω" με άλλους τρόπους και πνευματικά μονοπάτια...
Πότε δημιουργείται η ψυχή του Ανθρώπου ; Οι ψυχές των ανθρώπων υπήρχαν- υπάρχουν και θα υπάρχουν μιάς και είναι αθάνατες. Ενσαρκώνονται μέχρι να αγγίξουν την τελειότητα και να ανέλθουν σε ανώτερα επίπεδα συνειδητότητος. Εσείς το λέτε αγιοποίηση. Άλλοι το λένε θέωση. Εγώ το λέω Φυσική Ροή της Εξέλιξης.

Παράθεση:
Πως αφού τέλος πάντων αυξάνεται η εξορκιστικη ικανότητα(κατι σε rpg μου θυμίζει αυτό) δεν τρέπονται σε φυγή τα πνεύματα; Έχεις δει εξορκισμό πότε έχεις δει τον παπά να τρέμει μαζί με όλους τους υπόλοιπους και παρόλα αυτά να μπορεί να επιτάσσει το ακάθαρτο πνεύμα; έχεις δει γυναίκα κοκαλιάρα να σηκώνει μια σειρά από 7 καρέκλες με το ένα χέρι και να τις εκτοξεύει σαν κανόνι; Έχεις δει δαιμονισμένο να σε κοιτά στα μάτια και να σε ξεντροπιάζει με όλα τα απόκρυφα σου; Έχεις δει μικρό παιδί να μιλεί σαν βραχνιασμένος νταλικέρης; Και όλους αυτούς να θεραπεύονται μπροστά στα μάτια σου μόνο με την επίκληση του ονόματος του Ιησού; Μα επιτέλους αφήστε τις θεωρίες ποτέ κανένας ιμάμης(χρησιμοποιούν σολομωνική) δεν εξόρκισε ούτε βουδιστής ούτε κάνεις . άλλο εξορκίζω και άλλο ηρεμώ το ακάθαρτο πνεύμα.
Ποιός σάς είπε πώς τα πνεύματα δέν τρέπονται σε φυγή ; Σας προτρέπω να ψάξετε και να μελετήσετε περί παρομοίου φαινομένου στα καβείρια μυστήρια και ιδιαίτερα στα κέντρα Λατρείας της Μητέρας θεάς στην απώτατη αρχαιότητα στην Ελλάδα. Σας προτρέπω στην αρχαία Αιγυπτιακή θρησκεία...Δέν νομίζω οι Ιμάμιδες να χρησιμοποιούν Σολομωνική πάντως...Δέν έχω γνώση επι του προκειμένου αλλά μου φαίνετε αστείο εάν ισχύει κάτι τέτοιο διότι η ίδια η Σολομωνική ανήκει στην σφαίρα της γελοιότητος. Για τους βουδιστές πώς το γνωρίζετε με τόση σιγουριά ; Ξανα - ψάξτε το σας παρακαλώ. Καμία θρησκεία δέν κατέχει την απόλυτη αλήθεια μα Όλα τα ποτάμια οδηγούν στην Θάλασσα.

Παράθεση:
Η ευχή του αγίου Κυπριανού κάνει επίκληση στον Χριστό και δεν λέει μπαρούφες διότι εχει γραφεί από πρώην μάγο, δεν υπαρχει ιχνος αυθυποβολης εδω υπαρχει επικληση. Την παραθέτω σε άλλο μήνυμα.
Σωστά τα λέτε...Κάνει επίκληση... Όπως και επικλήσεις έκαναν και στα μυστήρια της αρχαίος Ελευσίνας ...Επίκληση στην ανώτερη δύναμη. Σημασία έχει τι νιώθεις μέσα σου για να επιτύχει ένα τυπικό. Όχι τα ονόματα.

Παράθεση:
Τι λοιπόν δεν σας αρέσει στον χριστιανισμό το «αγαπάτε αλλήλους» η το «αγάπα και τους εχθρούς σου» μα επιτέλους πια άλλη διδασκαλία θα μπορούσε να κάνει την κοινωνία καλύτερη απ αυτή;
2.000 χρόνια μόνο καλύτερη κοινωνία δέν έχουμε δεί. Και ανατρέψτε να μελετήσετε τα λεγόμενα των αρχαίων μας φιλοσόφων. Μελετήστε τις προτροπές των Δελφών για ενάρετο Βίο. Θα εκπλαγείτε !!!

Παράθεση:
Καλά τα κόκαλα που έχουμε πιανου είναι; του Νοστράδαμου; Γνωστή τακτική αν δεν μπορείς να αντιμετωπίσεις κάποιον αμφισβητείς την ύπαρξη του, σάμπως το ιδιο δεν γίνεται και με τον Χριστό. Με λίγα λόγια μας λένε ξέρετε τζάμπα 2000 χρόνια χτυπιέστε εμείς σήμερα το 2008 ανακαλύψαμε ότι δεν υπάρχει Χριστός και ουτε υπήρξε… και με μια βεβαιότητα που δείχνει ότι ξεχνάμε πως κάθε δευτερόλεπτο η μια θεωρία καταρρίπτει την άλλη. ναι καλά ότι πειτε…
Ναι κόκαλα έχουμε. Τίποτα περισσότερο... Και ας υποθέσουμε πώς είναι του ίδιου προσώπου. Βρείτε μου έναν ιστορικό που να κατέγραψε όσα οι γραφές σας λένε για το πρόσωπο του... Σε περεταίρω ανάλυση και εξήγηση δέν θα μπώ γιατί πρώτον δέν έχω χρόνο και δεύτερον δέν έχω και όρεξη !!!

Παράθεση:
Πες μας αγαπητέ ιππότη αν η διδασκαλία του Χριστού είναι χαμηλής ποιότητος πες μας λοιπόν καμία άλλη υψηλής ποιότητος να φωτιστούμε κι εμείς ρε αδελφέ. Μήπως είναι η σολομωνική η μήπως κανα αρχαιοπαγανιστικο υπόλειμμα(δεν ειπα νέο… για να μην παρεξηγηθούν κάποιοι); Γιατι τόση επιπολαιότητα αδερφέ! Βγάλε κάνα τεκμήριο…
Χαμηλοτάτης ποιότητος ... Ξεκινήστε να μελετάτε με σεβασμό και προσοχή προσωκρατικούς φιλοσόφους και εν συνεχεία Σωκράτη -Πλάτωνα -Αριστοτέλη και καταλήξτε στους νεο-πλατωνικούς φιλοσόφους όπως ο Γαληνός που το Χριστιανικό ιερατείο ώς νέα βλασφημία τον απεκάλεσε χριστιανό και τον ένταξε στις χριστιανικές της αγκάλες. Δείτε τι λέει ο ίδιος ο Γαληνός για την Θρησκεία σας . Μια απλή προτροπη σας κάνω. Δικαίωμα σας να είστε ιερέας της όποιας θρησκείας.

Διαβάστε για τους Ορφικούς.. Διαβάστε και μελετήστε την "ειδωλολατρική" κατ' εσάς αρχαία θρησκεία μας. Μιά θρησκεία που βιαίως και με απαράδεκτο τρόπο καταπατήθηκε απο τους τότε εκπροσώπους του Χριστιανισμού με φωτιές, γκρεμίσματα, θανάτους, βιασμούς και παρολίγον γενοκτονία του Ελληνισμού.

Εάν εσείς θέλετε να μελετάτε τα απαράδεκτα κείμενα της Π. Διαθήκης είναι αναφέρετο δικαίωμα σας. Εάν θέλετε να δέχεστε πώς ο θεός σας είναι απόγονος (στο υλικό του πεδίο) Εβραίων τότε μπράβο σας. Εάν δέχεστε τις ασυναρτησίες της Κ. Διαθήκης τότε μπράβο σας. Αφορίστε με και θα σας ευγνωμονώ.


Και επειδή θα βιαστείτε επιπόλαια να με αποκαλέσετε λάτρη της αρχαίας θρησκείας να σας προλάβω. Δέν έχω θρησκεία. Δέν με ενδιαφέρουν κανενός είδους δόγματα. Μόνο απο εγκυκλοπεδική άποψη τα μελετάω . Ούτε το παίζω διπλό tablo. 'Εχω να μπώ σε χριστιανικό ναό εδώ και 5 χρόνια και απο πάντοτε σιχαινόμουν την αίσθηση του να εισέρχομαι σε χριστιανικό ναό... Ο Χριστιανισμός είναι το μόνο δόγμα που δέν μπορώ να σεβαστώ. Δέν μπορώ να αντέξω. Και που σιχαίνομε που γράφω για αυτό σε απολογητικό τόνο αυτή τη στιγμή. Σεβαστά όμως τα πιστεύω σας. αλλα πάτερ μου μή ξεχάσετε ποτέ κάτι.

ΟΥΔΕΜΙΑ ΘΡΗΣΚΕΙΑ ΥΠΕΡΑΝΩ ΤΗΣ ΑΛΗΘΕΙΑΣ...
__________________
Ο Εχθρός είναι ενας πολύ καλός Δάσκαλος " Δαλάι Λάμα

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Knight_Of_Creation : 15-04-08 στις 17:36
Απάντηση με παράθεση
  #43  
Παλιά 15-04-08, 19:02
wasd Ο χρήστης wasd δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 13-02-2007
Μηνύματα: 61
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Knight_Of_Creation
Εάν θέλετε να δέχεστε πώς ο θεός σας είναι απόγονος (στο υλικό του πεδίο) Εβραίων τότε μπράβο σας.
...
Ο Χριστιανισμός είναι το μόνο δόγμα που δέν μπορώ να σεβαστώ.

...
Σεβαστά όμως τα πιστεύω σας.
Αυτά είναι... ποιος μίλησε για μισαλλοδοξία, ρατσισμό, αντιφάσεις;

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από leo morpheus
Θα ηθελα απλα να σου πω father,πως ειναι ανευθυνο εκ μερους σου να παραθετεις δημοσια σε ενα forum το συγκεκριμενο μαγικο τυπικο...(γιατι περι αυτου προκειται...εστω και κεκαλλυμενα...)...Ισως να εισαι νεος ιερεας και να μην εχεις ιδεα ακομα απλα πρεπει να στο πω αυτο...

Γενικα κανενα ξορκι δεν πρεπει να παραθετεται δημοσια...κρατα αυτο στο μυαλο σου...
Έστω ότι είναι ξόρκι κλπ, το γεγονός ότι μπορείς να το βρεις σε ένα σωρό βιβλία, δεν είναι δημόσια παράθεσή του; Σε βιβλία που κυκλοφορούν ελεύθερα, όχι τίποτα κρυφά και μυστικά.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη wasd : 15-04-08 στις 19:05
Απάντηση με παράθεση
  #44  
Παλιά 16-04-08, 01:04
Το avatar του χρήστη Σπυρακος
Σπυρακος Ο χρήστης Σπυρακος δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-04-2008
Περιοχή: Θεσαλλονικη
Μηνύματα: 68
Wink Ορθη διατυπωση

Φιλε ιππποτη οταν διατυπωνεις προτασεις οπως αυτη,
Προσεγγίζει συνήθως ανθρώπους αλαφροίσκιωτους για να μπορεί να προκαλέσει μεγαλύτερο φόβο (ενέργεια) και μεγαλύτερη καθήλωση του "θύματος"...Σαφώς και προσεγγίζει όσους δέν έχουν γνώση περί της ψυχικής προστασίας ή έχουν αδύναμη συνειδητότητα...
ειναι ευκολο να παρεξηγηθεις μιας και κατατασεις τις τρεις αυτες κατηγοριες ανθρωπων σαν μια, ή τουλαχιστον ετσι φαινεται απο την ροη της προτασης σου.Αληθεια εγω σε πια κατηγορια ανηκω?οι υπολοιποι που δεχθηκαν την "επιθεση" του ηταν ολοι σε μια απο τις προαναφαιρομενες?ειναι ρε φιλε σαν να μας κολλας ετικετες του τυπου εσεις οι <υποδεεστεροι πνευματικα> και ξερεις κατι δεν μ'αρεσε αν και μετα εδωσες αλλη ερμηνεια.θα μου πεις αφου ανασκευασα προς τι ο λογος?η απαντηση μου ειναι:
προς σωστη και περιεκτικη διατυπωση των πεποιθησεων και τον δοξασιων μας γιατι απο αυτες γινεται φανερη και η ποιοτητα μας.
Ολα τα αλλα ιστορικα στοιχεια που παραθετεις στη συνεχεια ειναι μερος μιας πολεμικης που εχει δημιουργηθει αναμεσα σε αρχαιολατρες και χριστιανους η οποια δεν με αφορα και δεν θα την σχολιασω( τα περισοτερα αλλωστε ειναι γνωστα οσο κι αν τα αρνουνται οι¨"αντιπαλοι" σου).

Επι του θεματος το πλασμα εμαθα οτι "επισκεφθηκε" την προηγουμενη βδομαδα ενα γνωστο μου με τα οικεια πλεον(για μενα και για εσας) αποτελεσματα.Προφανως μιλαμε για "ειδος" και οχι για μεμονωμενη οντοτητα,γιατι η συχνοτητα των εμφανισεων και οι χιλομετρικες αποστασεις που τις χωριζουν με οδηγουν σε αυτο το συμπερασμα.Θα ηθελα τις αποψεις σας πανω σε αυτο και τους προβληματισμους σας που γενναει ενα τετοιο ενδεχομενο.φιλικα
__________________
Ολα πανε υπεροχα οταν δεν τα κανω θαλασσα,
ομως ειναι καλυτερα να καεις παρα να σβυσεις
Απάντηση με παράθεση
  #45  
Παλιά 16-04-08, 01:11
Το avatar του χρήστη Witch Shadow
Witch Shadow Ο χρήστης Witch Shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Περιοχή: Serres
Μηνύματα: 799
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Σπυρακος
Επι του θεματος το πλασμα εμαθα οτι "επισκεφθηκε" την προηγουμενη βδομαδα ενα γνωστο μου με τα οικεια πλεον(για μενα και για εσας) αποτελεσματα.Προφανως μιλαμε για "ειδος" και οχι για μεμονωμενη οντοτητα,γιατι η συχνοτητα των εμφανισεων και οι χιλομετρικες αποστασεις που τις χωριζουν με οδηγουν σε αυτο το συμπερασμα.Θα ηθελα τις αποψεις σας πανω σε αυτο και τους προβληματισμους σας που γενναει ενα τετοιο ενδεχομενο.φιλικα

Θα καταθεσω μονο την αποψη μου και τιποτα παραπερα.
Ειναι ειδος σιγουρα αν και οι χιλιομετρικες αποστασεις που λες δεν τους ειναι προβλημα. Μπορουν και ταξιδευουν απο μερος σε μερος σε χρονο d-t.Τωρα τελευταια πολλα τετοια περιστατικα αναφερονται. Τα δικα μου συμπερασματα των περιστατικων τα εχω βγαλει, αλλα δεν 8α τα αναφερω για προφανης λογους. Καλη σας μερα
__________________

Oh I'm gonna be soooo happy when I vanquish your very sorry ass...
Απάντηση με παράθεση
  #46  
Παλιά 17-04-08, 02:29
Το avatar του χρήστη Σπυρακος
Σπυρακος Ο χρήστης Σπυρακος δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-04-2008
Περιοχή: Θεσαλλονικη
Μηνύματα: 68
Προεπιλογή πληροφορηση vS λογοκρισια.

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Witch Shadow
Θα καταθεσω μονο την αποψη μου και τιποτα παραπερα.
Ειναι ειδος σιγουρα αν και οι χιλιομετρικες αποστασεις που λες δεν τους ειναι προβλημα. Μπορουν και ταξιδευουν απο μερος σε μερος σε χρονο d-t.Τωρα τελευταια πολλα τετοια περιστατικα αναφερονται. Τα δικα μου συμπερασματα των περιστατικων τα εχω βγαλει, αλλα δεν 8α τα αναφερω για προφανης λογους. Καλη σας μερα

καλη (επομενη) μερα.αν θες να μας κατατοπισεις τουλαχιστον στο περιπου θα με ενδιεφερε.αν δεν θες να το κανεις δημοσιa οκ σεβαστο αλλα φοβασαι κατι? η μηπως ειναι κι αυτο μερος της "πολιτικης" του δεν λεμε ξορκια δημοσια?αν παλι εισαι μελος καποιας οργανωσης η οτιδηποτε τετοιο(πιο πολυ σε κοβω για "ελευθερο επαγγαλματια" ειναι η αληθεια) τοτε sorry για την επιμονη και για τα "ρισκα" που πηρα αλλα οι απαντησεις σου μου καναν....
__________________
Ολα πανε υπεροχα οταν δεν τα κανω θαλασσα,
ομως ειναι καλυτερα να καεις παρα να σβυσεις
Απάντηση με παράθεση
  #47  
Παλιά 17-04-08, 12:27
Το avatar του χρήστη Witch Shadow
Witch Shadow Ο χρήστης Witch Shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Περιοχή: Serres
Μηνύματα: 799
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Σπυρακος
καλη (επομενη) μερα.αν θες να μας κατατοπισεις τουλαχιστον στο περιπου θα με ενδιεφερε.αν δεν θες να το κανεις δημοσιa οκ σεβαστο αλλα φοβασαι κατι? η μηπως ειναι κι αυτο μερος της "πολιτικης" του δεν λεμε ξορκια δημοσια?αν παλι εισαι μελος καποιας οργανωσης η οτιδηποτε τετοιο(πιο πολυ σε κοβω για "ελευθερο επαγγαλματια" ειναι η αληθεια) τοτε sorry για την επιμονη και για τα "ρισκα" που πηρα αλλα οι απαντησεις σου μου καναν....

Καλημερα και απο μενα. Δεν 8α προσπαθησω να κατατοπισω τιποτα παραπανω οχι απο φοβο, αλλα επειδη βαριεμαι να τσακωθω παλι οπως εγινε σε αλλο θεμα. Προτιμω να τα κρατησω για μενα. Η πολιτικη "δεν λεμε ξορκια δημοσια" ισχυει σε ολους μας και οχι για μενα μονο. Εκτος και αν κανω λαθος. Ουτε ανηκω σε καποια οργανωση/ομαδα ουτε και μ'αρεσει αυτος ο τιτλος του "ελευθερου επαγγελματια".
__________________

Oh I'm gonna be soooo happy when I vanquish your very sorry ass...
Απάντηση με παράθεση
  #48  
Παλιά 20-05-08, 14:40
kamelia83 Ο χρήστης kamelia83 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 20-05-2008
Μηνύματα: 1
Προεπιλογή περι σκιας

επειδη και εμενα μου εχει συμβει απειρες φορες στην ζωη μου(μια φορα θυμαμαι να με εχει επισκευτει 3 φορες απανωτα και ενω ελεγα την προσευχη εφευγε κ ξανα ερχοταν )εχω διαβασει οτι ουσιαστικα ειναι ενα πλασμα που τρεφεται απο τον φοβο του αλλου,βεβαια η αληθεια ειναι πως δεν μου αρκει αθτη η απαντηση.μηπως γνωριζει καποιος σε ποιες περιπτωσεις εισαι πιο ευαλωτος στις επισκεψεις της η τι μπορεις να κανεις για να απαλλαγεισ τελειως απο αυτην?
Απάντηση με παράθεση
  #49  
Παλιά 20-05-08, 15:18
Το avatar του χρήστη Witch Shadow
Witch Shadow Ο χρήστης Witch Shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Περιοχή: Serres
Μηνύματα: 799
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από kamelia83
επειδη και εμενα μου εχει συμβει απειρες φορες στην ζωη μου(μια φορα θυμαμαι να με εχει επισκευτει 3 φορες απανωτα και ενω ελεγα την προσευχη εφευγε κ ξανα ερχοταν )εχω διαβασει οτι ουσιαστικα ειναι ενα πλασμα που τρεφεται απο τον φοβο του αλλου,βεβαια η αληθεια ειναι πως δεν μου αρκει αθτη η απαντηση.μηπως γνωριζει καποιος σε ποιες περιπτωσεις εισαι πιο ευαλωτος στις επισκεψεις της η τι μπορεις να κανεις για να απαλλαγεισ τελειως απο αυτην?

Ειναι αληθεια οτι τρεφεται με το φοβο, αλλα καποιες φορες τα κινιτρα του ειναι πιο πολυπλοκα. Ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος για τους σκοπους του. Τροπος για να απαλλαγεις υπαρχει. Θα λογοκρι8ει βεβαια αλλα δεν ειναι κατι που δεν ειναι γνωστο...Υπαρχει ενα ποιημα/προσευχη οπως θες πεστο και παει ετσι:
Μορα Μορα κακαβου
μετρα τα'στρα του'ρανου,
την φακη του κιλου,
τα βοτσαλα της θαλασσης
και τις πετρες της γης
και μετα ελα σε'μενα.
Αυτο την απομακρυνει απο σενα αν το πεις πριν πεσεις για υπνο...
__________________

Oh I'm gonna be soooo happy when I vanquish your very sorry ass...
Απάντηση με παράθεση
  #50  
Παλιά 20-05-08, 18:15
Το avatar του χρήστη Σπυρακος
Σπυρακος Ο χρήστης Σπυρακος δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 09-04-2008
Περιοχή: Θεσαλλονικη
Μηνύματα: 68
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Witch Shadow
Ειναι αληθεια οτι τρεφεται με το φοβο, αλλα καποιες φορες τα κινιτρα του ειναι πιο πολυπλοκα. Ποτε δεν μπορεις να εισαι σιγουρος για τους σκοπους του. Τροπος για να απαλλαγεις υπαρχει. Θα λογοκρι8ει βεβαια αλλα δεν ειναι κατι που δεν ειναι γνωστο...Υπαρχει ενα ποιημα/προσευχη οπως θες πεστο και παει ετσι:
Μορα Μορα κακαβου
μετρα τα'στρα του'ρανου,
την φακη του κιλου,
τα βοτσαλα της θαλασσης
και τις πετρες της γης
και μετα ελα σε'μενα.
Αυτο την απομακρυνει απο σενα αν το πεις πριν πεσεις για υπνο...
Eγω παλι εχω ακουσει οτι δεν πρεπει να αναφερεις καν το ονομα γιατι η εκφωνηση του με οποιοδηποτε τροπο την καλει.
Αλλα παλι δεν ξερω αν και κατα ποσο αυτο ισχυει.Απο τοτε που σταματησαν οι "επισκεψεις" πρωτη φορα εδω ξαναμιλησα για την εμπειρια μου δημοσια,πιο πριν μονο σε ενα δυο φιλους.Υπαρχουν πιο "καταλληλοι" απο μενα για να απαντησουν με πιο"εκγυρο"τροπο,εγω παντως χωρις ιχνος εμπαθειας προς τον φιλο Witch και τις τεχνικες του μονο αν ημουν πολυ απελπισμενος θα ελεγα τετοια ποιηματακια.Ισως να πρεπει να παψεις να ασχολεισαι αλλα θα μου πεις εσυ δεν ασχολεισαι μαζι του το πλασμα ασχολειται μαζι σου....Δεν ξερω... τι να πω.... υπομονη...
Και καλες συζητησεις-αναζητησεις.
__________________
Ολα πανε υπεροχα οταν δεν τα κανω θαλασσα,
ομως ειναι καλυτερα να καεις παρα να σβυσεις
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα

Εργαλεία Θεμάτων
Τρόποι εμφάνισης

Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 21:49.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.