Το forum του μεταφυσικού  

Επιστροφή   Το forum του μεταφυσικού > Συζητήσεις > Ανεξήγητα Φαινόμενα - Παγκόσμια μυστήρια

Απάντηση στο θέμα
 
Εργαλεία Θεμάτων Τρόποι εμφάνισης
  #51  
Παλιά 29-05-08, 13:38
SaveOurSouls Ο χρήστης SaveOurSouls δεν είναι συνδεδεμένος
Member
 
Εγγραφή: 01-05-2007
Μηνύματα: 37
Προεπιλογή OXI ΠANIKOΣ

Είπα να γράψω και δυό λόγια για τους χρονοταξιδιώτες αφού αν τα πάρει κανείς στα σοβαρά θα πρέπει από τώρα να αποθηκεύει νερό για το 2050!!!
Κατ' αρχάς τα λεγόμενα του Τίτορ δεν επαληθεύτηκαν για το 2004. Άρα τα γεγονότα που λέει ότι θα συμβούν δεν τα έζησε και συνεπώς το 2036 από το οποίο ισχυρίζεται ότι ήρθε, δεν τον επαληθεύει. Δεν μπορεί να έχεις ζήσει και να περιγράφεις κάτι που τελικά δεν συνέβη.
Φυσικά είναι απίθανο να έχει έρθει κάποιος χρονοταξιδιώτης από το 2050 μόνο για το νερό.
Σίγουρα το νερό θα αποτελέσει πρόβλημα τα επόμενα χρόνια και συνεπώς είναι πανεύκολο να σκεφτεί κανείς την έλλειψη νερού σαν το λόγο ενός ταξιδιού από το μέλλον. Είναι στο χέρι των κυβερνήσεων να επιδείξουν σύνεση. Ήπια χρήση από όλους και φυσικά η αφαλάτωση θα δώσει οριστική λύση στο πρόβλημα. Δεν υπάρχει λόγος πανικού. Οι πρώτες ύλες και το νερό φτάνουν και περισσεύουν για να συντηρήσουν το ανθρώπινο είδος.Αρκεί να μην τα μαζεύουν εσαεί οι λίγοι.
Η ερημοποίηση της Ελλάδος μπορεί να αποφευχθεί με αλλαγή της χλωρίδας από φυτά ανθεκτικά στη ξηρασία.
Δεν χρειάζεται να γίνει παγκόσμιος πόλεμος το 2015 και να σκοτωθούν 3 δις που λέει ο Τίτορ έτσι ώστε να έχουν περισσότερο νερό και τροφή οι εναπομείναντες. Η γη μας χωράει όλους.
Σύνεση και σοφρωσύνη χρειάζεται από τις κυβερνήσεις και όχι Παγκόσμιος πόλεμος για το νερό!!!Αρκεί να πριτανεύσει η λογική και λύση σίγουρα θα βρεθεί.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη SaveOurSouls : 29-05-08 στις 13:39
Απάντηση με παράθεση
  #52  
Παλιά 09-06-08, 07:50
whitegod Ο χρήστης whitegod δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-06-2008
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή John Titor

Για σας ειμαι καινουριος στο forum διαβασα το post για τον John Titor εκανα μια ερευνα και διαπιστωσα οτι οντος υπαρχει ενας John Titor στην florida συγκεκριμενα στο augustine beach εχω τηλεφονο διευθηνση τα παντα λετε να ειναι αυτος??
Απάντηση με παράθεση
  #53  
Παλιά 09-06-08, 08:55
Το avatar του χρήστη Sofie
Sofie Ο χρήστης Sofie δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 05-06-2008
Μηνύματα: 24
Προεπιλογή

πως βρηκες οτι υπαρχει στη florida καποιος john titor???
__________________
Ο κόσμος ξεκίνησε χωρίς τον άνθρωπο και θα τελειώσει χωρίς αυτόν
Απάντηση με παράθεση
  #54  
Παλιά 09-06-08, 09:38
whitegod Ο χρήστης whitegod δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 09-06-2008
Μηνύματα: 14
Προεπιλογή

μπικα στον τηλεφονικο καταλογο της florida αι μου εβγαλε μονο εναν john titor ηταν ο μοναδικος ισσος να ηταν ο πατερας του αφου ξερουμε οτι ο john titor γεννηθηκε το 1998 ισσος τον πατερα του να τον λενε john.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη whitegod : 09-06-08 στις 09:40
Απάντηση με παράθεση
  #55  
Παλιά 15-06-08, 01:12
Το avatar του χρήστη Witch Shadow
Witch Shadow Ο χρήστης Witch Shadow δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 18-12-2007
Περιοχή: Serres
Μηνύματα: 799
Προεπιλογή

Πολυς ντορος γινεται για το αν υπαρχει, υπηρχε ο Titor και αν ολα οσα λεει θα βγουν αληθινα ή οχι. Το μελλον δεν ειναι κατι σταθερο. Γνωριζοντας ενα γεγονος του μελλοντος δεν σημαινει οτι σωνει και καλα μπορει να βγει και αληθινο, αν πρωτα εχεις κανει καποιες κινησεις-κλειδια που θα αλλαξουν το μελλον. Τι εννοω:
Οταν μελετω τη Deste/Tarot ξερω οτι τα χαρτια θα μου δειξουν καποια πραγματα που θα γινουν αν δεν κανω κατι για να αλλαξουν. Θα μου πεις χαρτια ειναι, μπαρουφες λενε. Ωραια. Τι γινεται ομως με τα προμηνυματα/οραματα/προφητικα ονειρα? Και εκει βλεπεις καποια γεγονοτα τα οποια προκειται να συμβουν αλλα θελωντας να τα αποφυγεις θα κανεις κατι για να τα αλλαξεις. Αν κανεις κατι θα αλλαξει, αν οχι θα συμβει αυτο ακριβως που "ειδες". Χωρις αλλαγες.
Ετσι ο Titor εζησε καποια γεγονοτα στο χρονο του και με βαση τα γεγονοτα αυτα προσπαθησε (αν οντως ηρθε στο παρελ8ον) να αλλαξει τα γεγονοτα αυτα κανοντας καποιες κινησεις-κλειδια. Που ξερουμε τωρα εμεις αν τα καταφερε να αλλαξει το μελλον μας? Το ξερουμε? Ηδου η απορια..
__________________

Oh I'm gonna be soooo happy when I vanquish your very sorry ass...
Απάντηση με παράθεση
  #56  
Παλιά 15-06-08, 08:55
Το avatar του χρήστη Mallen
Mallen Ο χρήστης Mallen δεν είναι συνδεδεμένος
Senior Member
 
Εγγραφή: 13-06-2008
Περιοχή: from Beyond...
Μηνύματα: 409
Προεπιλογή

Δεν περιμένω από τον κάθε Τιτορ τη λύση για τα ταξίδια στο Χρόνο,αλλά από την...Κβαντοφυσική/Κβαντομηχανική! Κακά τα ψέματα, όποιος επιθυμεί μια όσο το δυνατόν "νορμάλ εξήγηση" ή και "λύση"(?) στο ακανθώδες πλην συναρπαστικό ζήτημα, θα τη βρει στον αλλόκοτο και χαοτικό κόσμο των κβάντων. Για να ανακαλύψεις και να κατασκευάσεις Μηχανή του Χρόνου -λέμε τώρα- απαιτείται πλήρη και διεξοδική κατανόηση όχι μόνο της ρευστότητας υπόστασης του Χρόνου,αλλά και του ΣΥΜΠΑΝΤΟΣ. Τι ακριβώς είναι το Σύμπαν μας, ΟΥΔΕΠΟΤΕ διευκρινίστηκε ικανοποιητικώς -μόνο ποικίλες και διαφορετικές ερμηνείες υπάρχουν, απλώς! Που ξέρετε, η μέρα που θα ανακαλυφθεί η πολυποθητή <<Everything Theory>> πιθανόν να πλησιάζει...
Απάντηση με παράθεση
  #57  
Παλιά 15-06-08, 09:07
Το avatar του χρήστη Sofie
Sofie Ο χρήστης Sofie δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 05-06-2008
Μηνύματα: 24
Προεπιλογή

Παράθεση:
Αρχική Δημοσίευση από Dark Sun
Για να μην βασανίζεστε με όλα αυτά θα σας πω τι συμβαίνει. Κατ΄ αρχάς έρχομαι απ΄το έτος 2050 και τίποτε απ΄ όλα αυτά δεν έχει συμβεί, οπότε μην ψάχνετε άδικα τι έχει συμβεί και τι θα γίνει. Άλλο είναι το θέμα μας πλέον. Ήρθα για να προμηθευτώ ΝΕΡΟ , διότι δεν υπάρχει αρκετό, οι περισσότεροι θάνατοι συμβαίνουν από λειψυδρία πλέον και όχι από τροχαία ή πολέμους, ο μέσος όρος ηλικίας έχει πέσει στα 40 και η έλλειψη ΝΕΡΟΥ μας έχει κάνει να φαινόμαστε γέροι. Εγώ είμαι στα τελευταία μου (είμαι 36) οπότε καταλαβαίνετε πόσο επείγομαι να βρώ μια λύση για το ΝΕΡΟ. Επίσης δεν υπάρχει καθόλου πράσινο, τα πάντα είναι ξερά και καμμένα, η Ελλάδα έχει μετατραπεί σε απέραντη έρημο και τα νησιά είναι ξερά σαν ηφαίστια. Γι΄ αυτά θα πρέπει ν΄ ανυσηχείτε περισσότερο και θα ήθελα να σας προτρέψω να βρείτε έναν τρόπο να γίνεται το νερό της θάλασσας πόσιμο, είναι η μοναδική ελπίδα σωτηρίας του είδους μας.
Συγνωμη αλλα και εγω το ξερω οτι στο μελλον θα υπαρξει ελλειψη νερου...και ανετα θα μπορουσα να μπω σε ενα forum και να το πω!!!επομενως....ο John Titor μπορει απλα να ειναι ενας οικολογος?! που προσπαθει να αφυπνησει....ή μπορει να κρυβεται οτιδηποτε αλλο πισω απο αυτον τον ανθρωπο
__________________
Ο κόσμος ξεκίνησε χωρίς τον άνθρωπο και θα τελειώσει χωρίς αυτόν
Απάντηση με παράθεση
  #58  
Παλιά 21-06-08, 08:17
Το avatar του χρήστη Dark Sun
Dark Sun Ο χρήστης Dark Sun δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 24-11-2007
Περιοχή: Byron
Μηνύματα: 23
Προεπιλογή

Θα προτιμούσα ο συγκεκριμένος τύπος να έρθει και να πει για κάποιο πιο σοβαρό πρόβλημα που αντιμετωπίζουν στο μέλλον και όχι ότι ψάχνει την λύση για τον κώδικα του UNIX, απλά πράγματα.
__________________
In the kingdom of the Blind, the One Eyed are Kings
Απάντηση με παράθεση
  #59  
Παλιά 21-06-08, 11:27
ronins Ο χρήστης ronins δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 21-06-2008
Μηνύματα: 3
Προεπιλογή

Διαβάζοντας τα παραπάνω postς θα ήθελα να εκφράσω και γω την αποψή μου σεβόμενος και τις δικές σας που είναι ενδιαφέρουσες. Όπου κάνω λάθος διορθώστεμαι.
Στο μοναδικό πράγμα που πρέπει να στηριχτούμε είναι ποτέ να μην λες ποτέ. Ακόμα και εκεί που δεν υπάρχει τίποτα υπάρχει το απειροελάχιστο κάτι. Μην αρνείστε την άποψη του ταξιδιού στο χρόνο αν αναλογιστείτε ότι κάποτε αρνιούμασταν την δυνατότητα να πάμε σε άλλους πλανήτες ή ότι θα πετάμε με αεροπλάνα.
Η περισσότερες ανακαλύψεις γίνανε στην τύχη. Πχ αυτός που ανακάλυψε τις ακτίνες χ είχε αχρωματοψία. Στο θέμα μας τα πάντα στον κόσμο είναι συμμετρικά αν και υπάρχουν κάποια πράγματα τα οποία δεν έχουν βρει το άλλο τους αντίθετο. Αυτός που αναφέρθηκε στις μαύρες τρύπες θα γνωρίζει πως η δύναμη της βαρύτητας της δεν επιτρέπει σε οτιδήποτε να ξεφεύγει από αυτή. Θα γνωρίζει πως λόγο του βαρητικού της πεδίου η ταχύτητα διαφυγής κοντά τησ ξεπερνά την ταχύτητα του φωτός. Ωστόσο λόγο της συμμετρίας που υπάρχει κανείς δεν αποκλείει το ενδεχόμενα ύπαρξης άσπρης τρύπας. Υποθετικά προβλέπονται από τη γενική θεωρία της σχετικότητας ως μια χρονική αντιστροφή της βαρυτικής κατάρρευσης της ύλης κάνει ακριβώς το αντίθετο απο την μαύρη τρύπα. Ωστόσο ένα ταξίδι στο χρόνο υποθέτοντας το παραπάνω δεν νομίζω να είναι αφύσικο αλλά είναι αδύνατο για τον άνθρωπο χωρίσ εξοπλισμό λόγο τησ εκπομπήσ ακτίνων χ και πολλών άλλων. Όσο για το ταξίδι του παραπάνω ατόμου δεν θα σταθώ στο πόσο αληθής είναι όσο στο λόγο του ότι δεν έχουν γίνει κάποια πράγματα που έχει πεί . Θεωρητικά ισχύει η ύπαρξη παράλληλων κόσμων σαν τον δικό μας μόνο που ότι ο εαυτός μας σε εκείνον δεν θα έχει κάνει τα ίδια με μας. Πχ. Ζούμε σε ένας κόσμο που υπάρχει ποικιλία επιλογών στην πορεία της ζωής μας σε κάποια στιγμή της ζώης μας φτάνουμε σε ένα σταυροδρόμι που πρέπει να διαλέξουμε ποιον δρόμο θα πάρουμε. Στον κόσμο μας η επιλογή μας έχει προδιαγραφεί είναι μία και εξαρτάτε απο εμάς. Σε κάποιον άλλον παράλληλο κόσμο ο εαυτός μας θα έχει διαλέξει στην πορεία της ζωής του κάποιο άλλο μονοπάτι δημιουργώντας έτσι διαφορετική εκδοχή το πως θα ήταν η ζωή μας ακολουθώντας άλλο μονοπάτι. Έτσι δημιουργούνται και άλλες παράλληλες διαστάσεις από τις επιλογές που κάνουμε. Όταν καταφέρουμε πια και πραγματοποιήσουμε ένα ταξίδι στο παρελθόν ή παρών με οποιοδήποτε τρόπο απλά θα έχουμε καταφέρει να μεταπηδήσουμε απο μια διάσταση σε μια άλλη. Σε έναν άλλο παράλληλο κόσμο όπου η επιλογές του εαυτό μας θα είναι διαφορετικές. Οπότε αν αλλάξουμε κάτι σε εκείνων των κόσμο δεν θα έχει αντίκτυπο στον δικό μας αλλά στο μέλλον εκείνου του κόσμου θα έχει. Δεν πιστεύω να είναι δυνατόν να γυρίσουμε πίσω τον χρόνο στο δικό μας κόσμο γιατί δεν μπορώ να το εξηγήσω ή να το φανταστώ πωσ μπορεί να γίνει(κάποιοσ να με διαφωτίσει πωσ μπορεί να γίνει) . Είναι μια ιδέα που δεν χωράει στον ανθρώπινο νου(όμως δεν το αμφισβητώ γιατί ποτέ δεν ξέρεις) . Με αυτόν τον τρόπο μπορώ να φανταστώ το ταξίδι του Τιτορ αλλα δεν ξέρω πως το έκανε. Αυτά που λέει ότι θα γίνουν είναι το παρόν-παρελθόν του δικού του κόσμου αφού τα έζησε. Φυσικό λοιπόν κάποια πράγματα που λέει,να έχουν κάποια απόκλιση στον κόσμο μας αφού η επιλογές είναι διαφορετικές. Λέει ότι θα γίνει πόλεμος . Αν γίνει τότε οι επιλογές που έχουν γίνει στον κόσμο μας είναι συμβατές με τον κόσμο του και θα αλλάξουν στην πορεία. Αν δεν γίνει κάποιος άλλαξε την επιλογή του και το απέτρεψε ή το ανέστειλε για τα επόμενα χρόνια.Ωστώσο δεν υπογίζω το ενδεχόμενο ύπαρξεισ παράλληλου κόσμου με τον δικό μας όπου η επιλογέσ μασ είναι πανομοιότυπες.Σίγουρα με το πέρασμα του χρόνου κάποια επιλογή θα είναι διαφορετική.
Τέλος τα παραπάνω είναι απλά μια άποψη με αυτά που έχω διαβάσει και δει σε ντοκιμαντερ και ευχαρίστως να ακούσω που κάνω λάθος και πιο είναι το λογικό.

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη ronins : 21-06-08 στις 11:31
Απάντηση με παράθεση
  #60  
Παλιά 24-06-08, 00:16
Destroyer12 Ο χρήστης Destroyer12 δεν είναι συνδεδεμένος
Junior Member
 
Εγγραφή: 23-06-2008
Μηνύματα: 4
Προεπιλογή

Γεια σας.
Πρωτο μου ποστ εδω..

Εψαξα το ονομα John Titor στον τηλεφωνικο καταλογο των ΗΠΑ.
Το μοναδικο αποτελεσμα που μου εμφανισε λεει οτι αυτος ο ανθρωπος δουλευει ως μηχανικος στην ΙΒΜ.
Συμπτωση (σχετικα με το οτι ταξιδεψε πισω στον χρονο για να βρει εναν υπολογιστη της ΙΒΜ); Τα συμπερασματα δικα σας...

Τελευταία επεξεργασία από το χρήστη Destroyer12 : 24-06-08 στις 00:18
Απάντηση με παράθεση
Απάντηση στο θέμα


Δικαιώματα - Επιλογές
Δεν μπορείτε να προσθέσετε νέα threads
Δε μπορείτε να απαντήσετε
Δεν μπορείτε να προσθέσετε συνημμένα
Δεν μπορείτε
BB code είναι σε λειτουργία
Τα Smilies είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας [IMG] είναι σε λειτουργία
Ο κώδικας HTML είναι εκτός λειτουργίας



Όλες οι ώρες είναι GMT +2. Η ώρα τώρα είναι 13:06.


Forum engine powered by : vBulletin Version 3.8.4
Copyright ©2000 - 2024, Jelsoft Enterprises Ltd.